Tüm Saç Renkleri

Yanlarda Örgülü Topuz

En çok tercih edilen topuz modellerinden biri olmayı başaran yanlardan örgülü topuz , özel günlerde ve okul saç modelli olarak küçük kızların saçlarında sıklıkla kullanılmaktadır. En sık kullanılan şekli ise yanlarda örgü ensede topuz şeklindedir. Biz bu yazımızda yanlarda örgü ensede topuz modelinin nasıl yapıldığını anlatacağız. İşte örgü topuzun nasıl yapıldığı!

yanlarda örgü ensede topuz

Yanlardan Örgülü Topuz Anlatımı

Adım – 1

Önce saçımızın hangi tarafının örgü olmasını istediğimize karar veriyoruz ve oradan istediğimiz örgü kalınlığına uygun miktarda saçımızı ayırıyoruz.

orgu-topuz-nasil_2

Adım – 2

Ayırdığımız saçı 3 eşit parçaya bölüyoruz ve balıksırtı diye adlandırılan örgüyü örüyoruz. Eğer bunun nasıl yapıldığını bilmiyorsanız balıksırtı örgü modeli nasıl yapılır yazılarını okuyabilir, videolarını izleyebilirsiniz.

orgu-topuz-nasil_3

Adım – 3

Uçlarını lastik toka yardımı ile kapattığımız örgülerimizi birleştiriyoruz ve tüm saçımızla birlikte başka bir toka ile tekrar topluyoruz.

orgu-topuz-nasil_4

Adım – 4

Daha sonra topuz yapmak için satılan tokaları saçımıza geçiriyoruz ve etrafından saçımızı dolayarak topuz şeklini veriyoruz. Topuz boyutunu ne kadar büyük istiyorsanız topuz tokalarından da o oranda büyük almalısınız. Güzel günlerde kullanın!

orgu-topuz-nasil_5
orgu-topuz-nasil_6
orgu-topuz-nasil_7
orgu-topuz-nasil_8
orgu-topuz-nasil_9
orgu-topuz-nasil_10

#Saç Modalleri kategorimizde diğer tüm resimli anlatımlarını bulabilirsiniz.

10 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Merhaba ben moda editörü Naz. Özellikle Style ve Saç Rengi değiştirme konularında bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarıyorum. Lütfen sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazınız;

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et