Tüm Saç Renkleri

Yanak Dolgusu İle Dengeli Bir Görünüme Kavuşun

Güzel görünmenin sırrı, yüzde saklıdır. Yüzün dengeli ve simetrik görünümü, canlı ve diri duruşu, kişinin daha güzel, genç ve sağlıklı gözükmesini sağlar.

Yüzdeki denge ise; yanaklar, çene ve burun arasındaki uyum ve simetri ile ilgilidir. Yanaklardaki şekil bozukluklarına Mersin yanak dolgusu işlemi ile çözüm bularak yüzdeki simetrinin sağlanması için adım atılabilir.

yanak dolgusu i̇le dengeli bir görünüme kavuşun 1

Yanak Şekli ve Simetrisi

Yanakların şekli, yüzün genel ifadesini etkiler. Dolayısıyla yanak şeklinde meydana gelen bozulma, sarkmalar, çökük bir görünüm, kişinin genel yüz ifadesini bozmakla birlikte daha sağlıksız ve olduğundan daha yaşlı gözükmesine yol açabilir. Bu durum da oldukça can sıkıcı, kişinin öz güvenini olumsuz etkileyici bir hale gelebilir.

Yapısal yanak şekli veya sonradan yaş ve hastalıklar gibi çeşitli değişkenlere bağlı olarak bozulan yanak şekli için çözüm arayanlar yanak dolgusu işlemi ile aradıkları çözüme kavuşabilirler. Üstelik cerrahi bir müdahale olmayan yanak dolgusu sayesinde, kesi ve dikiş olmaksızın hızlı ve kolay bir şekilde istenilen görünüme kavuşulabiliyor.
Mersin bölgesinde estetik ve güzellik uygulamalarıyla öne çıkan Karakucak klinik, yanak dolgusu ile ilgili, tüm hastalarına hizmet sunuyor.

yanak dolgusu i̇le dengeli bir görünüme kavuşun 2

Yanak Dolgusu İle Hacimli Ve Şekilli Yanaklar

Hyaluronik Asit içeren özel geliştirilmiş dolgu maddesi ile yapılan dolgu işlemi, kesi ve dikiş içermez. Yanak dolgusu yapılırken bu madde cilt altına enjekte edilir. Ciltte uygulandığı bölgeye hacim kazandıran mersin yanak dolgusu uygulaması ile yaklaşık olarak on dakika süren dolgu işleminin ardından hacimli ve dolgun yanaklara sahip olunuyor.

Uygulama kısa sürmesi ve ameliyatsız olması avantajı ile çok fazla tercih ediliyor. Kısa süren bu işlemin ardından daha genç, diri ve dinamik gözüken hastalar, özgüvenlerini yeniden kazanıyor. Kişileri işlem sonrasında sosyal yaşamlarından ve ortamlarından alıkoymayan işlem, bu avantajı ile de çok fazla tercih ediliyor.

yanak dolgusu i̇le dengeli bir görünüme kavuşun 3

Yanak Dolgusu İşleminde Detaylar

Yüz simetrisi ve dengeli görünümünün sağlanması amacıyla yapılan bu uygulamada, başarılı ve mutluluk veren sonuçlar alınması için bazı detaylara dikkat edilmesi gerekir. Kişiler, memnun olmadıkları görüntüden kurtulabilmek için yapılan işlemde polikliniğe güvenmeli, gereğinden fazla dolgu yapılması için ısrar etmemelidir.

İşlem öncesinde yüz analizi yapan poliklinik mersin yanak dolgusu uygulaması konusunda deneyimi ve bilgi birikimi ile hareket ederek, yüzle orantılı ve en uyumlu olacak şekilde işlemi uygular.

Yanak Dolgusu Ve Çene Dolgusu İle Simetri Sağlayın

Bilindiği gibi yüzün dengeli görünümü yalnızca yanakların şeklinden ibaret değildir yanak şeklinin düzeltilmesi ile kimi zaman sonuca ulaşılsa bile kimi zaman çene dolgusu işlemine de gerek duyulabilir. Yaşla birlikte oluşan çene deformasyonlarının yanı sıra yapısal çene şekli bozukluklarında da Mersin çene dolgusu uygulaması yapan kliniğin hizmetlerinden faydalanılabilir. Çene dolgusu da tıpkı yanak dolgusunda olduğu gibi cerrahi müdahale gerektirmeyen, enjeksiyon şeklinde yapılan basit bir uygulamadır.

Çene şekli, yaşla birlikte geriye çekilebilir, sönebilir, hacim kaybedebilir. Bunun yanı sıra yapısal olarak çene şekli ince olabilir, çene hattı belirgin olmayabilir. Bu gibi durumlarda yüzünde dengeli bir görünüme kavuşmak isteyenlerin başvurduğu çene dolgusu, başarılı bir şekilde yüz şeklinde simetri sağlamakta kullanılıyor.

Çene dolgusu yapılırken kişilerin doğal yüz çizgisine uyumlu ve yeteri kadar dolgu maddesi kullanılır. Bu işlem Mersin çene dolgusu işlemini yapan klinik tarafından titizlikle yapılır. Oldukça basit ve acısız olan bu uygulamanın hemen ardından kişiler, gündelik yaşamlarına geri dönebilir. Hastalar işlemin ardından sosyal çevrelerinden ayrılmak zorunda kalmazlar. Bu uygulama sonrasında kişiye bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte çene bölgesinde hafif ödemler ve kızarıklıklar oluşması çok normaldir. Hastalar bu durumun geçici olduğunu bilmelidir.
Yüzündeki asimetrik görüntüden rahatsız olanlar, doğuştan gelen çene şekli bozuklukları olanlar, diğer faktörlere bağlı olarak çenelerinde şekil problemi yaşayanlar, başarılı poliklinik tarafından mersin çene dolgusu uygulamasıyla istedikleri güzel ve dengeli görünüme kavuşabiliyorlar. Yüzdeki simetrik görünümü yakalamak için çene dolgusu ve yanak dolgusu işlemlerinden birlikte faydalanarak en iyi sonuç elde edilebilir.

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et