Tüm Saç Renkleri

Pixie Saç Kesimleri ve Modelleri

Türk kadınlarının pek fazla tercih etmediği daha çok saçları yanınca kestirdiği bu saç kesimleri özellikle Amerika ve Avrupa’da çok yaygın.

Son güncelleme: 25.04.2019

Türk Ünlüler’den Pixie Saçlar

Türk ünlülerinde’de çok kısa erkek tıraşı gibi kesilen bu saç kesimlerini kullanan ünlülere bir bakalım.

Öykü Serter

pixie saç kesimleri ve modelleri 1
pixie saç kesimleri ve modelleri 2

Birce Akalay

pixie saç kesimleri ve modelleri 3
pixie saç kesimleri ve modelleri 4
pixie saç kesimleri ve modelleri 5

Pixie Saç Kesimleri

Her dönemde farklı şekillerde moda olan Pixie saç modelleri en çok ünlü bayanların tercih ettiği kısa saç modelleri arasında. Pixie saç modelleri kadınlar tarafından hemen hemen her mevsim kullanılmaktadır. Sizde 2018 yılında daha modern ve şık gösteren farklı bir tarza geçmek istiyorsanız seçenekleriniz arasında Pixie saç modeli bulunmalıdır. Kadınlar arasında kısa saç modeli pek tutulmasa da Pixie saç modeli sizi oldukça kadınsı ve seksi gösterecektir. Özellikle saçları zayıf, cansız ve ince telli kadınların Pixie saç modelini tercih etmelerini şiddetle öneriyoruz. Çünkü Pixie saç kesimi ile cansız ve zayıf saçlarınız daha kolay şekil alırken, daha hacimli bir görünüme sahip olacaktır. Her zaman moda olan feminen pixie saç kesimi stili biraz cesaret istesede yaz aylarında saçlarında ani değişiklik yapmayı düşünenler için önerebiliriz.

pixie saç kesimleri ve modelleri 6
pixie saç kesimi

Yüz Şekline Uygun Pixie Kesim Önerileri


Oval Yüzler için Pixie Saç Kesimleri

Oval Yüzler pixie kesim için en ideal yüz şeklidir. Bu tarz saç kesimi yüz şeklinizi vurguladığı gibi tepenin yoğun ve hacimli bırakılması, boyunuzu da uzatan bir etki yaratır.

çok kısa saç kesimleri

Kalp Şekilli Yüzler için Pixie Saç Kesimleri

Alnınızın geniş olması pixie kesim için yüksek bir avantaj. Pixie, gözlerinizi ve elmacık kemiklerinizin daha belirgin olmasını sağlar ve elmacık kemiklerinizin ve gözlerinizin daha güzel görünmesini sağlar.

pixie saç kesimi

Yuvarlak Yüzler için Pixie Saç Kesimleri

Yuvarlak yüzlere uzun bir görüntü vermek için ve hafifçe inceltecek şekilde saçları çenenin altında tutmak isteyebilirsiniz.

pixie saç kesimi

Uzun Yüzler İçin Pixie Saç Kesimleri

Uzun bir yüz şekliniz varsa, pixie kesimi size çok uygun olmayabilir.

pixie saç kesimleri ve modelleri 7

Kare Yüzler İçin Pixie Saç Kesimleri

Kısa pixie saç kesimlerini kare yüzler kullanırken hafif katmanlar bu yüze daha iyi uyacaktır. Yukarı taranmış dağınık katlar, bu yüz ile gerçekten muhteşem görünüyor.

pixie saç kesimleri ve modelleri 8

Elmas Yüzleri İçin Pixie Saç Kesimleri

Elmas yüzleri için pixie saç kesimi, hacim sağlayarak hoş, zarif olabilecek yüz özelliklerini vurgular.

pixie saç kesimleri ve modelleri 9

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

1 Yorum

[…] de dalgalı saç modelleri yavaş yavaş popülerliklerini yeniden kazanmaya başladı. Özellikle pixie ve mini shag kesimlerini sıklıkla göreceğimiz bu günlerde; en sık tercih edilen modellerden […]

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et