Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Tansifa Nedir? Kullanıcı Yorumları

Tansifa sebebi bilinmeyen tansiyon yüksekliğinin tedavisinde reçete edilen ilaçtır. Diğer tansiyon ilaçlarından farkı 2 ayrı mekanizma üzerinden kan basıncını düşürücü etki göstermesidir. Tansifa ilacının kullanılamayacağı durumlar ve yan etkileri fazla olduğundan dolayı mutlaka bir hekim tavsiyesi ve kontrolü ile kullanılmalıdır.

Tansifa Etken Maddesi

Tansifa her bir tabletinde 16 mg kandesartan sileksetil ve 5 mg amplodipin etken maddelerini içermektedir. Kandesartan sileksetil, anjiyotensin II reseptör karşıtı etken maddedir ve damarlarda genişlemeye sebep olur. Amplodipin etken maddesi ise kalsiyum kanal blokeri olarak adlandırılır ve damarların kasılmasını engelleyici etki gösterir.

Tansifa

Tansifa Kullanım Alanları

Tansifa kan damarlarının genişlemesini sağlayarak kan basıncını düşürmektedir. Diğer ilaçlarla kontrol altına alınamayan yüksek tansiyon şikayetinde kombine etken madde içeren Tansifa reçete edilmektedir.  

Kullanım şekli: İlacı doktorunuz başka şekilde önermediği sürece günde 1 kez yemeklerle birlikte veya aç karnına kullanabilirsiniz. Tableti bütün olarak ve bol su ile yutunuz.

Uyarı: Greyfurt ilacın etkisini değiştirerek baygınlık ve sersemlik gibi sorunlara sebep olabilmektedir. İlaçla birlikte greyfurt veya greyfurt suyu tüketilmemelidir.

Muadil İlaçlar

Canlox

Yan Etkileri

Tansifa ilacının en yaygın görülen yan etkisi damar genişlemesine bağlı ödemdir. Bununla birlikte baş ağrısı, baş dönmesi, sersemlik, karın ağrısı, bulantı, şişkinlik, bulanık görme ve nefes darlığı gibi etkileri de görülebilir.

İlaca başlandığında dilde ve yüzde şişkinlik, nefes almada zorluk, yutma güçlüğü, cilt döküntüleri ve kaşıntı gibi durumların ortaya çıkması durumunda kullanımı keserek en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Uyarı: Tansifa gebelerde, gebelik planı olanlarda, emzirenlerde ve şiddetli böbrek yetmezliği olanlarda kullanılmaz. Diğer ilaçlarla birlikte etkileşime girebileceğinden dolayı kullandığınız ilaçları hekiminize bildiriniz.

Fiyat

Tansifa 16 mg / 5 mg 28 tablet ilacın 2019 güncel satış fiyatı 15.61 TL’dir.

Kullanıcı Yorumları

Reçetesiz ve doktor denetimi olmadan kesinlikle kullanmamanız gereken bir ilaç

Zara hediye çeki
Yazar Hakkında
Toplam 59 yazı
Dr. Durmuş Ö.
Dr. Durmuş Ö.
Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...
Şunlar da ilginizi çekebilir
Paxera Nedir? Kullanıcı yorumları
Tears Naturale Göz Damlası Nedir?
Terkur Krem Nedir?
Efercal Nedir? Etkileri ve Kullanımı

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara