Küllü Saç Renkleri Nasıl Elde Edilir?

zamedya

Güncelleme: 11.04. 2019

Küllü saç renkleri evde saç boyaması yaparken kolaylıkla yapabileceğiniz bir saç rengidir.Küllü saç rengi nedir? Küllü saç aslında saç renginin ana saç rengine karışmış yoğun haline verilen addır. Örneğin kumral saç rengine sahip olanlarda kahverengi ve koyu sarının içinde doğal olarak küllü tonlarda bulunur. Sarı saç renginde ise saç boyaları ile küllü bir saç rengi elde etmek oldukça kolaydır.

Köpek Dünyası

Küllü saç Renkleri isimleri ve boya markaları nelerdir?

Küllü saç boyaları genellikle sarı ton üzerinde kullanılır. Ancak kahverengi kumral ve platin renkleri de almaktadır.

Davines Mask Color Saç Boyası
Voila Saç Boyası
Garnier Saç Boyaları
Loreal Saç Boyaları
Palette Saç Boyaları
Syoss Saç Boyaları
Wella Koleston Saç Boyaları

Küllü saç boya numaralar: 5.1 Küllü kahverengi, 6.1 Küllü Açık Kahverengi, 7.1 Küllü koyu sarı, 8.1 Küllü sarı, 9.1 küllü açık sarı .

Not: Bazı saç boyaları örneğin İgoranın 0-22 , İgora Royal’ın 9.5-1  gibi sarı ve açılmış saçlardaki turunculuğu almak için kullanılır.

Küllü Saç rengini Evde Saç Boyayarak Elde Etme Uygulaması

Küllü sarı,küllü kumral ve bu renklerin tonları olarak değişiyor.Saçlarınızı evde küllü bir tona dönüştürmek istiyorsanız uygulamanız gerekenler;

Eğer saçlarınız siyahsa; saçlarınız siyahsa evde boyama ile saç renginizi en fazla küllü kumrala dönüştürebilirsiniz. Bunun için ise küllü açık sarı (en açık küllü sarı) ile 1 ay arayla 2 ya da 3 kez boyamalısınız.Saçlarınız siyah olduğundan bu rengi elde etmeniz zaman alabilir ve saçlarınız yıpranabilir.

Saçlarınız kumral veya kahverengi ise yine en açık küllü sarı ile saçlarınızı boyayabilirsiniz.Küllü kumraldan küllü sarıya kadar bir kaç boyamada istenen sonuca ulaşabilirsiniz..

Saçlarınız açık renklerde ise ve siz küllü kumral saç rengi istiyorsanız küllü kumral saç boyası ile saçlarınızı boyamalısınız küllü sarı için ise yine en açık küllü sarı saç boyası sizin için idealdir.

NOT:  Boyayı hazırladıktan sonra 2-3 kaşık su ve çok az saç kremini boyaya karıştırırsanız saçlarınızda asla turunculuk oluşmaz.

Küllü Sarı Saç Rekleri Örnekleri

Küllü sarı saç renkleri doğal olarak sarı saç rengi olan kadınların 20’li yaşlardan sonra doğal saç rengi olur genellikle aşağıda gördüğünüz koyu sarı olarak da geçen çok güzel, doğal bir küllü sarı saç rengi.

Açık Küllü Sarı / Çoğu zaman koyu sarı olarak da geçiyor. Altın dore ışıltıları görebilirsiniz.

Koyu Küllü sarı tonlarında güzel bir renk. Bu saç rengi açık kumral rengi olarak da tanımlanmakta ve doğal saç rengi sarı olan kadınların sonraki yaşlarında doğal olan saç renkleri bu tonlara gelebilmekte.

Röfle şeklinde yapılmış dipleri küllü kahverengi ve saç uçları açık sarı tonlarında bir saç geçişi rengi.

Yazar Hakkında
Toplam 3477 yazı
Naz Kaya
Naz Kaya
Merhaba ben moda editörü Naz. Özellikle Style ve Saç Rengi değiştirme konularında bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarıyorum. Lütfen sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazınız;
Şunlar da ilginizi çekebilir
Rehber: Bebek Kumralı Saç Rengi
Kumral’dan Doğal Sarıya Geçiş (Altın Işıltılı)
Bakır Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?
Çerçeve Ombre Modelleri- (sombre)

Yorumlar (251 yorum)
ezgi
ezgi Cevapla
- 00:08

selam ben saç renigim 10 ay önce kızıl yapmıştım fakat kuaför hatası yüzünden saçlarımı yanmakdan zar zor kurtardım ama saçlarım gitti yıprandılar eski yumuşaklığını felan kaybetti uzun saçlarımı malesefki üzülerek kestirdim. sonrasında ise saç engimi altın kakoa ya boyadım fakat aktıkça kızıllıklar belli oluyor lütfen yardımcı olurmusunuz çekiniyorum başka bir renk yapmaktan. ama şuanda kararımı verdim be küllü-kahveye boyamak istiyorum. tenim buğday ve göz rengim siyah kaş rengim siyah sizce yakisirmi. sağolun.

  admin
  admin Cevapla
  - 19:23

  Küllü kahve En iyi seçim. Yapmanız gereken c vitamini ile yada beyaz sabun ile saçlarınızı yıkamak biraz kızıllıklar akısın iyice. Sonrasında yansımalar kalınca da küllü kahveye boyayarak ( 1-3 boyama gerekebilir) kızıllıklardan kurtulabilirsiniz.

   ezgi
   ezgi Cevapla
   - 22:31

   Başka bir renk bana gider mi? bu c vitamini beyaz sabundan sonra saçımı hemen boyayabilirmiyim.teşekkürler.

    admin
    admin Cevapla
    - 20:31

    Başka bir renk gider de tabii önce kızıl yansımalardan kurtulmanız gerekli. Kızıllıklar yoğunluğunu kaybettikten sonra boyaya bilirsiniz.

   Ceyda
   Ceyda Cevapla
   - 10:14

   Saçımdaki kınayı nasıl akıtabilirim

    Güzellik Deniz'de
    Güzellik Deniz'de Cevapla
    - 18:30

    Merhabalar, kına saçtan zor çıkan bir maddedir. Bunun için ya saçınızı orialle açmanız gerekir ya da biraz saçınızın yumuşaklığını alır ama beyaz sabunla yıkayabilirsiniz. Beyaz sabun boya akıtma konusunda hem doğal hem de başarılıdır. Sevgiler..

ayşe
ayşe Cevapla
- 22:58

Selam saç rengimi 7.3 + 7.1 saç boyalarını karıştırarak boyama yaptım. ben daha açık bir küllü renk istiyordum ama ne yapabilirim?

  admin
  admin Cevapla
  - 22:26

  Merhaba Ayşe hanım saçlarınız ne renk onu belirtseydiniz keşke. Boyalı mı değil mi şu anda hangi numaralarda oldu

Nazan
Nazan Cevapla
- 10:29

Saçlarıma ombre yaptım üst taraflar koyu kaldı uclar turuncuya çalıyor çok kötü oldu. kahve tonları veyahut bakır tonlarına dönüş yapma istiyorum. sizce hangi renge boyamalıyım ne yaplıyım yardım lütfen.

  admin
  admin Cevapla
  - 16:46

  Saçların tamamen turuncu olmadığı için bakır yapman zor. Küllü kahve tonlarını yapman gerekiyor. Sevgiler.

eda
eda Cevapla
- 00:33

Acil küllü kumrala geçmek niyetindeyim. Altın sarısı saçlarımı oryal ile açtıkdan sonra bakır renge boyattım ama bu rengi hiç mi hiç beğenmedim. lütfen yardım açık küllü kumrala nasıl boyarım. teşekkürler

  admin
  admin Cevapla
  - 09:49

  Merhaba eda hanım öncelikle saçlarınızdaki bakır saç boyasını c vitmin yada beyaz sabun ile akıtmalısınız. Sonra küllü kumral 7.1 gibi boyayabilirsiniz. 6.1 de olabilir (koleston perfect) nasıl olsa saçlarınız açılacak tekrar.

ebru
ebru Cevapla
- 12:14

Merhaba saclarim kahverengi ancak uclarinda rofleler var ama ben kullu bi renk yapmak istiyorum bir kez fildisi boya adim ancak pek fazla degisim olmadi yine uclari karamel gibi oldu bu sefeer neva calor ekstra acık kullu platin aldim kullu rengi elde etmek icin nasil bir yol izlemeliyim yardim ederseniz sevinirim iyi gunler

  admin
  admin Cevapla
  - 09:39

  Merhaba küllü tonlar ile boyayabilirsiniz ama boyama işleminden sonra saçınızı yıkarken silver şampuan dediğimi ( mor şampuan deniyor yurt dışında) onu kullanırsanız saçlarınız daha pastel daha küllü gri bir ton alır.
  https://www.bakimlikadin.net/2015/10/22/silver-sampuan-nedir-ne-ise-yarar/

Nur
Nur Cevapla
- 21:23

Merhaba saclarımı daha önce hiç boyamadım. Doğal rengi koyu kahve,koyu kestane gibi ama siyah değil güneşte daha açık duruyor. Gözlerim kahve,kaşlarim siyah ve ten Rengim buğday. Saclarımı küllü kumrala boyamak istiyorum.fakat kuaförlere guvenemedigim için evde boyamak istiyorum.sizce öncelikle acmam gerekirmi , ilk boyamada tutturabilirmiyim ve de yakisirmi k.birkaç araştırma yaptım biraz zormus ama neyapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz lütfen en kısa surede cevap verirmisiniz şimdiden teşekkürler

Başak
Başak Cevapla
- 14:09

(No Subject)
başak başaran 2:21 PM
To: [email protected]

Merhaba Naz hanım,
Umarım bana da yardımcı olursunuz. Bende kuaförzeyim ve istediğim saç rengini kendim yapmaya karar verdim. Doğal saç rengim açık kestaneydi. kuaföre gidip küllü kumral istedim. Tüm saçımı açıcı ile açtı ve sonra resmen hürrem saçı yaptı. beğenmedim bir süre sonra mecbur bekleyip düzeltmesini istedim şimdi saçlarım kahve ama kızıllı kahve gibi bir tuhaf. Düşüncem şu sizce doğru mu; saçımdaki boyanın akmasını beklicem bir süre sonra açık küllü kumral 20 vl açıcı ve küllü kumral yada kumral karıştırıp boyasam sizce küllü kumral olur mu en azından yaklaşır mıyım o renge?
Çok teşekkür ederim şimdiden.

  admin
  admin Cevapla
  - 12:53

  Merhabalar başak hanım. Saçınız zaten açıcı ile açılmış kızıl renkler hala var diyorsunuz bu kızıl renl ancak uzun vadede tamamen yok olur ama iyi haber külkü bir ton istiyorsunuz. Ash boyalar kızılı kapatır yani 7.1 8.1 gibi. Saçınızı c vitamini ile yıkayabilirsiniz. Beyaz sabun yada çok düşük bir volum ile açabilirsiniz 20 vl iyi evet aöa deneyimli iseniz öneririm. Küllü açık kumral 7.1 yakışacağını düşünüyorum sevgiler.

   Başak
   Başak Cevapla
   - 12:56

   Çok teşekkür ederim Naz Hanım itina ile herkese yardımcı oluyorsunuz.İyi ki varsınız. Tek anlamadığım konu c vitamini ile saç yıkamak? 🙂 Tekrar teşekkür ederim. İyi günler dilerim.

Albina
Albina Cevapla
- 22:10

Merhabalar. Bende bir deyisiklik olsun deye saclarimi kendim boyamak istiyorum. Fakat nasil ve hanqi renq bana yakisir bir turlu karar veremiyorum.Benim saclarimda boya yok kendi renqi. Saclarim kivircak amma uzunlar. Sac renqim bilmiyorum koyu kumral yoksa kestane bilemiyorum.Qozlerimin renqi acik kahve renqinde.Ben acik sac renqlerden hoslaniyorum.Ten renqim sarimtil beyaz. Bana hanki sac renqi yakisir yardimci olursaniz sevinirim.

  admin
  admin Cevapla
  - 16:55

  Merhabalar, Saçlarında bakır yansımalar vaya kestanelerdir. Saçlarını açarsan saçların kızıl ve bakır tonlarına gelir. Cilt alt tonunu söylersen bir yorumda bulunabilirim.

Ayşenur
Ayşenur Cevapla
- 23:47

Merhaba, ben saçımı küllü kumral yaptırmak istiyorum sürekli hiç turunculuk olmadan ama kuaföre gidiyorum küllü kumral yerine saçım turuncu çıkıyor memnunmuş gibi yapıp çıkıyorum, saçımın serenay sarıkaya gibi küllü kumral olması için napmam lazım, mesela saçımı topluyorum turuncu parlıyor kafam, ama ben topladığımda doğal ve parlamasın istiyorum

  admin
  admin Cevapla
  - 16:53

  Merhaba öncelikle mutlaka kuaförünüzü değiştirin. Saçlarınızı güçlendirdikten sonra olaplex no 5 saç kremi ile 1-2 ay sonra saçlarınızı kendisiniz açmayı deneyebiliriz. Yada daha kaliteli bir kuaförde saçlarınızı açtırınız. https://www.bakimlikadin.net/2019/07/12/olaplex-no-5-bond-maintenance-sac-kremi-yanan-kopan-zayif-saclarinizi-guclendirin/

Büşra Develi
Büşra Develi Cevapla
- 15:43

Naz hanım merhaba küllü kumral saçıma küllü platin sarı uygularsam nasıl bir sonuç elde ederim? Çok açık olsun istemiyorum elimde ki boyayı değerlendirmek istiyorum

  admin
  admin Cevapla
  - 16:52

  Merhaba Büşra hanım saçlarında turunculaşma olabilir. Saç tonun 1 ton kadar açılır. Fazla bir şey bekleme 🙂

CANAN
CANAN Cevapla
- 19:05

Naz Hanım merhaba,
Benim kendi doğal saç rengim küllü kumral (yani böyle koyu grimsi bir renk ve özellikle saçımın ön kısımlarında sarılar var; bu benim doğal renklerim) ama özellikle şuan çok fazla da beyaz var. Şuan 40 yaşındayım ve 23 yaşından beridir de saçımı boyuyorum. Kuaför desteği ile birçok renk deneyip değişik olarak kullandım. Şimdi ise son bir yılda beyazlarımı daha iyi kapatsın diye kendim evde uzun bir dönem loreal’in koyu kestane rengi ile boyadım ama ifademi sertleştirdiği için değişim kararı aldım ve son 3 aydır da yani 3 uygulama olmak kaydıyla “puru color 5.1 buzlu kahve” ile boyadım ama, bu rengi ve boya markasının performansını çok beğenmedim.
Şimdi size şöyle bir sey sormak istiyorum: Kafamda özellikle diplerden bahsediyorum şuan kendi doğal küllü kumral rengi, yoğunluklu beyaz ve 5.1 buzlu kahve renginin açılmış hali var. Ben de şöyle bir karar aldım. Bu saçı açık bir kumral renge boyayayım dedim. Açık kumral olursa hem saçımın doğal kumral rengine yakın olur, hem de beyazları absorte edecek bir renk olmuş olacak diye düşünüyorum çünkü, taktir edersiniz ki beyazları kapatmak zor; ya çok koyu bir renk kullanmak lazım ya da açık renk… Ben mevcut saç durumumu ele alarak inoa 7.11 düşünüyorum ama bu boya numarası düşündüğüm görüntüyü yakalatır mı? Yani ben koyu kumral ile açık kumral aralığında bir renk istiyorum. 7.11 nasıl bir renk? Benim şuan ki saçımı kapatmaya yeterli olur mu acaba?
Bu arada buğday tenli ve yeşil gözlüyüm.

CANAN
CANAN Cevapla
- 19:08

Naz Hanım, yani inoa 6.1 mi, 6.11 mi, yahut 7.11 mi kullanmalıyım? dorelik istemiyorum. Doğal bir renk yakalamaya çalışıyorum da… Veya önereceğiniz başka marka ve numara varsa onu da duyöak isterim.
Desteğiniz için şimdiden çok teşekkür ederim. 🙂
Sevgiler,

  admin
  admin Cevapla
  - 11:25

  Canan hanım öncelikle sevgiler, ne güzel anlatmışsınız her şeyi detaylıca. İnoa Güzel bir saç boyasıdır. Kutudaki rengine yakın bir renk verir kalıcılığı yüksektir.Saçı düzgün bir şekilde kökten uca kadar boyar kokusu rahatsız edici değil. Ancak uzun süreli kullanımda saçı inceltiyor Canan hanım. Bu konuda çok fazla eleştiri aldığını belirteyim. Saçları yıpratıyor özellikle sürekli ve uzun süreli kullanımlarda. Ben size igora royal 6.2’yi tavsiye ediyorum. Sevgiler.

   CANAN
   CANAN Cevapla
   - 12:02

   Merhaba Naz Hanım,
   Hassasiyetiniz, öneriniz ve desteğiniz için çok teşekkür ederim. Önerinizi dikkate almak kaydıyla son sorum şöyle olacak: Majirel boya hakkında ne düşünüyorsunuz acaba? Yani 6.0 ile 7.11’i karıştırmam nasıl bir sonuç verir sizce ve bahsettiğiniz risk bu boya markası için de geçerli midir acaba?
   Sevgiler, 🙂

    CANAN
    CANAN Cevapla
    - 12:09

    Naz Hanım,
    Bu arada internetten bakın ama igora 6.2 yok. Acaba hatalı bir yazım var yahut ben mi bulamıyorum bu rengi? 🙂
    Sevgiler,

    admin
    admin Cevapla
    - 10:37

    Canan hanım sevgiler. Majirel boya’yı tavsiye edebilirim. Evde boyamak için ideal. Saç boya karışımları gayet iyi bir seçim. Kalıcılığı daha fazla. Renkler canlı. kesinlikle tavsiye ederim.

     admin
     admin
     - 10:38

     Maalesef 6.2 ‘si türkiye’de satıştan kalmış evet. 6.1 ‘de kullanılabilir ama Majirel de iyi bir seçim olacaktır.

Ayse
Ayse Cevapla
- 18:52

Merhaba, saçlarım koyu kumral kendi dogal rengi suan uclarına ışıltı atmak istiyorum ama açıcı yıprattığı icin önceden açmak istemiyorum Sadece küllü açık sarının en açık rengiyle acma işlemi yapmadan boyasam hangi ton tutabilir sizce

  canan
  canan Cevapla
  - 19:44

  Teşekkürler Naz Hanım, sevgiler…

  admin
  admin Cevapla
  - 13:06

  Merhabalar şöyle belirteyim. 8.1 ile boyarsanız saçlarınız yarım ton kadar açılır.

  Güzellik Deniz'de
  Güzellik Deniz'de Cevapla
  - 16:50

  Merhabalar Ayşe hanım, saçlarınıza açıcı kullanmadan malesef ki ışıltı atamazsınız. Saçınız koyu kumral olduğu için ,ne kadar açık renk kullanırsanız kullanın balyaj rengi elde edemezseniz tutmayacaktır. Ama evde de balyaj işlemini yapabilirsiniz bunun için konularımızdan yardım alabilirsiniz. Sizin için link ekliyorum. Evde Saça Işıltı Nasıl Atılır?

Eeek
Eeek Cevapla
- 12:25

Merhaba
Saçıma yeni ombre yaptırdım. Koyu sarı bi renk. 3 5 aya tekrar ombre yapabilirim. Ama evde yapmak istiyorum. Kendi saçım siyah. Küllü sarı yapabilir miyim. Uçları zaten sarı kalacağı için açmadan olur mu yoksa açmam mı gerek.

  admin
  admin Cevapla
  - 19:50

  Merhabalar;
  Kendiniz evde denemediyseniz gerekli renk geçişini veremezsiniz. Deneyim elde etmek istiyorsanız Aşağıdaki konuyu okumanızı öneriyorum.
  https://www.bakimlikadin.net/2018/10/07/bebek-isiltisi-krepe-balyaj-nasil-yapilir-formul/

Beyzanur
Beyzanur Cevapla
- 12:11

Merhaba ben saçımı siyaha boyamıştım bir kaç ay önce sonra üssüne bide kızıl yapmaya çalıştım hemen vazgeçtim ve yıkadım ama sağımda kızıl yansıma var tepelerde oldukça belli belirsiz. Saçımı küllü sarı yapmak istiyorum nasıl yapacağımı bilmiyorum saç tellerim ince.ve ben buğday tenliyim koyu kahve gözlüyüm sizin yardımınıza ihtiyacım var?

  Güzellik Deniz'de
  Güzellik Deniz'de Cevapla
  - 21:26

  Merhabalar, saçlarınız koyu tonlarda olduğu için saçın açılması gerekiyor küllü sarıyı tutturabilmeniz için. Hiç denemediyseniz bu işlemi kuaför desteği almalısınız çünkü riskli ve saçları yıpratan bir işlemdir. Küllü sarıya dair detaylı konularımız mevcut inceleyebilirsiniz Küllü Sarı Saç Rengi Modelleri ve Boyama Teknikleri

Esmer
Esmer Cevapla
- 21:37

Merhaba sacımı oksidasyon saclarımı actım sonra kızılımsı turuncular olstu sacımda üstüne 8.1 acık küllü kumral boyadım bı hafta sonrasında yıne kızıl ve turuncu renkler cıktı ne yapmam gerek küllü kumral rengıni tuturmak icin

  Güzellik Deniz'de
  Güzellik Deniz'de Cevapla
  - 19:59

  Merhabalar, saçlarınızı kendiniz açmışsınız büyük ihtimal dore tonlarına gelmeden yıkadığınız için alttan kızıllıklar ortaya çıkmış. Küllü sarı için saçın hiç kızıllık olmadan açılması gerekir aksi halde alttan eski rengi ortaya çıkar.Bu konu için yazımızdan destek alabilirsiniz.Küllü Sarı Saç Rengi Modelleri ve Boyama Teknikleri

zeliha
zeliha Cevapla
- 01:37

merhabalar naz hanım benim saçlarım şuan içinde turunculuk barındıran bir kahverengi ben saçımı koleston 7.1 le boyamak istiyorum açık bir küllü kumral istemiyorum turunculuklarım kapansın çok koyu bir renk olmasın yeter öğrenciyim uygun fiyatlı boya markalarından hangilerini önerirsiniz son olarak

  Güzellik Deniz'de
  Güzellik Deniz'de Cevapla
  - 19:59

  Merhabalar, koyu kumral saç rengi için neva color 7.1 kullanabilirsiniz. 2-3 boyamada alttaki kızıllıklar azalacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara