Tüm Saç Renkleri

Saç örgü modelleri ve yapılışları

Saç örgüsü yapmak alıştığını ve tekniğini bildiğiniz taktirde gerçekten hem pratik hem de çok farklı tarzlarda saç modelleri yapmanızda en etkili yöntem. Aslında aşağıdaki örneklerde görebileceğiniz gibi temelde hep aynı şekilde iki yada üç tutam alınıp yanlardaki iki tutam çaprazlama olarak birbirine geçirilerek yapılmakta. Şimdi Farklı saç örgü modellerinin nasıl yapıldığına resimli bir şekilde adım adım anlatarak birlikte bakalım.

Yandan Topuzlu Saç Örgü Modeli

Evde tek başınıza rahatlıkla yapabileceğiniz bir saç örgü modeli. İlk adımda saçlarımızın ön tarafından fransız saç örgüsün’de yaptığımız gibi saçlarımızı üç ayrı tutamdan örmeye başlıyoruz. Kulağımızın hemen üstüne doğru ilerliyoruz ve alt kısımlarını toka ile sabitliyoruz.

Geriye kalan saçımızın arkasındaki tüm saçı toplayıp arkaya sabitliyor, topluyoruz. Bu şekilde ister sağ tarafa ister sol tarafa örgülü yandan toplanmış saç örgü modelini elde ediyoruz.

saç örgü modelleri
Saç örgü modelleri Resimli Anlatımlar #saçörgümodelleri

Fransız Balık Sırtı Saç Örgü Yapımı

Öncelikli olarak saçımızın arka kısmını balıksırtı şeklinde örüyoruz. Bu saç örgü modellerinin tamamını kendiniz evde tek başınıza örebilirsiniz. Belli bir kısımdan sonra lastik ile saçlarımızı at kuyruğu şeklinde bırakıp, bu kısmı da klasik saç örgüsü olarak örüyoruz. İsterseniz bu şekilde de bırakabilirsiniz isterseniz ördüğünüz atkuyruğu saçları toplayarak #topuz saç şeklinde toparlayabilirsiniz.

saç örgü modelleri ve yapılışları 1

Taç Düğümlü Saç Örgüsü Yapılışı

Bu saç örgü modeli daha çok abiye elbiselerin üzerinde güzel görünmektedir. Derli toplu ama süslü bir görünüm elde edebilirsiniz. Saçlarınızı önce yan kısımdan ayırıp ince ve zarif bir saç örgüsü elde ediyoruz. Arka kısımdan ise daha kalın ikili bir şekilde hem çapraz hemde burgulu bir şekilde örüyoruz. ve tüm bu saç örgüleriniz tokalar yardımı ile başımıza tıpkı bir taç tokası gibi sabitliyoruz.

saç örgü modelleri ve yapılışları 2

İki Yandan Toplu Saç Örgü Modeli

Çok güzel ve en basit saç örgü modellerinden bir tanesi. Saçımızı başımızın üstünden doğru bir şekilde ayırdıktan sonra 3’lü çapraz saç örgü yapıyor ve yaptığımız bu saç örgüleri saçımızın üzerinden iki farklı şekilde geçiriyoruz. Saçımızın arkasının düzgün bir şekilde toplı görünmesi için çok iyi toplamamız gerekiyor. Bir kaç deneme yanılma yönteminden sonra bu saç modelini özellikle okul saçı için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

saç örgü modelleri ve yapılışları 3

Kurdela Örgü Nasıl Yapılır?

Kurdele kullanarak hazırlanan saç örgüleri son zamanlarda hem çok farklı durması hem de basit bir şekilde yapılmasından dolayı tercih ediliyor. Kurdela örgü yapmak için sevdiğiniz bir kurdela almanız ve örgü sırasında bu kurdelayı da saçlarınıza eklemeniz yeterli oluyor.

Kurdela Örgü Yapımı

Kurdela örgü nasıl yapılır merak ediyorsanız saçlarınız için çok kalın olmayan bir kurdela seçin. Rengarenk çiçeklerden oluşan bir kurdela seçebileceğiniz gibi tek renk kurdelalarda seçebilirsiniz.

Kurdela örgü modeli için saçlarınızı üç parçaya ayırın. Parçalardan birine kurdelanızın ucunu bağlayın. Saçlarınızı örmeye başladığınızda saçınıza bağladığınız kurdelayı da saçlarınızla birlikte örgüye dahil edin. Yapımı oldukça basit olan kurdela örgü modelini kurdelayı saçınıza bandana gibi sararak başlatabilirsiniz.

Kurdela Saç Örgüsü Modeli

  • Saçlarınızı yıkayarak temizleyin ve düzleştirin.
  • Saçınızı ön kısımdan yana doğru ayırın. Önden kulağınıza doğru normal bir şekilde örgüleyin.
  • Örgünüzün hemen arka kısmında kalan saçlardan birkaç tutam ayırın.
  • Geniş bir tel toka yardımı ile örgülediğiniz saçların arasına bu tokayı geçirin. Ayırdığınız saçlardan az bir tutam alarak bu tokadan geçirin ve kurdela görünümü vermeye çalışın.
saç örgü modelleri ve yapılışları 4
saç örgü modelleri ve yapılışları 5
saç örgü modelleri ve yapılışları 6
saç örgü modelleri ve yapılışları 7
saç örgü modelleri ve yapılışları 8
saç örgü modelleri ve yapılışları 9
saç örgü modelleri ve yapılışları 10

8 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

İlgi alanlarında müzik, sinema, tarih ve seyahat bulunan Gülşah tabii ki aynı zamanda Kadına dair konular ile de ilgilenmektedir. Özellikle Saç modelleri, Boyalar, sokak stilleri - kombinler ile ilgili konuları Bakımlı kadında paylaşmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et