Tüm Saç Renkleri

Bakır Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Kahvenin en güzel ve en açık tonlarından olan bakır karamel saç rengini yakalamak pek de kolay olmayabilir.

Bakır karamel rengini elde etmek için aşama aşama yol kat etmek gerekir. İlk önce bakır karamel rengini elde etmek için birer ay aralıklar ile aynı renge devamlı olarak saç boyanmalıdır.

Açık renk saçlarda nasıl bakır Karemel Elde edilir?

bakır karamel saç rengi nasıl elde edilir? 1

Açık renkte bir saçınız var ise tek sefer boyamada bakır karamel rengini kolaylıkla elde edebilirsiniz. Özellikle açık saç renginin üzerine boyandığı zaman bakır karamel rengi daha güzel bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

Mesela sarı renk tonları ve açık küllü kumral renklerine sahip olan kişiler bakır karamel rengi ile saçlarını ilk seferde boyadıklarında kolaylıkla elde edebilmektedir. 

koyu renk saçlarda;koyu bir renkte ise mutlaka karamel renginin en açık olan tonu ile saçınızın koyu renginin kapanmasını sağlamalısınız. Tam bir bakır karamel rengi yakalamak için saçınızı yaklaşık 4 ton açmanız gerekmektedir. Bu açılma işlemi gerçekleştikten sonra bakır karamel rengi ile saçınızı boyadığınız da hızlı ve istenilen sonuç kolaylıkla elde edilebilir.

bakır karamel saç rengi nasıl elde edilir? 2

Bakır Karamel Saç Boyaları

loreal casting creme gloss 6.32

loreal excellance 6.45

sea color 7.73

schfarzkof pure color 7.57

neva color 8.32

bakır karamel saç rengi nasıl elde edilir? 3

Saç Boyama Uygulaması

Uygulanan saç’ın fotoğrafı aşağıdadır.

Önceki saç rengi Açık Kahverengi idi arkadaşlar saçın

1 Adım : Öncelikle mix Wella Blondor (toz Açıcı) + 1.9% developer (6 Vol Oksidan) Saçı açıyoruz

2.Adım: Boya karışımı  Wella Koleston Perfect 3 Tüp 9/03 + 1 Tüp 8/34 + 30-volume  Oksidan

3. Adım: Cila işlemi, mix Wella Color Touch 3 Tüp 10/03+ 1 part 8/43 + 30-volume Oksidan.

Eğer açma işlemini sıkıntı olmadan yaparsanız bu saç rengini elde edersiniz.

bakır karamel saç rengi nasıl elde edilir? 4

Bizi takip etmeye devam edin. Her saç renginin uygulama işlemi ve numaraları BAKIMLI KADIN’Da

Hanımlar bildiğiniz gibi bakır karamel saç boyaları Voila Nano Diamond’ın 7.84    Boyasında var ama açıkçası uzaktan yakından alakası yok. Biz bayanların istediği Bakır karamel tonu 5. sırda bulunan saç rengine çok yakın. Peki bu saçı nasıl elde edersiniz. Tabii ki koyudan yada açıktan geleceğiniz tona göre saçlarınızın doğal rengine ve saçlarınızın boyalı olup olmamasına göre değişir ancak. Öncelikle saçlarınızı bakır tonlarına getiriniz. Bakır renk olarak da tarçın bakırını tavsiye ederim. Neden Bakır diye sorarsanız bakır rengin akması daha zordur saçta daha çok kalır inatçı bir renktir ve ardından karamel bir tona boyadığınızda saçlarınızda yansımaları kalacaktır. Karamel ton olarak da tabi istediğiniz tona göre değişir. Örneğin açık tonlar istiyorsanız 7.3 ile 10.0 karşıltırabilirsiniz. Ya da 8.3 de kullanabilirsiniz.

bakır karamel saç rengi nasıl elde edilir? 5

İkinci boyayı sürmeden önce pigmentasyon dediğimiz işlemi uygulamanız gerekir. Bakır saç boyasını kullandıktan sonra Yeşillenme olmaması için Kullanacağınız boya miktarı ile doğru orantılı olarak dore tonlarındaki boyayu(7.3) kaba koyup içine 1 çay bardağı su ile karıştırın (saç uzun ve boya daha fazla ise daha fazla) ve içine de 3-4 damla kadar saç kremi ekleyin. Saçlarınıza sürün. Saç uçlarınızdan başlayarak saçlarınıza sürün en son saç diplerinizi boyamanız gerekir. 5 dakika bekledikten sonra saç boyasını yıkamadan peçete ile silebilirsiniz.

Sonrasında asıl istediğiniz karamel tonu, kullanabilirsiniz. Bu sefer saç boyanıza boyayı tutması ve akmaması içine %6 oranında oksidan ekleyebilirsiniz. Yine saç uçlarından başlarak saç rengini almaya başladığında diplere kadar çıkıbilirsiniz. Diplerde de aynı rengi elde ettiğinizde saçlarınızda beyaz su kalmayıncaya kadar yıkamalısınız.

bakır karamel saç rengi nasıl elde edilir? 6
bakir_sac-8
bakir-karamel-sac-rengi-ve-modelleri8
bakir-karamel-sac-rengi-ve-modelleri6
bakir-karamel-sac-rengi
bakir_sac-6
bakir_sac-5
bakir_sac-11

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

7 yorum

Popüler Yorumlar

merhaba bu renk için cila olarak wella color touch boya yazmışınız ama hiç bi yerde o renkten yok ikame olarak ne renk boyayabiliriz

Yoruma git

Yazının en üstüne Uygulama rengini ve hangi boyaları kullanmanız gerektiğini yazdım.

Yoruma git

Tüm Yorumlar

bakır karamel tarıf etmıssınız ama gızemlı.:)yanı renk markası ve numarası yok ışlem resmı yok kım cesaret edebılır sızce bu tarıfle boyamaya??

Cevapla

Çok haklısınız Semra Hanım bu konuda uygulanmış bir bakır karamel saç boya işlemini yarın paylaşıp linkini atacağım.

Cevapla

Yazının en üstüne Uygulama rengini ve hangi boyaları kullanmanız gerektiğini yazdım.

Cevapla

Saçlarıma ombre yaptım üst taraflar koyu kaldı uclar turuncuya çalıyor çok kötü oldu. kahve tonları veyahut bakır tonlarına dönüş yapma istiyorum. sizce hangi renge boyamalıyım ne yaplıyım yardım lütfen.

Cevapla

Dipler ne renk belirtmemişsiniz. Küllü tonları olabilir eğer saçlarınız turuncu tonlarda ise tamamen bakır olabilir karamel olabilir.

Cevapla

merhaba bu renk için cila olarak wella color touch boya yazmışınız ama hiç bi yerde o renkten yok ikame olarak ne renk boyayabiliriz

Cevapla

Merhaba Sevda, Neva Color’un da 10.02 saç boya numarası var yakın gibi. Bunu da kullanabilirsiniz. https://www.bakimlikadin.net/neva-color-sac-renkleri-katalogu/

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et