Tüm Saç Renkleri

Gözenekler neden olur

139789-300x200-largeporesCiltteki gözenekler , yüzdeki gözenekler ; Biz bayanların doğal güzelliği gösteren cildimizin en büyük sorunlarından biridir.

İşte bu soruların hepsini şimdi cevaplayacağız.

Gözenekler neden oluşur? :  Aslında gözeneklerimiz oluşmuyor hep var. Cildimizdeki gözenekler yağ üretip salgılar ve cildimizi dış dünyadaki toksinlerden ve alerji yaratacak kimyasallardan korur. İnsandan insana gözeneklerin belirgin olması değişir.

Oluştuktan sonra neden açılır ?  Cildinizi temiz tutmadığınızdan genişler.

Buna ben mi neden oluyorum?  Evet bunun suçlusu sizsiniz.

Engellemenin bir yolu var mı?   Cildinizin gözeneklerinin açılmasını temiz tutarak engelleyebilirsiniz.

Her bayanda olur mu, yoksa sadece belli cilt tiplerinde mi olur?   Her bauanda olur, yaşa bağlı olarak artar.  Yağlı olan ciltlerde gözenekler daha açık olur.

Sürekli makyaj yaptığım için mi oluyor?  Makyaj yapmak  gözeneklerinizin kimyasallar ile tıkanmasına neden olmaktadır. Çok iyi temizlemeniz gerekir.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

1 Yorum

[…] Göz at !! : Gözenekler Neden Olur ? […]

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et