Tüm Saç Renkleri

Bordo Saç Rengi ve Saç Boyaları

Bordo renk olarak kırmızı’nın doğun olduğu ama içerisinde mor’tonlarında azda olsa bulunduğu özellikle şaraplarda adı geçen ( Kırmızı şarabında bir rengi olarak ) Bilinir. Bordo En çok ruj rengi olarak kullanılır ve kadınlar tarafından özellikle abiye elbiseler ile birlikte gece kıyafetlerinde sıklıkla kullanılır.

Bordo Saç boyaları

Bordo saç rengi ise aslında kızılın bir tonudur Farklı sa boya markalarında bordo kızıl saç boyası bulunmaktadır. Örneğin:

Revlon‘un 145 numaralı saç boyası

Loreal 550 Böğürtlen Kızılı

Koyu kızıl kahverengi – mor karışımı bir renk genelde marka boyalarında ingilizce maroon olarak geçer ama tabii bu biraz da rengi nasıl yorumladığınıza bağlı.

Kimlere Yakışır?

Bordo sıcak bir saç rengi oldu için genellikle cilt alt tonu soğuk olan kadınlara yakışır ancak içerisinde mor ve lacivert tonlar yine küllü tonlar barındırıyorsa sıcak cilt alt tonu olan her kadına yakışabilir. Ayrıca Beyaz, Buğday ve Esmer tüm ten rengine sahip kadınlar bu saç rengini rahatlıkla tercih edebilirler zaten örnek fotoğraflarda da görebileceğiniz gibi esmer kadınlar da sıklıkla bu saç rengini tercih edebilmektedir.

Evde Bordo Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Bu saç rengini siyah saç renginin üzerine de boyayabilirsiniz.Saçlarınızı illa açmak zorunda değilsiniz hatta saçlarınızın dip rengi kahverengi ise çok daha güzel saç renkleri elde edilebilir. Saçlarınız boyalı ise bordo saç boyasının çok kolay ve hızlı akacağını belirtmekte yarar var. Ortalama 2-3 hafta sonra akacaktır ve mat bir görünüm oluşacaktır.

bordo-sac-renk-0001
bordo-sac-renk-0005

Bordo Ombre ve Işıltı Ekleme

Bordo saç rengi en güzel uygulama olarak kahve kızıl saç renklerinde üzerine krepe tarağı ile ışıltılar eklenerek elde edilebilir. Yukarıdaki fotoğraflarda da göreceğiniz gibi son derece güzel ışıltılar, sombre renkleri elde edilebilir. Bunu yapmak ise oldukça kolaydır. Saçlarınızı açmanıza gerek kalmadan farklı renk geçişleri sağlayabilirsiniz.

bordo-sac-renk-0006
bordo-sac-renk-0007
bordo-sac-renk-0009
bordo-sac-renk-0010

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri
Yazar Hakkında
Toplam 5675 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Şunlar da ilginizi çekebilir
Ballı Karamel Saç Rengi/ Modelleri ve Uygulama Yöntemi
Kestane Saç Rengi Boyaları ve Evde Uygulama Yöntemi
Evde Balköpüğü Saç Rengi Nasıl Elde Edilir ?
Küllü Balköpüğü Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara