Tüm Saç Renkleri

Bahçe Salıncağı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bahçe salıncağı günümüzde dekoratif ürünler arasında en modern ve işlevsel ürün olarak sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Bu yazımızda bahçenizde ve hatta evinizde bile kullanabileceğiniz bu ürünü satın almadan önce dikkat etmeniz gereken tüm bilgileri sunmaya çalışacağız.

Bir evi, bahçeyi, balkonu dekore ederken pek çok dekoratif ürün kullanılır. Bu ürünler genel olarak işlevsel olan mobilyalar ve diğer yan ürünlerdir. Günümüzde mobilyalar çok çeşitlenmiştir. Pek çok şekil ve ebatta farklı malzemelerden üretilen mobilyalar günlük hayatımıza girdi. Evimizde başköşede bir sallanan koltuk ya da salıncak şeklinde koltuklar yer alabilir. Dekorasyonda salıncaklar ev içinde olduğu kadar balkon ve bahçede de sıklıkla tercih edilir.

bahçe salıncağı
Bahçe Salıncağı

Bahçe Salıncakları

 Salıncaklar pek çok farklı malzemeden üretilebilir. Bunlardan biri de rattandır. Doğal bir ürün olan rattan özellikle tropik bölgelerde yetişen bir ağaçtan elde edilir. Dekorasyonda rattan salıncak kullanımı hem ekolojik hem de şık bir insan olmanın göstergesi gibidir. Bahçelerde oldukça işlevsel ve hoş olan salıncakların rattan malzeme ile yapılması dekorasyonu daha da doğal yapar. Rattan malzemenin kendine has dokusu Dünya da ve ülkemizde pek çok kişi tarafından tercih edilmesini sağlamaktadır.

 Bahçe salıncakları tekli olabileceği gibi daha geniş olabilir. Çoklu kullanımlar için nerde ise üçlü koltuk genişliğinde salıncaklar üretilmiştir. Bunların bahçe dekorasyonunda özel bir yeri vardır. Özellikle bahçe salıncak modelleriarasında rattan salıncaklar önemli yer tutar. Tekli bahçe salıncakları içinde özellikle sepet şeklinde olan modeller oldukça ilgi çekmektedir. Hatta bu tekli salıncaklar o derece hoşa gider ki ev dekorasyonunda da başköşede yer alabilir. Özellikle genç odalarında sıklıkla kullanılmaktadırlar.

 Bahçe Salıncağı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 Salıncaklar bahçe, veranda ve balkonlar için vazgeçilmez mobilya türleridir. Bu mobilyaları alırken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar vardır:

Salıncak alırken öncelikle alınacağı yere uygun olmasına dikkat etmek gerekir. Bahçede mi, evde mi, balkonda mı yoksa veranda da mı kullanılacak buna karar verilmelidir. Çünkü her bölge için farklı özellikleri olan salıncaklar üretilmektedir.

Bahçe salıncağı alırken öncelikle kaç kişilik olacağı kararı verilmelidir. Çünkü farklı boyutlarda bahçe salıncakları mevcuttur.

Bahçe salıncağı alırken kullanılan malzemenin ne olduğu da önemlidir. Açık hava da olacağı için daha doğal ve hava koşullarına dayanıklı malzemeden üretilen salıncaklar tercih edilebilir. Bu noktada rattan salıncak iyi bir seçenektir.

Bahçeye salıncak alırken diğer önemli bir noktada üstünde koruma olan salıncakları seçmektir. Çünkü yağışlı günlerde bahçede salıncak keyfi sürmenin yanında aşırı güneşten korunmayı da sağlamış oluruz.

Bahçe salıncakları alırken boyutlar dekorasyon açısından da önemlidir. Salıncak tipli çoklu bir set almayı düşünenler bu notada tarza ve boyutlardaki estetiğe de dikkat etmelidir.

Bahçede Salıncak Keyfi

 Bahçeli evi olanlar için salıncaklar nostaljik ve keyifli seçeneklerdir. İster klasik ağaçlara asılan türde ister mobilya şeklinde olsun salıncakta olmak herkese keyif verir. Bir çocuk gibi bahçede salıncakta sallanmak doğanın ve bahçenizin tadını çıkarmak çok güzeldir. Aynı zamanda mobilya şeklinde üretilen bahçe salıncakları sallanma keyfini sohbet ederken bile çıkarmamızı sağlar. Bahçe salıncakları hem ev sahipleri hem de ağırlanan konuklar için keyifli zamanları getirir.

 İster tekli ister çiftli ya da daha çok kişilik salıncak tarzı mobilyalar hem rahatlamanın hem de eğlenmenin iyi yollarındandır. Bu nedenle dekorasyon trendleri arasında bahçe salıncakları her zaman popüler olmuştur. Pek çok peyzaj mimarı tasarımlarında salıncak modellerini kullanmaktadır. Geçmişten beri salıncaklar bahçede keyif sürmenin en şık araçlarından olmuştur.

 Rattan Bahçe Salıncakları

 Rattan malzeme ile yapılan mobilyalar özellikle bahçe mobilyaları olarak sıklıkla kullanılıyor. Bunun en önemli nedeni doğaya uyumlu, doğal malzeme olmasıdır. Aynı zamanda şık tasarımlara da imkan tanıyan rattan salıncak modellerinde de sıklıkla kullanılır. Bahçede kullanılan salıncaklar içinde şık ve karakteristik rattan salıncaklar ön sıradadır. Rattan malzemenin salıncaklara kattığı zarafet ve doğallık yanında dayanıklılık ve kaliteli renk seçenekleri de önemlidir. Rattan salıncaklar malzeme oldukça ekonomik mobilyalardır. Çok farklı boyut ve renk seçenekleri ile geniş bir ürün yelpazesi vardır.

 Bahçe mobilyaları için de rattan salıncak, internet üzerinden de kolaylıkla alınabilir. Bu konuda pek çok ürün seçeneğine sahip olan divonahome.com sitesi rahatlıkla önerilebilir. Güvenilir ve şık bir alışveriş imkanı olan site çeşitli ürünleri ile farklı bütçelere de hitap etmektedir. Pek çok farklı model ve ebattan bahçe salıncaklarını bu siteden inceleyip alabilirsiniz.

1 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et