Tüm Saç Renkleri

3 Renk Ombre Nasıl Uygulanır?

Omre yani renk geçişleri balyaj tekniğinin farklı bir uygulama çeşididir. Bazen saçınızda üç renkli ombre saç modeli isteyebilirsiniz.

Ombre saç renginin 2-3 ton açık tonuyla saçların uçlarına doğru boyanması işlemine verilen isimdir. Sıklıkla 2 veya 3 tonda yapılan işlemler 6 tona kadar çıkmaktadır. Genellikle saçın kendi renginden bir ton açığa boyanan saçlarda daha doğal bir görünüm elde edilir. En yaygın kullanımı kahve ve karamel tonlarında olsa da son yıllarda mavi, mor, lila, pembe, kırmızı gibi canlı renklerin kullanımı da bir hayli yaygındır. Ombre saç modelleri ile iligli örneklere buradan da bakabilirsiniz.

Saçını komple boyatarak yıpratmak istemeyenler için oldukça pratik ve sağlıklı bir yöntem olan Ombre, teknik olarak balyaj işleminden farklı bir renklendirmeye sahiptir. Saçın rengi aşağılara indikçe açılmaya başlar. Tersi de olabilir; saça aşağılara doğru daha koyu tonlar da verilebilir ( Sombre tekniği diyoruz). Bu renklendirme işlemi genellikle 2 ton ile 6 ton arasında yapılır ve uygulamada dikkat edilen nokta saçtaki renk geçişlerinin çok yumuşak geçişli olmasıdır.

3 renk ombre işlemi için mutlaka profesyonel yardım almak gerekiyor. Kuaförlerde bu uygulamanın fiyatı 175 tl ile 550 tl arasında değişmektedir. Bu işlemde saçlardaki 3 renk geçişinin ayarlanabilmesi için farklı renkte boyalar kullanılmakta ve geçiş işleminin sert olmamasına dikkat edilmektedir. Doğallığın kaybedilmemesi ya da istenen sonucun tam olarak alınabilmesi için boyama işleminde ince ayarlamalar yapmak gerekecektir.

3 Renk Ombre Evde Uygulama Rehberi

Ombre yapılacak saça önceden düz fön çekilerek saçın rengine ve durumuna bakılır. 3 renkli ombre işlemi saçın uzunluğuna göre ayarlanmalıdır. Boyamadan önce krepe yapılan uzun saçlarda genellikle saçın dörtte üçlük kısmına ilk ton, saçın dörtte ikilik kısmına ikinci ton ve son olarak da sadece uç kısmına üçüncü ton uygulanır. Geçişlerin yumuşak olması için bu 3 rengin birbirinin tonu olması gerekmektedir. Aynı rengin 3 tonu ile yapılabilen işlem istenirse 3 farklı renkte de uygulanabilir. Krepelerin sayısına göre saçtaki ışıltılar artacak veya azalacaktır.

Uzun saçlarda daha iyi sonuçlar veren 3 renk ombre işleminde en çok kızıl ve kahve tonları, sarı ve karamel tonları tercih edilmektedir. Sarı saçlarda da gri ve beyaz renklerin tonları ile 3’lü renk geçişi sağlanmaktadır.

3 renk Ombre Örnek Uygulama Fotoğrafları

Saç Dipleri Küllü Koyu Sarı / Orta kesim karamel / Saç uçları Altın sarısı

üç renk ombre

Bu uygulamada Sombre’de vardır. Doğal saç rengi kahverengi üzerine karamel ve Patlıcan moru ( Yalnız bu uygulamada hatalar vardır ve saç rengi hiç hoş görünmüyor. )

hatalı üç renk ombre

Saç Dipleri Kahverengi / Karamel / Dore Karamel

kahverengi ombre karamel

Saç dipleri doğal renginde burakılmış, buz kahvesi ve orta renkler karamel saç uçları altın sarı. Açıkçası uygulama fazla yapay ve bence başarısız olmuş.

3 renk ombre nasıl uygulanır? 1
3 renk ombre nasıl uygulanır? 2

Güzel bir renk geçişi sağlanmış sipler siyah kendi saç rengi, küllü sarı ve sonrasına altın sarıya doğru geçiş. Çok başarılı bir uygulama. Evde bu renk geçişini sağlamanız oldukça zordur.

3 renk ombre nasıl uygulanır? 3
3 renk ombre nasıl uygulanır? 4
3 renk ombre nasıl uygulanır? 5
3 renk ombre nasıl uygulanır? 6
3 renk ombre nasıl uygulanır? 7
3 renk ombre nasıl uygulanır? 8
3 renk ombre nasıl uygulanır? 9
3 renk ombre nasıl uygulanır? 10
3 renk ombre nasıl uygulanır? 11
3 renk ombre nasıl uygulanır? 12
3 renk ombre nasıl uygulanır? 13
3 renk ombre nasıl uygulanır? 14

Daha fazla ombre modelleri için verdiğim bağlantıya bakabilirsiniz. Unutmayın fotoğraflardaki renk uyumunun aynısını özellikle omre saçlarda yakalamak kolay değildir. Çoğu kuaför aynı renk geçişini sağlayamaz bile. Bunun en büyük nedeni saçların boyalı ve farklı renklerde olmasıdır. Ancak başarılı bir kuaföre saç açma işlemi ile birlikte %100 başarı da elde edebilir.

4 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et