Tüm Saç Renkleri

Uygun Fiyata Uçak Bileti Nasıl Alınır

uygun fiyata uçak bileti nasıl alınır 1
@karlniamatali_4

Ben de yeni bir gezgin adayı sayılırım bayanlar,bir yıl öncesine kadar  çok sık seyahat planları yapmamışken şimdi her ay bir yolculuğa çıkarken buluyorum kendimi. Bunda kendi arzum işe çalıştığım şirketten ayrılmamın büyük payı var. Ancak bu yeni dönemde kendime verdiğim sözlerin başında “istediğini yap” mottosu vardı. Benim de en çok istediğim şey gönlümce seyahat etmekti. Bu tabii ki öncelikli olarak gelir düzeyinize bağlı.

Yurt Dışı seyahatları için bütçenizi belirleyin ve Planlayın!!

Bütçenizi gelir durumunuza göre belirledikten sonra yapmanız ikici adım !! Belirlediğini bütçeyi planlamak. Plan yaparken’de giderlerinizi etkileyen en yüksek kalem hiç kuşkusuz ki uçak ve konaklama masrafları. Ancak Konaklama masraflarını couchsurfing ya da airbnb gibi siteler ile en aza indirmeniz mümkün. Konaklama masrafları da artık ciddi bir maliyet olmaktan çıktı ise şimdi ilgilenmemiz gereken en önemli konu bilet fiyatları.

Bilet satın alırken kuşkusuz bizim gibi gezginlerin en önemli amacı ucuz yoldan yolculuk yapmak. Ne kadar ucuz olur ise diğer her şeye ayıracağımız bütçe o kadar artar. Bunu kim istemez ki? Peki uygun fiyata uçak bileti almanın yolları nelerdir.  Kızlar ben de sizin gibi internette bu konuda oldukça fazla araştırma yaptım. Yoldaolmak bu konuda güzel deneyimler aktarmış. Zaten hepimiz de bu maddeleri biliyoruz. Tek tek açıklamayacağım size sadece liste halinde vereceğim benim asıl İpucu vermek istediğim nokta başla çünkü.

Bilinmesi gerekenleri kısaca listelersek

  •  Seyehat ederken bir tarihte ısrarcı olmamalıyız, en uygun tarihleri seçebilecek kadar esnek bir seyahat planı tasarlamalıyız!! Kısaca rahat olun 🙂
  • Havayollarının E-bultenlerine ( mailist) Katılın..
  • Havalimanlarında ısrarcı olmayın ulaşabileceğiniz diğer havalimanlarını da aramalarda deneyin
  • Farklı rotaları nasıl planlayabileceğinize kanalize olun.
  • Uçak bileti arama motorlarını deneyin!!

Zaten bunları hepimiz biliyoruz. Benim tavsiyem!!  Bu arama motorlarını kullanın evet ancak uçak biletleri karşılaştırma motorlarını da kullanın. Google’ye yazmanız yeterli. Ayrıca En önemlisi

Ita matrix  Sorgulama sistemini kullanarak normalde hava yollarının göstermediği özellikle stopover olabilecek (Mola – Ara verilen yerler) bağlantılı uçuşları bularak her hangi bir uçak bilet acentasını arayarak da çok uygun uçak biletleri bulabilirsiniz.

Türk Hava yollarından seyahat etmek istiyorsanız ve uçak bileti arıyorsanız da Ucuz Uçak Bilet ‘i almak için bu alanda daha uygun indirimli  THY Kampanyaları ‘ını takip edebilirsiniz. Kampanya haberlerini takip etmekte sizin için yarar sağlayabilir. Bunun dışında THY Özellikle Türkiye’den yapacağınız her uluslararası uçuşlarınızda oldukça fazla ülkede uçuşlarının olması ve çok fazla sefer sayısı gibi avantajları nedeni ile tercih edebileceğiniz bir hava yolu şirketidir o  nedenle THY Haberleri ‘nı da  takip etmenizi şiddetle önerebilirim.

3 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et