Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Esmer Tenliler için Saç Renkleri

Esmer tenli kadın olmak Türkiye’deki kadınlar arasında %18’e girmek demek. Ayrıca esmerler cilt sağlığı ve güzelliği bakımından buğday tenliler ve beyaz tenlilerden daha şanslı olduklarını belirtelim.

Esmer tenli kadınların doğal saç renkleri

genellikle kahverengi, siyah ve bazen de kestane saç rengidir. Bu doğal saç renkleri kuşkusuz kendisine en çok yakışan saç renkleri olmakla birlikte saç rengini değiştirmek istediğiniz hangi saç rengini tercih etmeniz gerektiğini iyi bilmelisiniz.

Esmer tenlilere yakılan En güzel 5 Saç rengi

İlk sırada kuşkusuz koyu saç rengi olan kahverengi gelmektedir. Esmer saç rengi iddialı ve dikkat çeken bir ten rengidir o nedenle sa. rengi tonlarına dikkat etmek gerekir ve en uygumlu saç rengi kahverengi ve tonlarıdır.

 • Kahve Köpüğü saç rengi
 • Çikolata kahverengi
 • Küllü kahve
 • Dore Kahve

Kahverengi Saç Renkleri ve İsimleri

Küllü Saç Tonları

Küllü saç tonları da esmer tenlilere en çok yakışan saç renkleri arasında yer almaktadır. Ten renginizin oldukça dikkat çekmesi daha cansız ama uyumlu görünen kumral tenleri ile çok iyi bir etki gösterebilir.

Küllü kumral, küllü kahverengi. Şayet saçlarınızı sarı tonlarında boyamak istiyorsanız yine en iyi seçim küllü koyu sarı 7.1 gibi olmalıdır.

Esmer Tenlilere Yakışmayan Saç Renleri

Kuşkusuz ki iddialı saç renkleri – yani ton farkı fazla olan, fazla parlak fazla renkli her saç rengi esmer tenli bayanlar için olumsuz ve güzel olmayan bir biçimde görülebilir.

 • Platin – saçık ve altın sarısı saç renkleri
 • Bakır saç renkleri
 • Açık renk kızıl ( irlanda kızılı, hürrem kızılı, sultan kızılı vb )
 • Balköpüğü ve karamel ( Ancak profesyonel uygulamalar ile sizde de çok yakışabilir. ) renk tonlamasını çok iyi yapmak gerekiyor.

Esmer Tenliler İçin Krepe Balyaj – Balyaj – Röfle ve Ombre Uygulamaları

Aşağıdaki fotoğraf galerisinde özellikle tüm bu uygulamaları içeren saç renklerini seçtim. Aslında karamel saç rengi esmer bir kadında pek güzel durmayabilir ancak profesyonel bir krepe balyaj ve sırıtmayacak renk ton geçişleri ile başarılı bir saç rengi elde etmek mümkün olabilir. Aynı şekilde ombre ‘de doğru renkler kullanılırsa güzel sonuçlar elde edilebilir.

Türkiye’de Esmer Tenli Kadınların Sayısı ve Oranı

Türkiye’de yapılan bir araştırmada Türkiye’deki kadınların %18’i esmer tenlilerden oluşuyor. Türkiye 2018 Nufüsunun 80 Milyon olduğunu biliyoruz. Nüfus oranını kadın erkek olarak %50 aldığımızda Türkiye’de Esmer tenli kadın sayısı yaklaşık 7.2 milyon bayan olarak görmemizi sağlıyor.
BU arada aynı araştırmada. buğday tenli bayanların oranı %57 ve beyaz tenli kadınların oranı ise %25 Bunu da belirtelim.

Esmer tenliler için Saç Rengine göre Makyaj uygulaması

Esmer tenli bayanlar aşağıda fotoğrafta da görebileceğiniz gibi doğru makyaj ile yüzlerindeki ten rengine parlak ve açık tonlarda kontrast verebilir. Böylece daha açık ve güzel bir ton yakalayabilirler.

Bu arada esmer ten ile bronz ten’i de birbirinden ayırmak gerekmektedir. Çoğu kadın güneşte bronzlaşmış beyaz yada buğday tenlileri esmer ten olarak tanımlayabilir ancak bu bir yanılgıdır. Örneğin Kim Kardashian tam bir esmer güzelidir.

Güncelleme: 14.03.2019

esmer ten saç

Zara hediye çeki
Yazar Hakkında
Toplam 3478 yazı
Naz Kaya
Naz Kaya
Merhaba ben moda editörü Naz. Özellikle Style ve Saç Rengi değiştirme konularında bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarıyorum. Lütfen sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazınız;
Şunlar da ilginizi çekebilir
Yüz Tipine Göre Saç Kesim Modelleri
Yüz Tipinize Uygun En güzel 40 Kahkül Kesim Saçlar
İnce Telli Saçları Kalın Gösteren 10 Uygulama
Sena Şener Saç Rengi ve Modelleri

Yorumlar (6 yorum)
Elif
Elif Cevapla
- 00:32

Merhaba Ben bişey soracaktım esmer tenliyim ve küllü kumral rengi çok yakıştığı söyleniyor doğru mu bide saçlarım koyu kahverengi küllü kumrala dönermi?

  admin
  admin Cevapla
  - 09:26

  Merhaba Elif Cilt alt tonunu öğrenmen lazım. Buradan öğrenebilrsin. Cilt alt tonun sıcaksa küllü tonlar yani kumral saç rengi sana yakışacaktır..

  https://www.bakimlikadin.net/2019/07/08/cilt-alt-tonu-nedir-kendi-cilt-alt-tonu-testinizi-yapin/

  Kumral saç rengini nasıl elde edeceğini buradan öğrenebilirsin.
  https://www.bakimlikadin.net/2019/07/24/kumral-sac-rengi-modelleri/

   Elif
   Elif Cevapla
   - 14:39

   Çok teşekkür ederim kolay gelsin :))

    admin
    admin Cevapla
    - 10:36

    Rica ederim sevgiler.

Cevriye
Cevriye Cevapla
- 22:54

Ben esmer ve soluk tenliyim saçlarım kısa nerenk yakışır neolur cvp verir misiniz gözlerim kahve

  admin
  admin Cevapla
  - 10:46

  Cevriye hanım merhabalar; Esmer ve soğuk cilt alt tonuna sahipseniz sıcak saç renkleri size yakışacaktır. Karamel , bal köpüğü, hatta kızılın pek çok tonu size yakışır. Özellikle karamel kahve saç renklerine bakabilirsiniz.

  https://www.bakimlikadin.net/2019/03/01/karamel-kahve-sac-rengi-ve-uygulama-yontemi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara