Tüm Saç Renkleri

Zorante Jel Nedir? Kullanıcı Yorumları

Zorante sedef hastalığı başta olmak üzere çeşitli cilt sorunlarında reçete edilen retinoid türevi ilaçtır. Retinoidler 50 yılı aşkın süredir birçok dermatolojik hastalığın tedavisinde kullanılan sentetik A vitamini bileşikleridir. Zorante 3. jenerasyon retinoid olup amaca yönelik (selektif) etki göstermekte ve diğer retinoidlerin sebep olduğu istenmeyen etkileri en aza indirmektedir.

Zorante Krem Etkin Maddesi

Zorante kremin her 1 gramı 1 mg (%0.1) tazaroten etken maddesi içermektedir. A vitaminine benzer etki gösteren bu madde hücrelerde bulunan reseptörleri direkt olarak uyarmaktadır.

Zorante Kullanım Alanları

Zorante jel vücut yüzeyinin %20 lik kısmından daha fazlasını kaplayan ve plaklarla seyreden sedef hastalığının tedavisinde reçete edilmektedir. Bununla birlikte düşük-orta şiddetli sivilce ve siyah nokta problemlerinin giderilmesi için de kullanılabilir.

zorante jel nedir? kullanıcı yorumları 1
Zorante Jel

Kullanım şekli: Zorante kremi doktorunuz başka şekilde önermediği müddetçe daha öncesinde temizlediğiniz sorunlu bölgeye ince bir tabaka şeklinde uygulayınız. İlacın besinlerle bir ilişkisi bulunmamaktadır. Uygun olan ilacın günde 1 kez kullanılmasıdır. Daha fazla kullanılması hızlı iyileşme sağlamayacaktır.Tedavi süresi sedef hastalığında 12 ay, sivilce tedavisinde ise 12 hafta kadardır. 

Uyarı: İlaç tahrişe sebep olabileceğinden dolayı sağlıklı cilt bölgelerine ve açık yaralara uygulamayınız.

Muadil İlaçlar

Tazotene 

Yan Etkileri

Zorante kullanımına bağlı olarak en sık ortaya çıkan yan etkiler uygulanan bölgede kızarıklık, kaşıntı, yanma ve tahriştir. Bununla birlikte ilacın ciltte soyulma, iltihap, ağrı, çatlama, kanama ve cilt renginde değişiklik gibi yan etkileri de raporlanmıştır.

Uyarı: Zorante tedavisi süresince cilt UV ışınlarına (güneş ışığı, solaryum, PUVA) karşı daha duyarlı hale gelir . Bundan dolayı ilaç uygulanan cilt bölgesi en az 15 SPF güneş kremi ve giysiler ile korunmalıdır.

Fiyat

Zorante % 0.1 30 mg jelin 2019 güncel satış fiyatı 47.97 TL’dir.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et