Tüm Saç Renkleri

Unisex Parfüm Nedir? Markalar ve Tavsiyeler

Unisex kadın ve erkek cinsiyet farketmeksizin kullanılan ürünlere verilen ad. Unisex parfüm ise hem kadın hem de erkekler için kullanılabilecek ürün anlamına gelmektedir. Yani cinsiyet olarak herhangi bir ayrım gözetmeden her iki cinsiyetin zevk ve isteklerinin ortak noktada buluşmasıdır.

Bu parfümler de içeriğinde hem kadınların tercih edebileceği hem de erkeklerin tercih edebileceği ortak kokuların bulunduğu parfümlerdir. Bu tür parfümler içerisinde hem feminen ( kadınsı) hem de maskülen (erkeksi) kokuları barındırır. Hem kadınsı kokuların inceliğini, zerafetini hem de erkeksi kokuların güçlü ve baskın yönlerini bir arada kullanıcılarına sunmaktadır.

Daha çok belli bir kesimin kullandığı klasik kokulardan sıkılan ve farklı bir deneyim ve haz arayanlar için bu parfümleri tercih etmek mantıklı olabilir. Son zamanlarda daha sık tercih edilmeye başlanan parfümler her iki kesimin ortak zevki olmayı başarmış durumda. Günümüzde bir çok parfüm markası artık unisex parfümleri piyasaya sürmüş bulunmakta.

Unisex Parfüm Markaları

Tom Ford – Black Orchid

unisex parfüm


Tom Ford – Black Orchid içeriğindeki bergamot ve siyah trüf ile kesinlikle hem fenimen hem de maskülen özellikleri bir arada kullanıcılarının beğenisine sunuyor.

Maison Martin Margiela – Replica Jazz Club

Maison Martin Margiela – Replica Jazz Club içerdiği limon ve neroli yağı ile her iki cinse mensup kullanıcılarını da memnun etmişe benziyor.

Clean – Reserve Smoked Vetiver

Clean – Reserve Smoked Vetiver unisex parfümler içerisinde bakıldığı zaman meskülen özellikleri bakımından belki de en göze çarpan parfüm. Bu yönüyle bir adım daha erkeklere hitap ediyormuş gibi gözükse de kadınlar tarafından da çok rahatlıkla tercih ediliyor.

Comme des Garcons – 2

Comme des Garcons – 2 ladin ağaçlarının o serin ve ferah havasını keşfedeceksiniz.

Önemli: Unisex parfümler arasında çok sık tercih edilen parfüm kimyon, tütsü ve amber kokularını da içeriğinde başarılı bir şekilde barındırıyor.

unisex parfüm nedir? markalar ve tavsiyeler 1
Comme des Garcons –

Dolce&Gabbana – Velvet Bergamot

Dolce&Gabbana – Velvet Bergamot diğer çeşitlerinde olduğu gibi kullanıcılarını hiç şaşırtmıyor ve parfüm konusunda ne kadar iddialı olduğunu bir kez daha gösteriyor.

Calvin Klein – ck2

Calvin Klein – ck2 çiçeksi ve baharatlı koku içeriğiyle unisex parfüm kategorisinde tercih edilenler arasında.

Tom Ford – Santal Blush

Tom Ford – Santal Blush sandal ağacı ve miskin başarılı uyumu ile unisex parfüm kullanıcılarına güzel dakikalar yaşatıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et