Tüm Saç Renkleri

Nasıl Sofistike Bir Giyim Tarzına Sahip Olunur?

Sofistike giyim tarzı hem çekici, hem zarif hem de özenli bir görünümü ifade eder. Farklı renkler kombinlenebilir, takı kullanımı yaygındır ama tüm bunlar daha ölçülüdür. Klasik stille benzer olmakla birlikte üzerinde daha çok düşünüleni olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca gündelik hayatta klasik tarzdan daha kolay uyarlanabilir. Şimdi bu tarzı uygularken dikkat edilmesi gereken hususlara göz atalım:

Renkler ve Kumaşlar

Beyaz, deniz mavisi, gri gibi renkleri seçmek yeni stilinizde size çok yardımcı olabilir. Özellikle beyaz parçaları sıklıkla tercih edebilirsiniz. Buna karşılık sonbahar renklerinden olabildiğince kaçınmalısınız. Seçtiğiniz kumaşların ise ucuz durmamasına özen göstermelisiniz. Keten, yün ve pamuklu kumaşları kullanabilirsiniz.

nasıl sofistike bir giyim tarzına sahip olunur? 1

Takı ve Mücevherler

Takılar, Sofistike stilin ayrılmaz bir parçasıdır. Sade modelleri tercih edebilirsiniz ama asla takı kullanımını atlamamalısınız. Üstelik sade modelleri farklı kombinlere uydurmak daha kolaydır. Gündelik hayatta bileklikler de rahatlıkla kullanılabilir.

El Çantaları

Kaliteli bir çantayla çok kolay şekilde sofistike görünümünüzü tamamlayabilirsiniz. Uzun süre kullanacağınızı düşünürseniz çantaya para ayırmak o kadar da kötü bir fikir değildir. Siyah, açık mavi ve beyaz çantalar bu anlamda çok kullanışlıdır.

nasıl sofistike bir giyim tarzına sahip olunur? 2

Daha Özenli Giysiler

Eğer zarif ve şık bir görünümü arzu ediyorsanız mutlaka kıyafetlerinize gerekli özeni göstermelisiniz.Renkleri solmuş ya da ütüsüz giysilerle hiç kimse şık olamaz. Ayrıca terziye gitmeyi de alışkanlık haline getirmek önemli bir adımdır. Ufak kusurları bile düzeltirmelisiniz. Detaylara önem vermek sofistike stilin odak noktalarından bir tanesidir.

nasıl sofistike bir giyim tarzına sahip olunur? 3

Özgüven ve Duruş

Kıyafetleri daha iyi taşıyabilmek için öncelikle duruşunuza düzeltmelisiniz. Düzenli spor yapmak bu anlamda faydalı olur. Ayrıca düzenli spor yapmak özgüven kazanmanıza da yardım eder.

nasıl sofistike bir giyim tarzına sahip olunur? 4

Tek Renk Giyinmek

Aslında sofistike giyim tarzında yumuşak renk geçişleri ve desen kullanımı çok yaygındır. Öte yandan bir alternatif olarak tek renk giyinmek de zarif bir görünüm için tercih edilebilir. Özelliklerle siyah ve beyaz renk kombinlerde ünlüler sıklıkla bunu uyguluyor.

nasıl sofistike bir giyim tarzına sahip olunur? 5

Dolabımıza Ekleniz Gereken Parçalar

Tüm giyim tarzını bir anda değiştirmek zor olabilir. Özellikle de yeni bir tarzı riskli bulmanız normaldir. O yüzden daha basit kombinlerle başlayabilirsiniz. Daha kolay bir geçiş için sofistike giyim tarzını yansıtan için bu parçaları dolabınıza ekleyebilirsiniz:

nasıl sofistike bir giyim tarzına sahip olunur? 6

Sade Elbiseler

Zarif görünmek istiyorsanız olabildiğince sade elbiseler seçebilirsiniz. Bazı ufak detaylar çoğu zaman elbiseyi benzersiz kılmaya yetebiliyor. Örneğin kemer, bronş ve yaka aksesuarları elbiselere eklenebilir.

nasıl sofistike bir giyim tarzına sahip olunur? 7

Klasik Paltolar

Dolabınıza mutlaka eklemeniz gereken parçaların başında klasik paltolar gelir. Çünkü kış aylarında üst üste giyinerek şıklıktan uzaklaşıyoruz. Şık paltolar bu anlamda kurtarıcıdır. Camel trençkotlar, uzun beyaz paltolar ya da desenli kabanlar kış aylarında da şık olmayı sağlarlar.

nasıl sofistike bir giyim tarzına sahip olunur? 8

Renkli Kot Pantolonlar

En basit görünüm hilelerinden bir tanesi beyaz ya da uçuk renkli kotları tercih etmektir. Böylelikle gündelik hayatta kolaylıkla sofistike bir görünüme sahip olabilirsiniz. Açık renkli ya da desenli bluzlerle rahatlıkla kombinlenebilirler.

nasıl sofistike bir giyim tarzına sahip olunur? 9

Boğazlı Kazaklar

Pastel renkli boğazlı kazakları gündelik hayatta kullanabilirsiniz. Uzun paltolarla da çok uyumlu olurlar. Pek çok ünlü isimde gündelik hayatta bu ve benzeri kombinleri kullanmaktadır. Kış aylarında bir diğer kurtarıcı ise boğazlı örgü elbiselerdir. Beyaz ve gri örgü elbiselerle şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

nasıl sofistike bir giyim tarzına sahip olunur? 10

Keten Pantolanlar

Gündelik yaşamda kullanabileceğiniz bir diğer parçada keten pantalondur. Özellikle açık renk ve belden bağlamalı pantolanlar çok hoş dururlar. Çizgili keten pantalonlar ise tek renk düz tişörtler ile dengelenebilir.

nasıl sofistike bir giyim tarzına sahip olunur? 11

Orta Boy Topuklu Ayakkabı

Kadınlar için sofistike görünüm amaçlanıyorsa mutlaka topuklu ayakkabılardan söz edilmesi gerekir. Ancak gündelik hayatta da kullanılacağı için orta boy topuklu ayakkabılar daha uygundur. Yine de kalın değil ince topuklu ayakkabılar olmalı çünkü bu kombileri daha iyi tamamlar.

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et