Tüm Saç Renkleri

Glifor Nedir? Etkileri Nelerdir? Kullanıcı Yorumları

Glifor ticari ismi ile piyasaya sunulan Biguanid grubu ilaçlar 90’lı yıllarda hayatımıza girmiş ve etkileri araştırıldığında “mucize” olarak nitelendirilmeye başlanmıştır. Şuan bilinen etkilerinin yanı sıra bilinmeyen birçok etkisinin olabileceği ve hatta insan yaşamını 120 yıla kadar uzatabileceği ile ilgili söylentiler bulunmaktadır.

Glifor Etken Madde

Glifor oral tabletin içerisinde kullanılan çeşidine göre 500, 850 ve 1000 mg Metformin etken maddesi bulunmaktadır. Standart tabletlerin yanı sıra uzatılmış salınımlı tabletler kana yavaş geçerek uzun süre etki göstermesini sağlamaktadır.

Aşağıdaki fotoğraf benim de ilgi ile takip ettiğim Morbid Obez olan ve zayıflama da oldukça iyi sonuçlar alan instagram kullanıcısı
@morbidobezim sayfasından alınmıştır. Kullanıcın yorumu da dikkate değer olduğu için burada paylaşıyorum

glifor nedir? etkileri nelerdir? kullanıcı yorumları 1
Morbid Obez ve Glifor

Bu gecenin de son paylaşımları sabah ara öğün de 1 tane mandalina 16:30 gibi 5 tane badem 10 tane fındık ve az şekerli ki canım çok çikolata istiyordu ve az yağlı süt ile nescafe’m gömdüm gece de 2 tane mandalina 1 bardak papatya çayı ile geceyi bitirdim vee son olarak ilaç kullanıyorum bende insülin direnci çıktığı için glifor kullanıyorum şimdilik sabah ve akşam yarım alıyorum

@morbidobezim

Glifor Kullanım Alanları

Glifor Biguanid grubuna ait oral antidiyabetik ilaçtır. Temel olarak Tip 2 Diyabet hastalığının tedavisinde kullanılır. İlacın etki mekanizması vücudun insüline olan direncini azaltmaktır. Özellikle aşırı kilolu diyabet hastalarında reçete edilir. Kan şekerinin düzenlenmesinde ve kilo vermede etkilidir. Yüksek kan şekerine bağlı olarak ortaya çıkabilecek böbrek ve kalp hastalıklarına, sinir hasarlarına ve görme problemlerine karşı koruyucudur. Bunun yanı sıra lipit dengesini düzenleyerek yüksek tansiyon, damar sertleşmesi gibi sorunları engellemektedir. İnsülin direncine bağlı Polikistik Over sendromu tedavisinde de Glifor reçete edilmektedir.

Muadil İlaçlar

Metformin etken maddesini içeren diğer ilaçlar arasında Diabest, Diaformin, Glange, Glinext, Matofin gibi birçok farklı ilaç bulunmaktadır.

Glifor Yan Etkileri

Glifor yalnızca uzman bir hekim kontrolünde kullanılabilir. Özellikle zayıflatma etkisinden dolayı ilacın suistimal edilmesi ciddi sorunlara yol açabilir. 10 yaş altı çocuklarda kullanımıyla ilgili bilgi bulunmamaktadır. Gebelikte “B” kategoridir ve gerek duyulduğunda kullanılabilir. İlaç kullanımına bağlı istenmeyen etkiler şu şekildedir:

  • Bulantı – Kusma – İshal – Karın ağrısı
  • İştah kaybı – Şişkinlik – Hazımsızlık
  • Ağızda metalik tat oluşumu
  • Yorgunluk – Halsizlik – Baş dönmesi
  • Nadir olarak vitamin B12 emilimini azaltarak anemi

Fiyat

Glifor 1000 mg 100 tablet 1 kutu ilacın 2019 güncel satış fiyatı 25.94 TL’dir.

Diyet ile kilo yapamayan şeker hastalarının kullanmış oldukları glifor bir çok değeri düşürerek zayıflamayı amaçlamakta.Şeker hastayım diyet yapamıyorum kiloların her geçen gün artırıyor hastalığım da ilerliyor diyorsanız Glifor tablet kullanmalısınız. Glifor kullananlar böbrek işlevleri düzenli olarak sürekli kontrol edilmelidir. Glifor 1000 mg insülin ile birlikte kullanmak istenince,iki ilacın doz ayarımını hastane şartlarında kontrol edilip öyle kullanılmalıdır.

Glifor 1000 mg ne işe yarar?

Şeker hastalarının rahatça zayıflayabilmelerine olanak sağlayan bir ilaçtır.Hem sağlığınıza hem de istediğiniz kiloya ulaşmanızı doktor kontrolü ile doz ayarı yapılarak sizlere sunulmakta.

6

Glifor 1000 mg nasıl kullanılır?

Başlangıç dozu olarak günde iki veya üç defa 500 mg veya 850 mg kullanılmalı. En fazla alınacak doz 3e bölünüp 3000g’dır.
Doktor tavsiyeleri ile hareket ederek sürekli gözlem altında bulunmanız gerekmekte.

Kullanıcı Yorumları

Yan etkisi ishal olan ilaç. arkadaş bu istenmeyen etki görülünce bırakacaksın ilacı.
ilk denemelerimde bende solunum sıkıntısı yarattığını hissediyordum. bir hafta kadar kullandım. şu an resmen nefes derinliğim azaldı. bir haftaya yakında öksürük var(reflü öksürüğü diye tahmin ediyorum) ilacı çoktan bıraktım. 

https://eksisozluk.com/entry/94339247

İnsülin direncini ayarlamakta kullanılan karaciğer düşmanı ilaç.

Sürekli ishal yaptığı için zayıflamama sebebiyet vermiş ilaç. iştahı kesiyor, dünyanın en güzel yemeği gelse dahi iki kaşık alıp doyarsınız.

Günlük 2000 mg a geçince hayatı zehir etmeye başlamıştır.kilo vermek için kullananlar varmış allah akıl fikir versin. bu çile çekilmez. mide bulantısı ,halsizlik , bitkinlik , aşırı mide bulantısı ölümüne mide bulantısı.

https://eksisozluk.com/entry/83035091

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

1 Yorum

Glifor alinca yuzde sisme gozde sisme isal oluyorum neden bu kaynaklaniyor

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et