Tüm Saç Renkleri

2021’de Pandemi Sonrası Düğün ve Kutlamalar Nasıl Olacak

Tüm dünyayı ve ülkemizi kasıp kavuran Korona Virüs pandemisi her alanı etkilediği gibi yeni evlenecek olan çiftleri de derinden sarstı. Pandemi sonrası düğün hazırlıkları yapan çiftler nasıl olacağı konusunda endişeliler. Salgın öncesi yapılan tüm düğün, nişan ve kutlama planları 2020 Mart ayından beridir sürekli şekilde ertelendi. Salgın hızının düştüğü ve düğün sezonu olan yaz aylarında dönem dönem düğünler için izin çıksa da bir süre sonra yine yasaklamalar geldi. Daha önce yaşanmamış olan bu durum elbette ki yeni evlenecek çiftleri ve ailelerini karamsarlığa sürüklemiştir.

Bilim insanlarının 2021 yılında salgın yayılım hızının düşüşe geçeceğine dair olan beyanları bir nebze de olsa bu karamsarlığın hafiflemesini de sağladı. Bunun yanında aşılama sürecinin de başlamış olması daha güzel ve sağlıklı günlerin yakın olduğuna işaret ettiğini belirtebiliriz. Bu yıl için yapılan öngörülenin gerçekleşmeye başlaması ile 2021’de Pandemi Sonrası Düğün ve Kutlamalarda büyük bir artış yaşanacağı biliniyor.

Pandemi Sonrası Düğün Nasıl Olacak

Ertelenen düğünlerin ve bu yıl yapılacak olanlarla birleşmesi bu alanda çok yoğun bir sezona işaret ediyor. Bu durumun ilk göstergesi olan düğün organizasyonları kış aylarından itibaren başlamış bulunuyor. Kontrollü açılımlar ile birlikte başlangıçta düğün ve nişan gibi kutlamalar sınırlı sayıda kişi ile gerçekleştirilecek. İlerleyen dönemlerde katılım sayısında artışa gidilecek. Düşük riskli şehirlerde 100 kişi ile olan katılım sayısı, yüksek riskli şehirlerde 50 kişi ile sınırlandırıldı. Ayrıca düğün süresi 1 Saat’i geçmeyecek şekilde kurala bağlandı.

Buradaki kuralar 2021 başı için geçerli olduğunu belirtmekte fayda var. İlerleyen günlerde ve 2021 yılı yaz aylarında bu kuralların değişebileceği belirtiliyor.

Pandemi sonrasında düğün ve kutlamalar salgın öncesindeki gibi olacağı ve bu sektörün uzun zaman zarfında yoğunluk yaşayacağı biliniyor. Salgın sırasında yapılan düğünler bizlere hiç alışık olmadığımız şekilde bazı durumlar getirmişti. Kalabalık ve uzun saatler boyunca yapılan düğünlerin artık açık ortamlarda ve daha kısa süreli ve daha az katılımlı olarak yapılması tercih edilebilir. Eskiden her ayrıntısı düşünülen, büyük bütçeler harcanan düğün ve nişan merasimleri, yeni evlenecekler için çok cazibeli gelmemekte. Pandemi’nin öngörülen tarihte yanı yılsonu itibari ile hızını iyice yavaşlatacak olsa bile etkilerinin yıllarca süreceği aşikârdır.

Pandemi sonrası düğün sektörü önümüzdeki dönemde aşırı şeklide yaşayacağı yoğunluğa kış aylarından itibaren başlamış durumdadır. Mobilya ve beyaz eşya üreticileri yeni paket kampanya satışlarını peş peşe yayınlamaya başladılar. Bu sektörlerdeki canlılık artarak devam edecektir. Çiftler yeni mobilyalarını seçerken firma kampanyalarını yakından takip etmeleri kendilerine avantaj sağlayacaktır. Ülkemizdeki pandemi sonrası düğün ve kutlamalarının kural ve koşulları, ülke sınırlarını dışında çok farklılık gösterecektir. Pek çok ülkede durum bizden çok daha kötüdür. Birçok ülkeye uçuşlar hala yapılamamaktadır. Bu dönemde birkaç ülke haricinde düğün organizasyonları henüz serbest bırakılmamıştır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et