Tüm Saç Renkleri

Nasıl Daha Uzun Boylu Görünülür?

Kısa boylu olmanıza karşılık giyim tarzınız ile boyunuzu uzatabilirsiniz. Giyim tarzınızda yapacağınız ufak değişiklikler ile boyunuzu istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Peki, boyunuzu nasıl daha uzun gösterebilirsiniz?

V yaka tercih edeceğiniz bluz ya da kazaklar, boyun bölümünüzü açıkta bırakacağı için tüm vücudunuzun da uzun görünmesini sağlayacaktır.

nasıl daha uzun boylu görünülür? 1
Kısa Boylu kadınlar Nasıl Giyinmeli Kaynak: brightside.me
nasıl daha uzun boylu görünülür? 2
Tesettürlü kısa boylu kadınların uzun boylu görünmeleri için giymeleri gereken örnek tarz

Buna da göz atın: Uzun boylu erkekler – Kısa boylu Kadınlar

İspanyol paça pantolonlar ise boyunuzu uzun gösterebilirsiniz. Dolayısı ile kısa boylu kadınlar bu pantolonları daha çok tercih edebilir. Bacak boyunun uzun görünmesini sağlayan İspanyol pantolonların aynı zamanda topuklu ayakkabıları da örten paçaları ile daha yüksek topuklu tercih edilebilir.

Düşük bel pantolonlar bir zamanların modasını oluşturuyordu. Bedenin daha kısa görünmesine neden olan bu pantolonlar kısa boylu kadınlar tarafından kesinlikle tercih edilmemesi gereken parçalar arasında yer alırken yüksek belli pantolonlar ise hem bacak boyunu hem de vücudu daha uzun göstermektedir.

nasıl daha uzun boylu görünülür? 3
Kısa Boylu kadınların giyim tarzı Kaynak: elle.com

Ayakkabı tercihi de bacak boyunu uzun ya da kısa gösterme konusunda yardımcılar arasında yer almaktadır. Canlı renge sahip olan ayakkabılar dikkati direk bacak bölgesine çekeceği için dolayısı ile vücudun en kısa bölgesi de daha çok dikkat çekmiş olacaktır. Ancak pastel renklerde tercih edilecek düz ya da topuklu ayakkabılar bacakların daha uzun görünmesi konusunda yardımcı olacaktır.

Tek parça ya da tek renkte olan kıyafetlerde boy uzatma konusunda yardımcı olan parçalar arasında yer almaktadır. Göz yormayan tek renkli elbiseler, pantolon ve bluz kombinleri olduğundan daha uzun göstermektedir. Ancak desenli ya da farklı renklerden oluşan kıyafetler vücudu iki parçaya bölerek daha kısa görünmenize neden olacaktır. Yüksek topuklu ya da düz ayakkabılar ile tercih edilen derin yırtmaçlar da boyunuzu uzatacak hileler arasında yer almaktadır. Fakat bu yırtmaçları taşıyan etek ya da elbiselerin kumaşları daha hafif olmalıdır.

7 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

1 Yorum

[…] fazla ayrıntı için: Daha uzun boylu nasıl görünülür? adlı yazımıza […]

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et