Tüm Saç Renkleri

Tercüme Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tercüme hizmeti ve çeviri hizmeti çok geniş bir kitle tarafından aynı anlama gelen iki farklı kelime olarak kullanılmaktadır. Fakat tercüme hizmeti ve çeviri hizmeti arasında hem faaliyet açısından hem anlam açısından büyük farklar bulunmaktadır. Öncelikle tercüme hizmetini sunan kişilere tercüman denirken, çeviri hizmetini sunan kişilere çevirmen denmektedir. Tercüme hizmeti anlık ve spontane iken, çeviri hizmeti yazılı ve önceden hazırlanabilen bir hizmettir. Tercüme hizmetine önceden hazırlık olmadığından dolayı, tercümanların çevirmenlere hem dil açısından hem de terminolojik açılarından daha çok bilgili olması gerekmektedir. Tercüme hizmeti sonrasında düzeltme ve kontrol olmaması sebebiyle, tercüme hizmeti alırken, alanı ne olursa olsun akademik, tıbbi, teknik, medikal ve hukuki olmak üzere daha dikkatli olunması gerekmektedir.

tercüme hizmeti alırken dikkat edilmesi gerekenler 1

Mutlaka Referanslara Bakın!

Tercüme hizmeti anlık ve spontane olması sebebiyle, önceden bir hazırlık olmaksızın ve sonrasında bir kontrol mekanizması olmaksızın yine anlık olarak sonlanmaktadır. Bu nedenden dolayı, tercüman, tercüme siparişiniz için çok önemlidir. Sonrasında tercüme siparişinizin hüsranla sonuçlanmasını istemiyorsanız ve tercüme siparişiniz sizin için kritik bir önemdeyse mutlaka çalışacağınız tercümanı önceden bilmeli ve eğer mümkünse referanslarına bakmanız gerekmektedir. Gerek kurumların gerekse bireysel kişilerin ihtiyaç duyabileceği profesyonel tercüme hizmeti, alana uygun ve deneyimli tercüman tarafından sağlanmalıdır. Müşteri değerlendirmelerinin de çok değerli olduğu tercüme hizmetinde, öncesinde araştırma yapılması, o tercüman ile çalışma durumunuzda ne gibi artılarınız ve ne gibi eksileriniz olacağı konusunda yardımcı olacaktır.

Alana Özel Tercümanın Önemi

Tercüme hizmeti sunmak yalnızca anlık olarak kelimeleri diller arası tercüme etmekten ziyade, söylenen cümleleri karşı tarafa aynı anlamda ve hissiyatta aktarmak demektir. Bu sebepten, tercüme siparişinin alanına özel en uygun tercüman ataması yapılması çok büyük rol oynamaktadır. Öyle ki, tercüme sektöründe deneyimli olan bir tercümanın her alanda aynı terminolojik bilgi sahibi olması mümkün değildir. Bu sebepten mutlaka, tercüme siparişinin alanı her ne ise o alanda bilgi sahibi ve deneyimli tercümanlar seçilmelidir. Türkiye’nin ilk ve tek ISO Kalite Belgeli tercüme bürosu Çevirimvar, her alana özel tercüman kadrosu ile her alandan gelecek olan tercüme siparişlerinizi 7 gün 24 saat beklemektedir.

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et