Tüm Saç Renkleri

Vintage Şapka Modelleri

Vintage moda’da kelime anlamı ile klasik anlamına gelmektedir. Ancak sıklıkla kullanılan anlamı daha çok eski’den moda olan ancak şu anda kullanılmayan giyim tarzı ve stillere verilen kategori anlamını karşılamaktadır.

Vintage her zaman eskiyi o romanlarda ve filmlerde izlediğimiz soylu kadınların kıyafetlerini anımsatıyor özellikle fransız balolarına, ingiltere saraylarına yolculuk yapıyoruz. İngilterede bayanların şapka giymesi bir statü simgesi haline geldiğinden bu yana bu şapkalar da farklı tarzlarda modanın her zaman içinde yer almış işte sizlere farklı pek çok şapka modeli bazen eskiye dönmek her zaman sizi daha farklı, daha idaalı yapabilir.

sapka-42
sapka-40

Retro diye tabir edilen ve özellikle 1970 li yıllarda son derece popüler olan bu tarz şapkalar özellikle Fransız giyim tarzında son derece popüler olan bir aksesuardı.

sapka-39
sapka-38
sapka-36
sapka-37
sapka-30
sapka-33
sapka-34
sapka-35
sapka-27
sapka-26
sapka-25
sapka-23
sapka-24
sapka-16
sapka-21
sapka-13
sapka-14
sapka-12
sapka-3
sapka-4

Abiye Şapkalar

Şapkalar abiye tarzında yani abiye elbiseler ile birlikte abartılı bir süslükte kullanılabilir mi? Aslında günümüzde kıyafet baloları haricinde bu tarz şapkaların kullanımı düğünler ve özel günler ( Mezuniyet baloları ) da dahil olmak neredeyse yok. Satın almak isteseniz bile bu tarz şapkalar artık özel aksesuar olarak kullanıldığından bulmanız da oldukça güç.

sapka-2
bere-75

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et