Tüm Saç Renkleri

Tırnak Sararması ve Beyazlaması için çözümler

Tırnak sararmasının en büyük nedeni tırnaklarınızın hava almasını engellemenizdir, sürekli oje kullanmak dış yüzeyinin katmanlara ayrılmasına neden olur.Zamanla tırnak uçlarınızda sararmalar meydana gelir ve giderek dip kısımlara kadar ilerleyebilir.

Ayrıca Turuncu , sarı tonlar ve yeşil tonlardaki ojeleri de 1-2 gün kullanımdan sonra çıkartmaya çalıştığınızda sarı renkle karşılaşabilirsiniz.

İdeal olarak oje sürmek sıklığı haftada 3 kere olabilir.

Ayrıca tırnak mantarı‘da tırnaklarınızın sararmasına neden olabilir, sararma ile birlikte tırnaklarda kalınlaşma varsa doktora gitmenizi öneriyorum. Bunun için çeşitli sprey ve haplar mevcut.

tırnak sararması ve beyazlaması için çözümler 1

Tırnak Sararmasının Çözümü

En etkili çözümü uzun bir süre tırnaklarınızın hava almasını sağlamak için Oje kullanmamak olacaktır. Deneyimlerime göre bu süre 1 ay ile 1.5 ay arasında değişebilmektedir.
Yapmanız gereken 1 ayın sonunda tırnaklarınızı yüzeyini törpülemek olacaktır. Sonrasında beyaz ve soyulmayan güzel tırnaklara kavuşabilirsiniz.

Tırnak sararmasının uzun süre geçmeyen durumlarında bu bir mantar yada cilt problemi sorunu olabileceğini aklınızda bulundurun hanımlar.

Tırnakların sararmasını önlemek için

Ojenizin altına süreceğiniz çeşitli baz ojeler tırnak sararmasını önleyecektir. Elegant touch  markasının hem tırnakları yumuşatıcı hem de bakım yapıcı  ojelerini kullanabilirsiniz. Ben sürekli kullanıyorum be tırnaklarımda sararma olmuyor.

İlaç – Cila ve Beyazlatıcılar

Bunun dışında piyasa’da ( watson , gratis ve her türlü kozmatik ürünleri satışı yapan mağazada ) bulabileceğiniz tırnakların sararmasını engelleyen, yada tırnak beyazlatıcı ürünleri satın alabilirsiniz.

Örnek ürünler

Gratiste satılan : Kalyon Tırnak beyazlatıcı Cila fiyatı 11.75
Yves Rocher’de satılan : Bitkisel Tırnak Bakım iksiri: 23.50

tırnak sararması ve beyazlaması için çözümler 2

Bitkisel Çözümler

Oksijen suyu ve limon suyu

Limon suyunda 10-15 dakika beklettikten sonra disk pamukla ojeleri siliyormuş gibi oksijen suyuyla temizlediğinizde ve bunu düzenli olarak iki hafta uyguladığınızda tırnaklarınızın beyazladığını göreceksiniz.

Diş macunu

Diş macununun içindeki kimyasallar da dişlerinizi beyazlatabilir.

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et