Tüm Saç Renkleri

O bir İkon: Türkan Şoray ve Saçları

Sanıyorum Türk sinema tarihinin en büyük kadın ikonu Türkan şoray’dır. Onun kült bir sinema oyuncusu olmasında güzelliği her ne kadar çok önemli bir yer tutsa de efsane olmasının en önemli nedeni kendine has bir karakteristik tarzı ve güzelliğinin olması vardır.

türkan şoray

Türkan Şoray’ı ikon yapan tarzı, saçları, makyajı ve o meşhur pozu ile tırnaklarını dişinin arasına sıktığı kabarık siyah saçları ve muntazam şekilde alınmış kaşları ile karşınızda Eski zamanların Türkan Şorayı. İlk meşhur olduğu zamanlarda son derece kalın kaşları ile çok da güzel olmayan bir yüzüm varken kara kaşları ve gözleri ile dikkat çekiyor. Ve tabii ki muazzam kusursuz dişler.

o bir i̇kon: türkan şoray ve saçları 3

İkinci fotoğrafı ise onu efsane yapan fotoğrafların başında gelmekte. Sağdaki fotoğrafı ile fosforlu Cevriyem filmi ile birlikte kült hale gelmiştir.

Saç Rengi ve Modeli

Güzelliğini ön plana çıkaran en önemli özelliklerinden birisi kuşkusuz saçlarının gürlüğüdür. Kalın siyah gür kaşları yine kalın ve uzun kirpikleri ve aynı zamanda gür uzun dolgun kalın simsiyah saçları vardır. Bu saçlarını genellikle hafif bir şekilde yana salarak şekillendirmektedir. Yaşlılığında dahi gür ve uzun olan sim siyah saçları ile Türkan Şoray her daim hatırlanacaktır.

o bir i̇kon: türkan şoray ve saçları 5

Kamera karşısında çok güzel poz veren Türkan Şoray’ın efsaneleşmesindeki en önemli etkenlerinden birisi de kuşkusuz kirpikleri’dir. Kara kaşlar, sim siyah saçlar, inci gibi dişler ve uzun bukleli kaşlar.

o bir i̇kon: türkan şoray ve saçları 6
o bir i̇kon: türkan şoray ve saçları 7

11 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

1 Yorum

Çok güzel bir yazı olmuş. Başarılar dileriz.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et