Tüm Saç Renkleri

Betaserc Nedir? Kullananlar ve Muadilleri

Betaserc baş dönmesi ve kulak çınlaması gibi durumların tedavisinde kullanılan antivertigo grubu ilaçtır. Vertigo hastalarında hayat kalitesinin arttırılmasında son derece önemlidir. Eczanelerden reçetesiz olarak alınabilen ilaç eczacı veya sağlık personelinin onayı olmadan kullanılmamalıdır. 

Betaserc Etken Maddesi

Betaserc her bir tabletinde 24 mg betahistin hidroklorür etken maddesi içermektedir. İlaç içerisindeki etken madde sinir hücrelerindeki reseptörleri uyararak ve iç kulaktaki kan akımının artmasını sağlayarak semptomları ortadan kaldırır.

betaserc nedir? kullananlar ve muadilleri 1
Betaserc nedir – Etkileri kullanıcı yorumları

Betaserc Kullanım Alanları

Betaserc baş dönmesi, bulantı, kusma, kulak çınlaması, işitme kaybı gibi belirtilerle seyreden Meniere hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır. İç kulakta basınç artışından dolayı denge merkezinin etkilenmesi sonucu ortaya Meniere hastalığı çıkmaktadır. Betaserc kan akımını düzenleyerek basıncı düşürür ve belirtileri ortadan kaldırır.

Kullanım Şekli: Doktorunuz başka şekilde önermediği sürece ilacı sabah akşam birer tablet olacak şekilde bol su ile çiğnemeden yutunuz. İlaç mide sorunlarına yol açmaması adına yemeklerle birlikte alınabilir. Doktorunuz tedavinin seyrine göre doz ayarlaması yapacaktır. İlaç etkilerini birkaç hafta içerisinde gösterebileceği gibi bu süre ayları da bulabilir.

Uyarı: Betaserc feokromositoma hastalarında kullanılmaz. Bunun yanı sıra astım ve ülser hastaları ilacı doktor gözetiminde kullanabilir.

Muadil İlaçlar

Betaris, Moreserc, Tinserc, Vasoserc, Vertin, Vertiserc, Vestibo

Yan Etkiler

Betaserc kullanımına bağlı olarak en sık ortaya çıkan yan etkiler bulantı, hazımsızlık ve baş ağrısıdır. Bununla birlikte ilacın kusma, mide ağrısı, şişkinlik, gaz, alerjik reaksiyonlar (kaşıntılı döküntü, şişlik vb.) gibi yan etkileri de bildirilmiştir. 

Fiyat

Betaserc 24 mg 20 tablet ilacın 2020 güncel satış fiyatı 17.26 TL’dir.

Kullanlar

Özellikle Vertigo sorunu ve baş dönmeleri için kullandığım tablet. Kullandıktan sonra baş dönmelerimin önemli ölçüde azaldığını söyleyebilirim.

Özlem Ekinci

Vvertigo’nun can düşmanı. Ara ara yataktan kalkamayacak hale getiren vertigo ataklarımı düzenli kullanımla hafifleten geçiren canımın içi. Fakat vertigoya ek bulantı hissini arttırdığını söyleyebilirim dramamine ile birlikte müthiş bir takım olur kendisi. 

https://eksisozluk.com/betaserc–738405?p=3

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et