Tüm Saç Renkleri

Vücut Tipleri Nelerdir? Siz Hangi Vücut Tipine Sahipsiniz – Test edin

Vücut tipleri kadın ya da erkek için özellikle giyim tarzı – stil ve görünüş tanımlamada önemli bir etkiye sahiptir. Nasıl göründüğünüz vücut tipiniz ile çok yakından ilgilidir. Kilo almak ve vermek, Göğüs ölçünüz, Kalça ve belinizin ne kadar kalın veya ince olduğu vücut yapınızı önemli ölçüde etkiler.

Konuda kadınlar için var olan vücut tiplerinin hangileri olduğunu örnek fotoğrafları ile birlikte anlatmaktayız.

Bir çoğumuzun merak edip araştırarak öğrendiği ,kimilerinin de henüz bilmediği vücut şekillerini bu yazımızda bilmeyenler için paylaşmak istiyorum.

vucut_tipleri
Aşağıdaki Görsel ile rahatlıkla vücut tipinizi test edebilirsiniz.

Vücut tipimizi bilmek bizlere hem kıyafet seçmemizde yardımcı olacak ,hem de doğru kombinleri yapmamıza yardımcı olacaktır.

Ne kadar vücudumuzu tanırsak o kadar güzel giyinme şansımız olur. Yanlış seçeceğimiz parçalar bizi olduğundan kilolu veya boyumuzu kısa gösterebilir.Bu da biz hanımların tercih edeceği bir görüntü değildir.

Başlıca vücut tipleri nelerdir?

Vücut tipleri elma tipi, armut tipi, kum saati tipi, düz vücut tipi, ters üçgen tipi, dikdörtgen tip vücut  gibi gruplar şeklinde şeklinde karşımıza çıkıyor.

elma

Meyvelerle anlatım oldukça sevimli görünüyor öyle değil mi ? Öyleyse vücudumuzun sahip olduğu şekli görsellerimizle örneklendirelim;

Elma tipi vücut örneği

Elma Vücut: Üst gövdesi alt kısma göre geniş bayanların tipidir. Genellikle göbek bölgesi bu vücut tipini belli eder.

vücut tipleri nelerdir? siz hangi vücut tipine sahipsiniz - test edin 1

Armut tipi vücut örneği

Armut Vücut: Bu tipte üst gövde dar Basenler geniştir. Kalça bölgesi armut vücut tipinde belirleyici olur.

vücut tipleri nelerdir? siz hangi vücut tipine sahipsiniz - test edin 2

Kum saati tipi vücut örneği

Kum Saati: Üst gövde ve alt kısmınız geniştir ancak bel kıvrımınız belirgindir. Bel oyuntusu oldukça ön planda olan bu vücut tipi çok beğenilen bir vücut şeklidir.

vücut tipleri nelerdir? siz hangi vücut tipine sahipsiniz - test edin 3
vücut tipleri nelerdir? siz hangi vücut tipine sahipsiniz - test edin 4

Düz tip vücut örneği

Düz Vücut : Bu tipte de bel kıvrımınız yok denecek kadar azdır.Genellikle vücudun üst kısmı düz şekilde olur ve erkeksi hatları andıran bir görünüme sahiptir.

vücut tipleri nelerdir? siz hangi vücut tipine sahipsiniz - test edin 5

Ters üçgen vücut tipi

Ters üçgen ; bu vücut tipinde omuzlar geniş ve ön plandadır. Basen bölgesi daha zayıftır.

vücut tipleri nelerdir? siz hangi vücut tipine sahipsiniz - test edin 6

Dikdörtgen vücut tipi

Dikdörtgen; kıvrımları bulunmayan bu vücut tipinin şekli omuz bölgesi , bel bölgesi, basen bölgesi olmak üzere eşit şekildedir. Düz vücut tipine benzerlik göstermektedir.

elmaarmut

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)

İlgili Yazılar

5 yorum

Benim vücut tipi elma:((kıyafet önerileri verirmisiniz?

Cevapla
Naz Kaya  -  12 Şubat 2014 / 15:36

Su Hanım elma vücut tipine sahip olduğunuz için V yaka bluzları tercih etmenizi öneririm. bu üst vücudunuzu daha ince ve uzun gösterir. Ayrıca üst giyimde dar kıyafetlerden kaçınmalısınız olabildiğiniz geniş ve salaş bluz modellerini tercih etmelisiniz.

Cevapla

[…] Hangi vücut tipine sahip olduğunuz ve vücut tipleri konusunda daha detaylı bilgi ve test için aşağıdaki içeriğe göz […]

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et