Tüm Saç Renkleri

Geniş Basenli bayanlar ne giymeli

Geniş basenli bayanlar vücut yapılarına göre giyim tarzı oluşturmak zorunda kalmaktadır. Vücutta öne çıkan bölgelerden biri kalçalar yani basenlerimizdir. Genellikle armut vücut tipi ve kum saati vücut tipine sahip olan kadınlarda geniş basenler göze çarpar. Kıyafet seçimleri yaparken geniş basenli bayanlar ne giymeli diye düşünenlerin kalça kısmı dar olan parçalardan uzak durması gerekir. Çünkü kalça kısmı dar olan kıyafetler kalçanın normalden birkaç kat daha büyük görünmesine neden olduğu gibi vücut hatlarının da orantısızlığını vurgular.

Geniş Basenli Bayanlar İçin Giyim Önerileri

Geniş kalçalara sahip kadınlar pantolon seçimlerinde dar olan modeller yerine daha geniş olan havuç pantolonları deneyebilirler.
Desenli pantolon modelleri yerine tek renk ve özellikle koyu renk pantolon, etek, şort kullanabilirler.

Etek seçimlerinde geniş kalçalara sahip olan kadınların kalem modeller yerine bol kesimli ve kabarık modeller seçmesi daha güzel görünmeyi sağlayacaktır.

Abiye ve elbise seçimi yapacak olan basenliler için elbise modelleri seçerken çan kesim ve kloş kesimler tercih edilmelidir.
Tulum ve benzeri ürünler alırken mümkün olduğunca bol olan ve havuç kesim denilen kıyafetler alınmalıdır.

Kilolu ve Büyük basenli Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Hem kilolu hem de geniş kalçalı kadınların üst kısma seçecekler kıyafetlerde de bol olan parçalar seçmesi gerekir. Ayrıca bel üzeri üst parçalar ya da pantolon bitimi ile aynı hizada üst kıyafetler seçmek de daha kilolu görünmeye neden olur. Basen gizleyen elbise modelleri ve üst kıyafetler seçmek için kıyafetlerin denenmesi daha sağlıklı bir şekilde karar vermeyi sağlayacaktır.

geniş basenli bayanlar ne giymeli 2

Büyük basenli kadınlar nasıl pantolon giymeli

Geniş basenli bayanların yaptıkları en büyük hata tayt giymek.Tayt bacakların ve kalçanın tüm hatlarını meydana çıkarttığı için geniş kalçalı kişiler kesinlikle tayt giymemelidir.

Düz kesimli pantolon

Yine doğru bilinen yanlışlardan biri geniş kalçalı kişilerin bol paçalı pantolon giymesidir. Bol paçalı pantolon yerine düz kesimli bir pantolon giymek daha iyidir. Ayrıca desenli ve renkli pantolonlar giymekten kaçınılmadır.

Renk Seçimi

Özelikle de kalçalarım fazla ama üst kısmım ince diyorsanız yapmanız gerekenler, üzerinize fosforlu, renkli, şekilli, farklı kesimli bluzlar giyip, makyajınızı iyi yapmak. O zaman koyu renk olan pantolonunuz makyajınız ve bluzunuzla dikkat çekeceğiniz için bacaklarınızın, kalçanızın daha ince görünmesini sağlayacaktır.

6 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et