Tüm Saç Renkleri

Türkiye’de En İyi Kış Tatili İçin Destinasyon Önerileri

Uzun ve sıcak bir yaz mevsimi, Türkiye’nin dört bir yanında kendini soğuklara bırakmaya başladı. Tatil severler için yaz tatili fırsatları sona erirken, yeni kış tatili fırsatları kendini göstermeye başladı. Türkiye kış tatili sevenler için, dünyanın en iyi tatil bölgelerinden bazılarına sahip. Sizler için özenle hazırladığımız kış tatili destinasyonlarını inceleyebilir, nasıl bir tatil istediğinize göre kendinize uygun bir tatil yeri seçebilirsiniz.

türkiye’de en i̇yi kış tatili i̇çin destinasyon önerileri 1
Kış Tatil Destinasyonları

Gito Yaylası – Çamlıhemşin, Rize

Gito Yaylası, Rize’nin en yüksek noktalarından birinde el değmemiş muhteşem bir yayla. Burada kış tatili sevenler için, ahşap bungalow evler, kamp kurma gibi konaklama çeşitleri bulunuyor. Yüksekliği nedeniyle günün doğuşunda bulutları, yukarıdan izlemek ve tamamen yeşil uçsuz bucaksız bir doğaya bakmak mümkün. Kışın sakin ve el değmemiş bir doğa ile başbaşa tatil geçirmek isteyenler için Gito eşsiz bir tercih olabilir. Burada karın yükseliği bazı dönemlerde metrelerce olabiliyor. Gito yaylasına çıkmak için yol durumu nedeni ile aracınızın en az 4×4 olması oldukça önemlidir. 

türkiye’de en i̇yi kış tatili i̇çin destinasyon önerileri 2
Gito yaylası kaynak:
türkiye’de en i̇yi kış tatili i̇çin destinasyon önerileri 3
Gito Yaylası kaynak: @yoloykuleri

Kapadokya, Nevşehir

Kapadokya tarihin en eşsiz yapılarına sahip bölgelerden birisi. Burayı dünyanın dört bir yanından insanlar 4 mevsim boyunca ziyarete geliyor. Her mevsim farklı ve özel bir manzara sunan Kapadokya, çok özel bir tarihi yaşatmaya devam ediyor. Taş evler, peri bacaları, eski sokakları ve çarşılarıyla burası kış tatili yer önerisi arayanlar için oldukça özel bir deneyim sunuyor. Ürgüp, Göreme, Avanos gibi alanlardan oluşan Nevşehir, kış ayarlarında kar yağışları ile muhteşem bir manzaraya bürünüyor. Burada ortaya çıkan manzaraları fotoğraflayabilmek için birçok fotoğrafçı dünyanın farklı noktalarından Nevşehir’e geliyor. Kültür tatilini kış tatili ile birleştirmek isteyenler, bol bol yürüyüş yapmak ve tarihi yerleri gezmek isteyenler için Nevşehir, en güzel kış tatili destinasyonları arasında yer alıyor.

türkiye’de en i̇yi kış tatili i̇çin destinasyon önerileri 4
Kapadokya: @natgeocappadocia
türkiye’de en i̇yi kış tatili i̇çin destinasyon önerileri 5
@cappadociaearth

Abant Gölü, Bolu

İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlere yakınlığı nedeniyle sıkça duyduğumuz Abant Gölü, Türkiye’de kış tatili deneyimi arayanlar için en özel yerlerden birisi. Buraya Cuma gününden itibaren hafta sonunu birleştirecek 3 günlük bir tatil düzenleyebilir, Abant’ın amansız ve muhteşem doğası ile dolu dolu 3 gün geçirebilirsiniz. Buraya kış tatili için geldiğiniz zaman metrelerce kar, bembeyaz çam ağaçları, donmuş göl göreceksiniz, fotoğraf makinelerinizi bu özel gezi için mutlaka hazır tutun. Abant Gölü, dünya üzerinde fotoğraf çeken binlerce fotoğrafçının Türkiye’de en sık ziyaret ettiği yerler arasında bulunuyor.

türkiye’de en i̇yi kış tatili i̇çin destinasyon önerileri 6
Abant Gölü Bolu @sibelavcioglu
türkiye’de en i̇yi kış tatili i̇çin destinasyon önerileri 7
@melek_coskun

Yedigöller Bolu

Geniş bitki örtüsü ve eşsiz ormanıyla Yedigöller, şüphesiz olarak dünyanın en özel doğal alanlarından birisi. Kış tatilinde Yedigöller ziyareti yapmak, size hayatınız boyunca unutamayacağınız görüntüler sunabilir. Yedigöller, 7 farklı gölün etrafında oluşan bir milli parktan oluşuyor. Burada her gölün kendine has özellikleri ve görüntüsü bulunuyor. Bölgede kamp yapmak ya da yakın noktalarda ev kiralamak gibi farklı seçenekler var. Kamp kurmak isteyenler kış mevsiminde doğru ekipmana sahip olmadığı takdirde oldukça fazla zorlanabilir. Zira bölgede akşam 7’e kadar ateş yakmak yasak. Bu yasak kışın bazen saat 6’a çekiliyor. Buna rağmen Yedigöller, ekipmansız kampçılar için oldukça zorlayıcı bir alan. Burayı görmek isteyen kişiler için bir diğer tercih, Yedigöller’e yakın destinasyonlardan günlük kiralık ev tutmak. 

türkiye’de en i̇yi kış tatili i̇çin destinasyon önerileri 8
Bolu Yedigöller @ihaveast0ry
türkiye’de en i̇yi kış tatili i̇çin destinasyon önerileri 9
@ihaveast0ry

Türkiye’de Günlük Kiralık Evler İle Kış Tatili Daha Hesaplı ve Konforlu Oluyor!

türkiye’de en i̇yi kış tatili i̇çin destinasyon önerileri 10
Türkiye’de kış sezonu için tatil önerileri

Türkiye’de kış tatili destinasyonu çok fazla olmasına rağmen, kışın otel fiyatları çok yüksek rakamlara çıkabiliyor. Fakat son yıllarda çıkan alternatifler ile bu durum, tatil severler tarafından tersine çevrilebiliyor. Özellikle Kış tatili bölgelerinde artan, günlük ev kiralama yöntemi, hesaplı ve konforlu bir tatil imkanı sunuyor. Bölgede yaşayan insanlar evlerini gerekli izinlerin ardından, günlük kiralık evlere çevirebiliyor ve bu evleri buna göre dekore ediyor. Doğru ve güvenilir kiralama seçeneklerine, Flatfy gibi emlak arama motorlarında ulaşmak mümkün. Örneğin Yedigöller’de yapacağınız bir gezi için, Bolu bölgesinde ‘’bolu günlük ev kiralama’’ gibi bir arama yaparak, aradığınız günlük kiralık evi bulabilirsiniz. Bu aramaları Türkiye’nin bütün bölgelerinde yapabilirsiniz. Flatfy ziyaretçilerine diğer tüm sitelerde olan verileri tek tıkla sunuyor, bu nedenle Türkiye’de kışın günlük kiralık ev arayanlar kendileri için en uygun seçenekleri rahatlıkla bulabiliyor. 

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et