Tüm Saç Renkleri

Modiodal Nedir? Kullanıcı Yorumları

Modiodal narkolepsi gibi gündüz uykusuna sebep olan problemlerde kişinin uyanıklığını ve dikkatini artırmak amacıyla kullanılmaktadır. İlaç uzman bir hekim tarafından yalnızca gerekli görüldüğü müddetçe reçete edilebilir. Doktor kontrolü olmadan, reçetesiz kullanmak tehlikeli sonuçlara yol açabilir.

Uyarı: Modiodal ilacının sabaha kadar dikkati sağlamak ve uyumamak amacıyla kullanılabileceği ile ilgili internet üzerinde çeşitli bilgiler bulunmaktadır. İlacın farklı kişilerde ortaya çıkarabileceği durumları ancak uzman bir doktor öngörebilir. İlacı doktor tavsiyesi dışında kullanmayınız.

modiodal
Modiodal

Modiodal Etken Maddesi

Modiodal her bir tabletinde 100 mg Modafinil etken maddesi içermektedir. Modafinil beyindeki nörokimyasal maddeler üzerinden etki gösteren psikostimülan bir maddedir. Amfetamin gibi diğer uyarıcı maddelerden farklı özellikler gösterdiğinden dolayı güvenle kullanılabilir.

Modiodal Kullanım Alanları

Modiodal narkolepsi tedavisinde kullanılan onaylı ilk ilaçtır. Beyindeki kimyasal dengeyi uyararak uyanıklığı artırır. Bu özelliği ile gündüz uykusuna sebep olan obstrüktif uyku apnesi gibi problemlerin tedavisinde reçete edilmektedir.

Modiodal ilacının bipolar bozukluk, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu(DEHB) ve şizofreni gibi hastalıklarda etkili olabileceği düşünülmektedir. Fakat bu konuda onaylanmış herhangi bir çalışma sonucu bulunmamaktadır.

Kullanım Şekli: İlaç bir miktar su ile bütün olarak yutulmalıdır. Eğer yutma problemleriniz varsa yemeklerle karıştırarak kullanabilirsiniz.

Modiodal Muadilleri

Cralium, Modivigil, Modiwake, Sleppex

Yan Etkiler

Modiodal kullanmaya başlandığında sinirlilik, anksiyete, anormal düşünceler, iştah azalması, baş ağrısı, görmede bulanıklık, çarpıntı, karın ağrısı, bulantı, kusma, ishal gibi yan etkiler sık görülür ve kendiliğinden geçmesi beklenir.

Terleme, kaşıntı, döküntü, menstrüel bozukluklar, kas ağrısı, eklem ağrısı, gözde kuruluk gibi durumlar görüldüğünde vakit kaybetmeden doktorunuza başvurunuz.

Uyarı: Modiodal uyanıklık durumunu tetiklediğinden dolayı uykusuzluk problemi yaşayanlar tarafından kullanılmaması gerekir. Bunun dışında gebelikte “C” kategorisi ilaçtır ve zorunda kalınmadıkça kullanılmaz.  

Fiyat

Modiodal 100 mg 30 tablet 2019 satış fiyatı 87.17 TL’dir.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et