Tüm Saç Renkleri

Kilolu kadınlar nasıl giyinmeli

Giyinmek ister kilolu olsun ister zayıf olsun her kadın için önemlidir. Kilolu kadınlar nasıl giyinmeli diye düşünen bayanları da düşünen üreticiler birbirinden harika modeller ve kumaşlarla her zevke hitap eden kıyafetler sunabilmektedir. Vücuda uygun kıyafetler giymek ve güzel görünmek isteyen her kadın için günümüzde her bedende kıyafet üretimi yapılmaktadır. Siz de kilolu bir kadınsanız ve fazlalıklarınızı kıyafetlerinizle törpülemek istiyorsanız işte dikkat etmeniz gerekenler…

kilolu kadınlar nasıl giyinmeli
kaynak: @pijamamkokos


Kısa Boylu Kilolu Nasıl Giyinmeli?


Hem boyunuz kısa hem de kilolu bir bayansanız giyinirken tek renk ve vücuda yapışmayan parçalar tercih edebilirsiniz. Tek renk olan kıyafetler sizi daha uzun gösterirken fazlalıklarınızı da gizleyecektir. Ayrıca vücudunuza çok yapışan kıyafetler daha kısa durmanıza ve olduğunuzdan daha kilolu görünmenize neden olacaktır.
Dikey çizgileri olan kıyafetler bacak boyunuzu ve genel olarak boyunuzu uzun gösterecektir. Ayrıca uzun çizgiler daha zarif görünmenize de yardımcı olacaktır.
Kısa boylu şişmanlar nasıl giyinmeli sorusunun püf noktalarından biri de bu kişilerin pantolonun içerisine tişört ve ya gömleğini sıkıştırmaması ile olacaktır. Pantolon üzeri giydiğiniz ne varsa dışarı salmalısınız.
Üst kısmınıza tek renk kıyafetler kullanırken alt kısma ise şekilleri olan pantolon ve ya etek tarzı kıyafetler seçebilirsiniz.


Uzun Boylu Kilolu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?


Kısa boylulara göre daha avantajlı olan uzun boylu şişman kadınlar kombinlerinde daha rahat davranabilirler. Uzun boylu şişmanlar nasıl giyinmeli diye düşünenler için;
Boyunuz uzunsa ve kiloluysanız vücut hatlarınızı daha zarif hale getirmek için koyu renk kıyafetler seçebilirsiniz.
Vücudunuzda bol duran kıyafetler yerine vücudunuza hafif yapışan kıyafetler seçebilirsiniz.
Küçük desenler ve dikey çizgiler ile vücut hatlarınızı daha zarif gösterebilirsiniz.

kilolu kadınlar nasıl giyinmeli
kaynak: mynet.com


Kilolu Kadınlar Mezuniyette Nasıl Giyinmeli?


Öğrencilik yıllarının en güzel anlarından olan mezuniyet zamanlarında seçilecek olan kıyafetler her zamankinden daha önemlidir. Özellikle şişmanlar için mezuniyet kıyafeti demek daha zarif görünmek anlamına gelir. Şişmanlar mezuniyette nasıl giyinmeli diyorsanız:
Tek renk olan kıyafetler seçin. İlla ki koyu tonlar olmasına gerek yok. Ancak tek bir ton ve tek parça elbise seçimi vücut hatlarınızı daha orantılı gösterecektir.

Karışık desenlerin olduğu elbiseler daha kilolu görünmeye neden olacağı için mümkün olduğunca sade bir model giymelisiniz.
Mezuniyet kıyafetinizi seçerken kabarık modeller yerine daha sade kesimler seçmelisiniz. A kesim modeller ve düz kesimler sizi daha kibar gösterecektir.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et