Tüm Saç Renkleri

Saç boyası alerjisi-Yüz şişmesi

Saç boyası bazı ciltlere alerji yapabilmektedir. Uzun süre kullansanız da belli bir dönem alerjiye neden olabilir. Saç boya markasını değiştirdiğinizde saç boyasının içindeki bir madde size alerjik reaksiyon gösterebilir.

29 yaşındaki Mariade Kelly £ 5,99 Euru’ya aldığı Garnier Nutrisse saç boyasını bir şişe kullandıktan sonra  hastanede yüksek alerjik ünitesinde gözlerini açtı.

Saç boyasını saçlarına uyguladıktan birkaç saat sonra, Miss Kelly’nin kafa derisinde ve teninde kontrolsüz kaşıntı başladı ve ağlamaya başladı.48 saatlik süre içinde belirtiler yaşamı tehdit eden bir dereceye kadar kötüleşti ve bu onun sorunlarının sadece başlangıcıydı.

Not: Aşağıdaki görsel ve video’da paylaştığım olay Genç bir Fransız kız olan Estelle (19 yaşında ) ‘nin başında gelmekte.

saç boyası alerjisi-yüz şişmesi 1
Saç boyasının Alerji yapması durumu.

Estelle, Evde saç boyası kullandıktan sonra neredeyse öldüğünü sandığını söylüyor. Öğrenci olan Eselle, nefes almakta zorlanmaya başlamış şiddetli bir alerjik reaksiyon yaşamış. Şiddetli bir alerjik reaksiyon sonucunda başı fotoğraflarda gördüğünüz gibi şişmiş.

Alerjiye neden olan madde Parafenilendiamin (PPD),

Saç boyalarında ortak bir madde olan parafenilendiamini (PPD) Estelle’nin kullandığı saç boyasında da vardır. Bu madde özellikle koyu tondaki saç boyalarında vardır. 

PPD ayrıca kına dövmelerinde, koyu renkli makyajda, fotokopi ve baskı mürekkebinde, siyah kauçukta, yağda, greslerde, benzinde ve daha pek çok yerde bulunabilir. Normalde tehlikeli olmasa da, PPD’ye alerjiniz varsa, ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Kına Alerji yapar mı? sorusuna verilebilecek cevap : Evet olacaktır. Çünkü kına doğal olarak bile satılsa içerisinde koyulaştırıcı maddeler katılabileceğinden alerji yapabilir. Bu konu ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

New York merkezli dermatolog Debra Jaliman, “Bu alerjik reaksiyonun belirtileri, daha az kaşıntı ve döküntüden, ölümcül olabilen daha ağır anafilaktik şoka kadar değişebilir” diye Açıklamaktadır. “Daha şiddetli tepkilerden bazıları yüz ve dilde şişlik, nefes darlığı ve kan basıncının düşmesi” belirtileri gösterilmektedir.

Video’dan Estelle’nin kendi çektiği görüntüleri inceleyebilirsiniz.

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et