Tüm Saç Renkleri

Huş Ağacı Çayının Faydaları ve Tarifi

ABD’de ve Kuzey yarım kürenin çeşitli bölgelerinde yetişen bir ağaç olan huş ağacının kabuğu ve yaprakları çeşitli hastalıkların giderilmesinde kullanılmaktadır. Halk arasında sıklıkla tüketilen Huş ağacının kabukları ve yaprakları bitkisel çay olarak hastalıklara deva olmaktadır. Genellikle orta büyüklükte bir ağaç olan Huş ağacının çeştli türleri bulunmaktadır. Soyulan beyaz kabuğu bulunmaktadır. genellikle asitli topraklarda yetişmekte olan ağaç, ılıman iklimlerde yetiştirilmektedir.

Huş ağacının kabuklarında ve ya yapraklarında bulunan Betulin adı verilen maddenin kansereye karşı koruması bulunmaktadır. Ayrıca yapılan çalışmalarda iyi huylu tümör oluşumunu ortadan kaldırdığı bilinmektedir.

Harici kullanıldığı zaman, Egzama, siğil, romatizma ve ya böbrek taşları tedavisinde de kullanabilirsiniz. Halk arasında ise, saçlarınızda oluşacak olan kepek ve ya saç dökülmesine karşı kullanılmaktadır.

Avrupa devletlerinde salgınlar esnasında İshal tedavisi için kullanılmı olan Huş ağacının kabukları dizanteriye karşı insanları korumasıyla bilinmektedir. Huş ağacınıkabuğu anti bakteriyel olmaktadır.

Selülit tedavisinde kullanılmaktadır. Çünkü vücutta bulunan fazla suyun atılmasına yardımcı olacaktır.

Huş Ağacı çayının faydaları:

  1. Eklem iltihaplarına iyi geldiği bilinmektedir.
  2. Kas ağrlarını hafifletmesinden dolayı insanlar tarafından tüketilmektedir.
  3. İdrar yolu enfeksiyonlarda, özellikle idrar yolu iltihaplanmasında kullanılmaktadır.
  4. Melanom tedavisinde kullanılan bir bitkidir.
  5. Vücuttaki fazla suyun atılmasına yardımcı olur
  6. İnsanları kansere karşı koruma özelliği ile bilinmektedir.
  7. İdrar söktürücü özelliği bulunmaktadır.
  8. Böbrek taşlarınızın dökülmesine yardımcı olacaktır.
  9. İshale iyi geldiği bilinmektedir.

Huş ağacı Çayı Nasıl Hazırlanır?

Huş ağacı çayını hazırlamak istiyorsanız o zaman ağacın yapraklarını ve ya kabuklarını kullanmanız gerekmektedir. Şayet yapraklardan yapacaksanız 1 yemek kaşığı huş ağacının kurtulmuş olan yapraklarını suya atarak demleyebilirsiniz.

Huş ağacının kabuğundan çay yapacaksanız; o zaman, toz halinde satılmakta olan, huş ağacı kabuklarından 1 çay kaşığı kadar suyun içine atarak 15 dk bekledikten sonra içebilirsiniz.

Uzmanlar tarafından günde 2 ya da 3 bardak içmeniz tavsiye edilmektedir.

7 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et