Tüm Saç Renkleri

Kuru Şampuan Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları

Gün içerisinde çok sık yağlanan saçlara sahipseniz kuru şampuan ile bu sorunun üstesinden pratik bir şekilde gelebilirsiniz. Özellikle yoğun çalışan bayanların kurtarıcısı olan bu şampuan pek çok kadın için pratik bir çözüm.

Uyarı: Günümüzde pek çok kişi kuru şampuan kullansa da bunu etkili bir şekilde kullanamadığından dolayı kısa bir süre sonra saçlar yine eski halini almaktadır. Peki, kuru şampuan etkili bir biçimde nasıl kullanılır? Gelin hep birlikte öğrenelim.

Dikkat: Kuru şampuan başınızda egzamayı tetikleyebilir .

Doğru Açıdan Sıkın

Kuru şampuan saç diplerine uygulanır. Bu yüzden kuru şampuanın saçın tam tepesine direk bir şekilde uygulanması başarılı bir işlem değildir. Eğer başarılı bir sonuç almak istiyorsanız saçınıza paralel olarak kuru şampuanı kafanıza uygulayın.

kuru şampuan nasıl kullanılır? kullanıcı yorumları 1

Saçlarınızı Ayırarak Uygulayın

Saçlarınızı ayırmadan uygulanan kuru şampuan işlemi hem kötü bir görünüm vermesinin yanı sıra o an için saçlarınızı daha da berbat bir hale getirir. Bu yüzden kuru şampuanı saçlarınıza ayırarak uygulayın. Ellerinizle saçlarınızı tutam haline getirerek kuru şampuanı dikkatli bir şekilde uygulayın.

Nasıl Uygulanır? Video İzle

Video Kaynak: @ edabaho.blog

Fırça Kullanın

Saçlarınıza kuru şampuanı uyguladıktan sonra hem beyaz görünümü dağıtmak amacıyla hem de şampuanı saçlarınızın her tarafına eşit yaymak için bir fırça yardımıyla saçlarınızı tarayın. Fakat tarama işlemini gerçekleştirmeden önce kuru şampuanı saçlarınızda en az 5 dakika bekletin. Böylece saç derisi kuru şampuanı emerek gün içerisinde yağlanmayı önleyecektir.

kuru şampuan nasıl kullanılır? kullanıcı yorumları 2

Saçlarınıza Volüm Verin

Genelde saçlarımız yağlandıktan sonra bir türlü dolgun görünmez. Elbette ki bu durumda bizi oldukça çileden çıkarır. Saçlarınızın gün içerisinde dolgun görünmesini istiyorsanız kuru şampuanı uyguladıktan sonra saçlarınızı öne eğerek elinizle iyice karıştırmanız… Böylece gün içerisinde hacimli, yağsız mükemmel saçlara sahip olacaksınız.

 Çok Sık Uygulamayın

Kuru şampuana çok sık başvurmamanızı öneriyoruz. Çünkü her gün kuru şampuan kullanımı saçlarınızı yıpratacağı gibi saç derinizi de zarar verecektir. Eğer saç derinizde sivilce ve kepek gibi problemleri görmek istemiyorsanız haftada 1 ya da 2 defa kullanmanızı öneriyoruz.

Kullanıcı Yorumaları

Kuru şampuana alternatif olarak saça pudra sürüp fazlasını fön makinesiyle gidermek önerilir.

Hangi Kuru Şampuan Markası En İyisi

En çok beğenilenlerin listesini veriyorum;

İsana hair kuru şampuan : En çok beğenilenlerden.

Batiste xxl  : Çok sert yaptığından tavsiye edilmiyor.

Batiste klasik : Oldukça iyi ancak kokusu artık kalıcı değil.

İsana : Fiyat performans olarak içlerinde en iyi olanlardan diyebiliriz.

Toni&guy : Oldukça pahalı verilen paraya değmiyor.

Urban : Benim için ortalama bir kalitede.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et