Tüm Saç Renkleri

10 Soruda Diş İmplant Tedavisi

İmplant tedavisine dair az bilinen ya da yanlış bilinenlere ışık tutmak amacıyla hazırladığımız, “10 Soruda Diş İmplant Tedavisi” başlıklı yazımızda, diş kaybı olan hastaların neden implant tercih etmeleri gerektiği madde madde sıralayacağız. 

İmplant nedir?

İmplant, damağa monte edilen ve kısa sürede kaynayarak ana diş hissi veren, hammaddesi titanyumdan olan dental bir üründür.

diş i̇mplant tedavisi
Diş İmplant Tedavisi

İmplant tedavisi nasıl uygulanır?

İmplant, hastanın çene röntgeni çekilmesinin ardından belirlenen ölçüye uygun modelin, çene kemiğine yerleştirilir. Yerleştirme öncesi, hastanın diş eti tedavi edilir, çene kemiğine dental ürünün vidasının gireceği ölçüde yuva açılır.

İmplant tedavisi ne kadar sürer?

İmplant uygulamasının 4 aşaması bulunmaktadır. İlk aşama tedavi için ön hazırlıktır ve bunun için gerekli olan süre 1 haftadır. Sonraki aşama ortalama 7 ay sürmektedir. Bu aşamada hastanın ağzına, titanyumdan imal edilen ürün yerleştirilir. Her bir implantın yuvasına yerleştirilme süreci yaklaşık 20 dakikadır. İmplant tedavisinde 3. aşama porselen kaplamadır. Hastanın ana dişine uygun renk ya da hastanın isteği doğrultusunda renk seçilir ve hazırlanan kaplamalar, implantın üzerine giydirilir. Son aşama ise, herhangi bir şikâyet ya da ağrının olup olmadığıyla ilgili, bilgi paylaşımıdır.

İmplant tedavisi zor bir tedavi mi?

Diş hekimleri bu soruyla çok sık karşılaştıklarını, implant tedavisinin sanıldığı kadar zor bir tedavi olmadığını belirterek, tek zorluğunun uzun bir süre dişsiz kalmak olduğuna ifade ederek konuya açıklık getirdi.

İmplant tedavisi sonrasında bakım gerekir mi?

İmplantın ana dişten tek farkını ana diş olmadığının farkında olmak olarak açıklayan diş hekimleri, nasıl ana dişe bakım yapılıyorsa implantın da bakım istediği konusunda görüşler bildirdi.

İmplant tedavisi için yaş kriteri var mı?

Diş kaybı olan bir hastanın implant tedavisi alabilmesi için, gelişimini tamamlamış olması gerektiğini belirten uzmanlar, 18 yaşından büyük herkese sağlıklı bir şekilde tedavinin uygulanabileceğini bildirdi.

İmplant seçiminde nelere dikkat edilmeli?

İmplantın başlı başına bir sektör olduğunu ve bu nedenle de çok sayıda marka olduğunu aktaran diş hekimleri, hastalardan seçim sırasında kendilerinin deneyimlerine güvenmelerinin önemine vurgu yaptı.

İmplant tedavisinin maliyeti?

İmplantın farklı markalar tarafından, çeşitli model ve farklı kalitelerde üretildiğini aktaran uzmanlar, seçilecek ürüne göre fiyatlamanın değişebileceğini, şu an için en uygun tedavinin ülkemizde yapıldığını bildirdi.

İmplant uygulaması, diş çekiminden sonra yapılabilir mi?

Uzmanlar, diş çekimi sonrasında, diş etinde herhangi bir sorun olmaması halinde implant uygulamasının yapılabileceğini belirtti.

 İmplant uygulamasında kemik yetersizliği söz konusuysa ne yapılmalı?

Çene cerrahları tarafından konulacak bu tür tanılarda, kemik oluşturma işleminin uygulandığını aktaran diş hekimleri, kemiğin arzu edilen boyuta ulaşmasının ardından implant uygulamasını kısa sürede yapılabileceğini söyledi.

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

1 Yorum

Diş İmplant  -  16 Eylül 2020 / 13:35

doğru bilgileri kaliteli formlarda görmek ne kadar güzel.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et