Tüm Saç Renkleri

Mezuniyet Elbiseleri Almadan Önce Bakmanız Gereken 300 En Güzel Balo Kıyafetleri

Tüm markaların Türkiye’de satın alabileceğiniz mezuniyet elbiseleri ve abiye modellerinin tamamını bu listede bulabilirsiniz. Sizler için mezuniyet balosuna en uygun en güzel abiye elbise modellerini derledik. Tüm moda markaların 2021 koleksiyonlarından.

İçerik İle ilgili Açıklama: 300 Fotoğraftan oluşan ( Güncellendikçe geçebilir ) ve yaklaşık 2.500 kelimeden oluşan dev bir mezuniyet elbiseleri rehberi hazırlamaya çalıştık. Bu yazının tamamındaki içerikler yaklaşık 14 yıllık bir içerik havuzunun derlenmesi ile oluştu.

Oleg Cassini Koleksiyonu

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 1

Yaklaşık 20 adet moda markasının abiye elbise koleksiyonlarını inceledik. Bu elbiselerin tamamını internetten satın alabilirsiniz. Bazı abiye elbiseler sadece internette satılırken diğerlerini ise ( Koton , Roman ,oleg cassini gibi) Mağazalardan deneyerek de satın alabilirsiniz. Hepsinin nerede satıldığı ile ilgili linkleri verdik. Kolaylıkla ilgili siteye gidip aradığınız ve beğendiğiniz modeli bulabilir ve seçip satın alabilirsiniz. Ancak erken davranmanızı tavsiye ederiz çünkü bazı modellerin beden numaraları erken tükeniyor özellikle güzel ve çok satanların.

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 2
Tarık Ediz 2020 Mezuniyet Balosu Elbise Koleksiyonu

Tarık Ediz Koleksiyonu

Özellikle lise ve üniversite mezuniyet törenleri için genç bayanların tercih edebileceğini yani 16- 18- 24 yaş arasındaki genç kızlar için mezuniyet balosu ve mezuniyet partisinde rahatlıkla giyebileceğiniz abiyeleri seçmeye çalıştık. Şimdi konuların altınsa fiyatlarını ve markalara özel değerlendirmeleri bulabilirsiniz.

lidyana, morhipo, mango, zara, h&m, bugunnegeldi.com gibi markaların mezuniyet elbiseleri modelleri için ise lütfen aşağıdaki konuya bakınız.

Pronovias Koleksiyonu

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 3

AbiyeFon.com

Fiyatları 150 tl’den başlıyor ve 600 tl’ye kadar çıkıyor. Daha çok 30 yaş ve üzeri kadınlar için ideal abiye modelleri var. Ancak genç kızlar için de bir kaç güzel elbise bulmakta mümkün. Elbiselerin tarzları, kesimleri hep aynı bu nedenle çok fazla çeşitlilik yok.

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 4

abiye.com

Gerçekten çok farklı ve güzel abiye elbiseleri bulmak mümkün. Mezuniyet elbisesi için en çok beğendiğim elbiseler hep buradaydı. Hem genç kızlar için özel tasarlanmış abiyeler var hem de balo ve parti için farklı tarzlarda ve kesimlerde oldukça fazla alternatif var. Fiyatları da çok uygun. 70 tl’den başlıyor 160 tl’ye kadar.

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 5

Moda Tasımcısı Beste Gürel / Nişantaşı

Beste Gürel’in bu elbisesi tam bir klasik. Her dönem, her yıl giyilebilir. Özel bir elbise avrupa’da bu tarz elbiseler çok moda. İpek işlemeler ile süslenmiş ve kumaşı’da çok özel. Hepsiburada.com’da satılıyor ve fiyatı 650 tl.

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 6

davetcokelbisemyok.com

Burada’da çok farklı, özellikle avrupa’da satılan ve bizim yıllarca alamadığımız tarz ve kesimlerde abiye elbiseler bulmak mümkün. En büyük avantajı bu elbiseleri yurt dışından satın alıp getirmek zorunda değilsiniz. Çoğu ithal olan bu elbiselerin fiyatları ise 650 tl ile 1.500 tl arasında değişiyor. Ancak daha uygun fiyata mini elbiseler de bulmanız mümkün.

hepsiburada.com

Burada istediğiniz tarzda elbise bulmanız için çok fazla zaman geçirmeniz gerekebilir. Biz bu iki elbiseyi yaklaşık 20 sayfa gezinerek ancak bulduk. Fiyatları pahalı yaklaşık 600 tl civarında ama farklı ve tarz.

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 7
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 8

ironitekstil.com

Genç kızlar için güzel parti elbiseleri bulabileceğiniz bir yer. Kumaşları kaliteli fiyatları ise 80 tl ile 150 tl arasında değişiyor.

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 9
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 10
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 11

jjshouse.com.tr

Fiyatları 500 tl ile 1200 tl arasında değişiyor. Güzel abiye elbiseler bulmanız mümkün. Ayrıca bu elbiseleri beğenirseniz nişan – düğün gibi özel günlerde de tercih edebilirsiniz. Abiye elbise konusunda çok geniş bir koleksiyona sahipler.

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 12

OlegCassini.com.tr

Özellikle gelinlik modelleri ile dünya markası olan amerikan giyim markası OlegCassini’nin abiye modelleri ile de mezuniyet ve parti kıyafetlerinde güzel alternatifler bulabilirsiniz. Abiyelerin fiyatları ise 195 tl ille 3.500 tl arasında değişmektedir.

Düzeltme: OlegCassini tarafından fiyat aralığı düzenlemesi adına bilgi gelmiştir.

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 13

roman.com.tr

Roman moda markası abiye elbise kategorisinde oldukça başarılı bir türk giyim firması. özellikle mezuniyet balosunda giyebileceğiniz çok güzel abiyeler bulabilirsiniz. Son derece kaliteli olan ürünlerinin fiyatları ise 300 tl ile 1600 tl arasında değişmektedir.

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 14

rueonline.com

Abiye elbise kategorisinde biz çok uygun modeller bulamadık ancak var olan bir kaç model’in çok güzel olduğunu da belirtelim. Özellikle parti için simli mini payetli elbiseler bulmak mümkün fiyatları ise 300 tl ile 1000 tl arasında değişmekte.

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 15

Trendyol.com

Açıkçası Mezuniyet elbiseleri kategorisinde trendyol beni oldukça hayal kırıklığına uğrattı. Çünkü genellikle gece kıyafeti tarzında uzun şifon elbiseler bulunmakta. Alternatif çok olmasına rağmen balo elbisesi olarak kullanabileceğiniz özel kıyafetler bulmak biraz güç. Fiyatları ise oldukça uygun 80 tl ile başlıyor ve ortalama 150 tl arasında.

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 16

Elbisebul.com

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 17
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 18

Tüm elbise sitelerini ayrı ayrı gezmek yerine en iyi markaları bünyesinde barındıran ElbiseBul size aradığınız abiyeyi dakikalar içerisinde bularak hızlıca satın alma imkanı sunuyor. Fiyat, renk, marka, beden filtrelerini kullanarak yüzlerce model arasında tarzınıza uygun abiye elbiseyi ElbiseBul ile bulun. 

En güzel ve en güncel tüm dünyada trend olmuş elbise tasarımlarını sizlere sunmaya çalıştığımız bu konuda özellikle üniversite, kolej ve lise mezuniyet parti ve balosunda giyebileceğiniz elbiseleri seçmeye çalıştık. Aşağıdaki elbise bunlardan birisi. Göğüs dekoltesini terzide daha kapalı bir hale getirebilir yada aynı modeli siz de diktirebilirsiniz.

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 19
Elbise tasarımı : @alamourthelabel

Özellikle soft – toz pembe tonlarının 2020’de son derece trend olduğunu ve mezuniyet balosu içinde harika bir renk olduğunu belirtelim. Aynı elbisenin arkadan görünümü ise aşağıdaki gibidir.

2020 mezuniyet elbisesi tasarımları
2021 Mezuniyet Elbisesi tasarımları

Aşağıdaki elbise fazla iddialı olsa da baloda giymeseniz bile bir partide rahatlıkla giyebileceğiniz şıklıkta. bu elbisenin tasarımcısı da aynı tasarımcıya ait. @alamourthelabel

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 20

2021 Mezuniyet Elbisesi Trendi Nasıl Olacak?

Maalesef Corona Pandemi Sürecinin devam etmesi nedeni ile geçen sene olduğu gibi bu sene de 2021 yılında da en azından sonbahara kadar önlemlerin devam edeceği belirtilmekte. Bu nedenle 2021 senesinde her hangi bir mezuniyet töreni / mezuniyet balosu yada partisinin olacağını düşünmüyoruz. Ancak ağustos ayından sonraya tüm organizasyonların erteleneceğini ve ancak 2021 Eylül ayında tüm mezuniyet kutlamalarının yapılacağını öngörmekteyiz.

Türkiye’deki Mezuniyet Elbisesi Koleksiyonları

Türkiye’de mezuniyet elbisesi koleksiyonu yapan markaları hemen sıralayalım.

Şayet bu elbiselerden bazılarını çok beğendiyseniz ama satın almak için bir web sitesi bulamıyorsanız ki bazıları ya artık satılmıyordur yada özel tasarımlardır. Aynı modeli moda evlerinde de diktirebilirsiniz.

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 24
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 25
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 29
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 31
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 32
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 33
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 34
parti-2015-034
parti-2015-035
parti-2015-036
parti-2015-040
parti-2015-041
parti-2015-042
parti-2015-044
parti-2015-045
parti-2015-046
parti-2015-047
parti-2015-051
parti-2015-052
parti-2015-058
parti-2015-060
parti-2015-061
parti-2015-062
parti-2015-063
parti-2015-064
parti-2015-067

Mezuniyet partileri genellikle bir genç kızın hayatı boyunca üç kere karşılaştığı zamanlardır. İlk öğretim dönemi bittiği zaman ( her okulda olmasa da özel okul ve kolejlerde bu etkinlik vardır) lise bittiği zaman ( en önemlisi ve belki de en güzelidir) ve tabii ki üniversite sonrasında. Aslında bizim konumuz genellikle lise mezuniyet törenleri için dokayısı ise 16-17 yaşındaki bi genç kız için seçtiğimiz birbirinden güzel mezumiyet partisi elbiselerini bu konuda bulabilirsiniz.

Pudra Rengi Mezuniyet Elbiseleri

Mezuniyet elbisenizi pudra renginde mi seçmek istiyorsunuz.Bu çok yerinde bir karar olur çünkü  abiye ve gece elbiselerinde en popüler renk kesinlikle pudra rengi.Pudra pembesi veya pudra rengi abiye modelleri en çok kumral bayanlara yakışır.

9ff3d8be8433dd36334499d6a8c3d515
31eff75a352d01d1a522c563478ec16f
48dffaec48d0ba49c98f636831d5db95
96a7d16456e0a69d32df37d48b00541a
8286530a932aaac77d9b5cefb1d3f53e
a8e59b9adc4f6e89227c83177aceaea0
a75fd7d338c5fc181c3a393793b9994c
ab17cb52172593e846133d53ba1e26e7
b981658e057d38776ce06b74068b8917
c23181402fb90cb5663f4b8708b8c921
cfab0e4f4a12e1ad8d64a2f0cca3a250
e7429367429953b354840e7fcff33213
f1628fa55990094526edc32fc2215916
9bbe7dce42aec7def52fbe6ec69cb481
9dd7eee4e0543cf59ce4e104b8e71875

Uzun Mezuniyet Elbise Modelleri

Bir mezuniyet elbisesi seçmek her zaman kolay olmayabilir. Modeli size yakışır mı ya da nasıl takı ya da çanta seçebilirsiniz hepsini buradan öğrenebilirsiniz. Unutulmaz bir balo için unutulmaz da bir mezuniyet elbisesine ihtiyacınız var. Elbette zevklerinize göre pek çok mezuniyet elbisesi modeli bulabilirsiniz ancak hem modaya uyan hem de size çok yakışan bir model bulmak istiyorsanız uzun mezuniyet abiye elbise modellerine bakmanızı öneriyorum.

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 35

Fiyatları ne kadar

Uygun fiyata abiye elbise alabilmek için dışarıda en az 2-3 gün geçirmeniz gerekebilir. internetteki moda Butik alışveriş sitelerine bakmanızı öneririm. kesinlikle Instagram’dan alışveriş yapmanızı önermiyorum çünkü başıma bir dolandırıcılık hikayesi geldi. Aslında en güzel elbiseler yurtdışında satılmakta fiyatları da uygun deneyimli olmanızda ve İngilizce bilmenizde yarar var.

Fiyatlara gelecek olursak, en ucuz bulabileceğiniz abiye mezuniyet elbisesi fiyatı 400 TL den başlayacaktır. Güzel bir elbise almak için ortalama 600 ile 1200 TL arasında bir fiyat bir bütçe ayırmanız gerekebilir

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 36

Mezuniyet elbiseleri nereden alınır?

Uygun fiyatlı ucuz mezuniyet elbiseleri satın alma rehberimizi sizlere sunmak istiyorum.

Bakırköy Avrupa Yakası‘nda tercih edilecek yerlerden bir tanesi Anadolu Yakası’nda Kadıköy mutlaka bakmanız gereken semt Nişantaşı oldukça pahalı olmasına rağmen çok güzel abiye elbiseler bulabileceğiniz bir yer.

AVM yani alışveriş merkezlerinde uzun abiye elbiseler bulmak pek mümkün değil. Ancak Adil Işık, Roman gibi moda markalarını ve mağazalarını gezebilirsiniz.

izmir’de Mimar Kemalettin sokağında bu tarz abiye elbiseler bulabilirsin yine Alsancak’taki moda mağazalarına da bakmanızı öneririm. Ankara’da maalesef doğru düzgün abiye elbise alabileceğiniz bir semt yok avmlere bakabilirsiniz.

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 37
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 38
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 39
uzunmezuniyetelbisemodelleri (1)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (2)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (3)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (6)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (7)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (8)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (9)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (10)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (11)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (12)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (13)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (14)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (15)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (16)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (18)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (20)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (22)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (23)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (26)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (27)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (28)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (29)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (31)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (32)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (34)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (35)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (38)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (39)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (41)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (42)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (43)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (44)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (45)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (47)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (50)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (51)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (52)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (53)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (54)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (60)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (63)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (65)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (69)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (70)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (71)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (72)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (73)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (75)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (77)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (78)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (79)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (81)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (83)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (84)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (85)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (86)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (87)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (89)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (91)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (97)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (98)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (99)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (100)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (101)
uzunmezuniyetelbisemodelleri (102)

Dantelli Mezuniyet Elbise Modelleri

Mezuniyet zamanının yaklaşmasıyla bütün genç kızları bir heyecan sardı. Öncelik her zaman için elbise olduğu için bizler de sizinle birlikte bu heyecanı yaşıyoruz ve size elbise araştırmalarınızda yardımcı olmayı çok istiyoruz.

dantelli-mezuniyet-elbise-modelleri

Mezuniyet törenindeki elbisenizin olmazsa olmazı eğer dantellerse tam yerindesiniz. Birbirinden güzel dantelli mezuniyet elbise modellerini galerimizde görebilirsiniz. Mezuniyet saç modelleri ve mezuniyet makyajı için yine bakimlikadin.net ‘in geniş arşivini inceleyebilirsiniz.

dantelli-mezuniyet-elbise-modelleri1
dantelli-mezuniyet-elbise-modelleri2
dantelli-mezuniyet-elbise-modelleri3
dantelli-mezuniyet-elbise-modelleri6
dantelli-mezuniyet-elbise-modelleri7
dantelli-mezuniyet-elbise-modelleri8
dantelli-mezuniyet-elbise-modelleri9
dantelli-mezuniyet-elbise-modelleri10
dantelli-mezuniyet-elbise-modelleri11
dantelli-mezuniyet-elbise-modelleri12
dantelli-mezuniyet-elbise-modelleri13
dantelli-mezuniyet-elbise-modelleri14
dantelli-mezuniyet-elbise-modelleri15

Kısa Mezuniyet Elbise Modelleri 

Daha önce Uzun Mezuniyet Elbise Modellerinden bahsetmiştik şimdi sıra Kısa Ebise modellerinde. Kısa elbiseler daha fazla genç ruhlu elbiselerdir. Daha rahat dans edip eğlenmek isteyenlerin daha fazla tercih ettiği elbise modelleridir. Sizin için araştırdım ve bana göre en güzel kısa mezuniyet elbise modellerini bulmaya çalıştım. Umarım beğenirsiniz.

kısamezuniyetelbisemodelleri (1)
kısamezuniyetelbisemodelleri (1)
kısamezuniyetelbisemodelleri (3)
kısamezuniyetelbisemodelleri (4)
kısamezuniyetelbisemodelleri (5)
kısamezuniyetelbisemodelleri (5)
kısamezuniyetelbisemodelleri (6)
kısamezuniyetelbisemodelleri (7)
kısamezuniyetelbisemodelleri (9)
kısamezuniyetelbisemodelleri (10)
kısamezuniyetelbisemodelleri (11)
kısamezuniyetelbisemodelleri (12)
kısamezuniyetelbisemodelleri (13)
kısamezuniyetelbisemodelleri (14)
kısamezuniyetelbisemodelleri (15)
kısamezuniyetelbisemodelleri (16)
kısamezuniyetelbisemodelleri (18)
kısamezuniyetelbisemodelleri (19)
kısamezuniyetelbisemodelleri (20)
kısamezuniyetelbisemodelleri (22)
kısamezuniyetelbisemodelleri (23)
kısamezuniyetelbisemodelleri (24)
kısamezuniyetelbisemodelleri (25)
kısamezuniyetelbisemodelleri (26)
kısamezuniyetelbisemodelleri (27)
kısamezuniyetelbisemodelleri (28)
kısamezuniyetelbisemodelleri (29)
kısamezuniyetelbisemodelleri (30)
kısamezuniyetelbisemodelleri (31)
kısamezuniyetelbisemodelleri (32)
kısamezuniyetelbisemodelleri (33)
kısamezuniyetelbisemodelleri (35)
kısamezuniyetelbisemodelleri (37)
kısamezuniyetelbisemodelleri (38)
kısamezuniyetelbisemodelleri (41)
kısamezuniyetelbisemodelleri (42)
kısamezuniyetelbisemodelleri (43)
kısamezuniyetelbisemodelleri (44)
kısamezuniyetelbisemodelleri (45)
kısamezuniyetelbisemodelleri (46)
kısamezuniyetelbisemodelleri (47)
kısamezuniyetelbisemodelleri (48)
kısamezuniyetelbisemodelleri (49)
kısamezuniyetelbisemodelleri (50)
kısamezuniyetelbisemodelleri (51)
kısamezuniyetelbisemodelleri (52)
kısamezuniyetelbisemodelleri (53)
kısamezuniyetelbisemodelleri (54)
kısamezuniyetelbisemodelleri (55)

Kırmızı Mezuniyet Elbisesi Modelleri

Kırmızı elbise modelleri kadınlar için özel bir anlam taşır. Genellikle abiye elbiseler için kullanılırken dahi genç kızlar için mezuniyet balolarında, evli kadınlar için evlilik yıl dönümlerinde ve tabii ki yılbaşı gecelerinde sıklıkla tercih edilir.

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 47
Tül Etek – Şifon Göğüs dekolteli Kırmızı Elbise

Kırmızı elbise moda tarihinde de bir figür olarak kullanılmaktadır. Pek çok filmde ölümsüz sahnelerde tek renk olarak kullanılır.

Kırmızı elbise; Requiem for a dreamde de kullanıldığı üzere ideal kadın metaforudur.

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 48
Retro Giyim – Kırmızı balo elbisesi

Lady in red kırmızı elbise giyinen kadınlara adanmış bir çok meşhur bir şarkıdır mesela.

Erotizmin moda’daki karşılığı olan kırmızı elbiseler nerede giyileceği çok iyi bilinmesi gereken riskli bir seçimi de ifade eder. Mezuniyet balolarında giydiğinizde gecenin en iddialı, en çekici kadını büyük bir ihtimalle siz olursunuz.

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 49
Uzun yırtmaçlı Kırmızı kemerli Abiye Elise Modeli

   “mezuniyet gününde ne giysek?”, “Saçımızı nasıl yaptırsak?”, “Makyajımız nasıl olsa?” gibi  soruları soruyorsanız aşağıda yazdıklarımızı okuyabilirsiniz.

Mezuniyet’te Kırmızı Elbiseler Nasıl Kombinlenir?

Kırmızı elbise özellikle mezuniyet partisinde yada balosunda giyerken altın takılardan uzak durun. Kırmızı Elbiseler en çok soğuk cilt tonu olan kadına yakışacaktır. Çünkü kırmızı elbiseler en sıcak renk tonlarındandır.

Ayakkabı seçimi çok önemlidir. Aşağıda görebileceğiniz gibi kırmızı elbisenin altına nadiren kırmızı ayakkabı seçimi yapılır. Mini bir kırmızı elbiseniz varsa üstü açık yarı topuklu şık bir kırmızı abiye ayakkabı uygun olabilir.

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 50
Boyun – Omuz mini elbise modeli Narçiçeği Elbise Modeli
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 51
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 52
Kırmızı halı balo elbise modeli
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 53
Son derece şık dar kesim tek omuz açık çok güzel bir abiye elbise. Özellikle ince belli kızlar için ideal.
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 54
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 55
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 56
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 57

Şifon Mezuniyet Elbiseleri Modelleri

Şifon mezuniyet elbisesi seçerken koyu renkler yerine daha canlı daha pozitif renkler ama yine tek renk olacak şekilde tercih edilmeli.

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 58
@askidolabi Fiyatı: 210 tl

Krem, pudra pembesi, bej ve açık mavi mezuniyet elbiseleri için en güzel renklerdendir. Şifon türü mezuniyet elbiseleri de çok ağır renklere uygun değildir. Tabi bu durumun bir istisnası var ki o da eğer kilolu biriyseniz kilonuzu saklamak için koyu renklere yönelmeniz gerektiğidir. Siyah ve bordo ideal olacaktır.

Kabarık modeller yerine A kesim ve dökümlü modeller en iyi seçeneklerdir.

2013-sifon-mezuniyet-elbise-modelleri

Şifon mezuniyet elbiseleri biraz hareketli bir yapıya sahip olduğundan saçların daha sade ve hareketsiz bir modelde yapılması gerekir. At kuyruğu veya topuz saçlar bütünlük oluşturacaktır. Elbisenin ön plana çıktığı yerde makyajın biraz daha sade olması önemlidir. Elbisenin renklerine uyan bir göz makyajı tamamlayıcı olacaktır.

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 59

Uzun şifon elbiselerde giyilen topuklu ayakkabının görünmemesi ve ince topuklu veya platform olması çok önemlidir. Kısa modellerde ise düz ayakkabılar yerine yine ince topuklu ayakkabılar tercih edilmelidir. Çanta seçimin de kol çantaları, sırt çantaları yanlış tercih olup portföy çantalar tercih edilmelidir.

Elbisenin bel kısmı ince olduğu zaman, bu sizi daha ince ve zarif gösterir, Şifon kumaş ise prenses elbisesinde olduğu gibi sizi balo elbiselerinin ihtişamına götürür. Parti elbiselerinde de sıkça şifon kullanılır.

Aşağıdaki iki şifon mezuniyet elbisesi’de özel dikimdir.

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 60

Aşağıdaki görsele tıklayarak Türkiye’de satılan en güzel şifon elbise modellerine ulaşabilirsiniz.

Nereden Satın Alabilirsiniz

Beğendiğiniz elbiseleri özel moda evlerinde diktirebilirsiniz. Yurt dışında bazılarının satışı da mevcut. Fiyatını ve nerede satıldığını yorum olarak sorabilirsiniz.

2021 Güncel Fiyatları

Oleg Cassini :  900 tl’den başlıyor 2100 tl’ye kadar

Pronovias: Fiyatları 1200’tl ile 5000 tl arasında değişiyor

Oleg Cassini’nin Somon Rengi Askılı Kısa Elbise’sinin fiyatı 900 tl.

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 61

Oleg Cassini Şifon Mavi Kısa Kollu Kısa Elbise 795 tl

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 62

Prenses Tarzı Şifon Balo Elbiseleri

Amerika ve Avrupa’da en çok ilgi gören balo elbiselerin başında prenses tarzına yakın bu kabarık etekli dantel işlemeli şifon elbiselerdir.

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 63
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 64
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 65
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 66
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 67
2013-sifon-mezuniyet-elbise-modelleri1
2013-sifon-mezuniyet-elbise-modelleri2
2013-sifon-mezuniyet-elbise-modelleri3
2013-sifon-mezuniyet-elbise-modelleri7
2013-sifon-mezuniyet-elbise-modelleri8
2013-sifon-mezuniyet-elbise-modelleri9
sifon-mezuniyet-elbise

Mini Mezuniyet Elbiseleri

Mini mezuniyet elbisesi, bacak boyları ince ve uzun olan kadınların seçmesi gereken elbise tipleridir. Büyük bedenli kadınların kullanımına çok fazla uygun değildir. Mezuniyet mini elbise modelleri her renkte ve modelde üretilebilir.

2021 Mini Mezuniyet Elbiseleri

Mini mezuniyet elbiseleri arasında taş detaylı ve siyah olanlar en çok popüler olanlardır. Mezuniyet mini elbiseleri straplez veya düz yakalı olabilir. Omzu geniş olan kadınların tercihleri genelde straplez mezuniyet mini elbiselerdir.

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 69

Hayatlarında çok önemli bir yeri olan mezuniyet günlerinde kadınlar çok şık görünmek isterler. Mezuniyet günlerinde çok farklı desen, kesim, kalıp ve renkte elbiseler seçmek mümkündür. Bu elbiseler içinde en çok tercih edilen mezuniyet elbise türlerinden biri mezuniyet mini elbise modelleridir.

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 73
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 74
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 75

Dar Mezuniyet Elbiseleri

Vücut hatlarına güvenen taze mezunlar için dar mezuniyet elbise modelleri oldukça iddialı bir seçim olacaktır. Dar kesim elbiseler genelde kalem etekli bir kısma sahiptir. sade detaylarla harika bir görüntü sunacak olan dar mezuniyet elbiselerinde kırmızı, pembe, siyah gibi tonlar sıklıkla tercih edilmektedir.

Transparan Detaylar

Dar mezuniyet elbiselerinin bel ve kol kısımlarında genellikle transparan detaylar kullanılabilmektedir. Daha cesur görünen bu elbiselerde dantellerden gelen bir transparanlık ise oldukça şık görünmektedir.

Tek Omuzlu Elbiseler

Mezuniyetlerde oldukça şık ve yaşa uygun duran tasarımların başında tek omuzlu modeller gelmektedir. Özellikle dar elbise giyecekler için straplez ya da kayık yaka modeller kişiyi olduğundan büyük gösterebilir. Ancak tek omuzlu modeller daha genç ve dinamik gösterecektir.

Instagram’dan Derlediğimiz Mezuniyet Elbiseleri

Bu içerikte aynı zamanda instagramdan en çok beğeni alan mezuniyet elbiseleri derlemeye çalıştık.

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 78

Markalar özel koleksiyon olarak da balo elbiseleri yayınlar. Parti elbiseleri de özellikle yurt dışında en çok kullanılan seçenekler arasındadır.

Mezuniyet balosu tarihleri Mayıs ve Haziran aylarındadır. Bu aylardan çok daha öncesinde Mezuniyet elbisesi modellerini incelemek, balo’da istediğiniz elbise konusunda başarılı bir seçim için oldukça önemlidir.

2020 mezuniyet etlbise

Genellikle abiye ve parti elbiseleri reyonlarından yani kategorilerinden seçilen mezuniyet elbiseleri için pek çok moda markası özel balo elbiseleri koleksiyonları düzenlerler.

Ancak aylar öncesinden ne giyeceğinize karar vermek çok önemlidir. Bunun bir kaç sebebi var.

Bu harika elbisenin tasarımcısı @integrityboutique

Mezuniyet Balosu Elbiseleri Nasıl Seçilir

Tıpkı gelinlik gibi üzerinize tam oturan bir elbise giymek için prova yapmanız gerekebilir. ( Her elbise için bu durum geçerli değil, çoğu parti elbisesi ilk giydiğinizde üzerinize tam oturabilir)

Beğendiğiniz elbiseleri son ana kadar bekletmek çok riskli olabilir. Uygun beden kalmayabilir, sınırlı sayıda üretildiği için stoklarda kalmayabilir.

Özel olarak yaptırmak isteyebilirsiniz. Bu nedenle en az 1 ay öncesinde nasıl bir tarz elbise giyeceğinize karar vermelisiniz.

Balo’da Nasıl bir Elbise Seçilmeli

Bu çok önemli bir soru? Bu soruya nasıl görünmek istediğinize bağlı olarak cevap verebilirsiniz? Ayrıca balonun yapılacağı mekan? Okul üyelerinin olup olmayacağı, parti konsepti bu konuda çok önemlidir.

Genellikle kısa mini elbiseler, boyun yaka detaylı, dekolteli elbiseler, sırtı açık ve omuzu açık uzun abiye elbiseler, mini etekli kombinler, payetli taşlı simli bluzlar veya elbiseler en çok tercih edilen modeller arasındadır.

2021 Mezuniyet Elbiselerinde Neler Var?

Mezuniyet elbiselerinde daha sade ancak vücut hatlarını ortaya çıkaran ve sizin daha asil ve güzel görünmenizi ( Tıpkı baloya katılan bir bir prenses gibi) sağlayan abiye elbiselerin daha ön planda olduğunu söyleyebiliriz.

2021 Balo elbiseleri

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 80
Balo Mezuniyet Elbise Modelleri

Fatma Begüm Kaçmaz‘ın bence son derece şık elbisesi mezuniyet partisinde giyilebilecek düzeyde.

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 81

Damla Colbay‘ın bu güzel mini elbisesi mezuniyet elbisesinde giyilebilecek şıklıkta.

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 82

Narin Moda‘dan Petrol yeşili Payetli Abiye elbise modeli

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 83

Hande Erçel’in son derece şık mini elbisesi Mezuniyet elbisesi için son derece ideal.

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 84

Bu fotoğraf biraz özel Rus klasiklerini okuyanlar 1800’lü yıllarda yapılan baloların ihtişamını iyi bilir. 1865 yılında özel bir balo için dikilen bu elbise kış ayları için biraz daha kalın kumaşlar ile tekrar dikilmiş.

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 86

Balo elbiseleri – mezuniyet elbiseleri tasarımlarını sizler için tasarladım. Bazı elbiseler butik tasarım – Bazıları özel tasarımcıların koleksiyonlarından. Bu elbilseleri instagram’da nasıl ulaşacağınızı ve kaynak linklerini de ekliyorum. Böylece beğendiğiniz mezuniyet elbiselerini de satın alabilirsiniz.

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 87
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 88
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 89
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 90
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 91
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 92

Aşağıdaki üç elbise moda tasarımcısı @alexperryofficial ‘na aittir.

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 93
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 94
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 95
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 96

Aşağıdaki elbise @larne_studio Rus moda tasarımcısı tarafından yapılmıştır.

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 97
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 98
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 99
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 100
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 101

Bu ve aşağıda bir kaç tane daha balo elbiseleri instagamdan’da takip edebileceğiniz @integrityboutique ‘den alınmıştır.

mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 102
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 103
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 104
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 105
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 106
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 107
mezuniyet elbiseleri almadan önce bakmanız gereken 300 en güzel balo kıyafetleri 108

5 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

29 yorum

begendiğim elbise en moda mezunıyet kıyafetleri başlıgı içerisinde ,siyah renkte önü kısa arkası uzun bi abiye, bannere tıklayın demişsinşz ama bulamıyorum ,lutfen benımle irtibatı kesmeyın yardımlarınızı beklıyorum

Cevapla

Belirttiğiniz konuda markanın fiyatını ve satış linkini ilettik Dilek Hanı.. Bakımlı Kadını Takip etmeyi lütfen ihmal etmeyiniz 🙂 Sevgiler..

Cevapla

burda fıyatlar gozukmuyor kapıda odememı bu sıte acıl abıye almam gerek cunku bı yardımcı olun lutfen cok guzel abıyeler var ama tam belıtyılmıyo hıc bırsey

Cevapla

Merhabalar Elif hanım;
Hangi abiye olduğunu konunun içine girip sıra numarası ile belirtirseniz size yardımcı olmaya çalışacağım.

Cevapla
gülşah  -  5 Mayıs 2013 / 13:11

mezuniyet için kıyafet bakıyorumda sizin önerdiginiz bir kıyafet var mı??? çok acilde

Cevapla

Merhaba Gülşah hanım;
Siz kendi tarzınızdaki mezuniyet elbiselerini konuların içinden inceleyip seçerseniz ve altına yorum atarsanız nereden alacağınızı ve fiyatını sizin için bulmaya çalışacağız.

Cevapla
Gulaypriw  -  5 Ekim 2019 / 14:24

Merhaba ben 8.sınıf mezuniyet için önerdiniz elbise yada etek bluz var mi

Cevapla

Gülay Merhaba;

8. Sınıf için önerebileceğim mezuniyet elbise modellerine buradan bakabilirsin.

https://www.bakimlikadin.net/2019/04/25/8-sinif-mezuniyet-elbiseleri/

Orta okul mezuniyet elbise ve etek bluz kombinlerine de buradan bakabilirsin.

https://www.bakimlikadin.net/2019/04/25/ortaokul-mezuniyet-elbiseleri/

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et