Tüm Saç Renkleri

Terkur Krem Nedir?

Terkur aşırı terlemenin tedavisinde kullanılan antiseptik kremdir. Aşırı terlemeye bağlı olarak ortaya çıkan kötü koku ve iltihapların ortadan kaldırılmasında kullanılan ilaç eczanelerden reçetesiz olarak alınabilmektedir. İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Terkur Etken Maddesi

Terkur krem her 1 gramında 190 mg alüminyum hidroksiklorit etken maddesi içermektedir. İlaç içerisindeki alüminyum ter bezlerinde fiziksel blokaj yaparak terin vücut yüzeyine yayılmasını engeller.

terkur daha çok koltukaltı ter kokusu
Terkur daha çok koltukaltı ter kokusu

Terk kokusu

Egzama

Botok öncesi

Terkur Kullanım Alanları

Terkur kremin temel kullanım alanı aşırı terlemenin engellenmesidir. Bu etkisine bağlı olarak koltuk altı, el ve ayaklarda aşırı terlemeye bağlı gelişen kötü kokuyu ve enfektif durumları ortadan kaldırır. Vücut kıvrımlarında ortaya çıkan yüzeyel enfeksiyonların ve aşırı yürümeye bağlı ayaklarda görülen kabarcıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Kullanım Şekli: İlacı doktorunuz başka şekilde önermediği sürece akşamları yatmadan önce aşırı terleme görülen bölgelere uygulayınız. İlk birkaç gün günde bir kez kullanılır sonrasında ise 2-3 günde bire düşürülebilir.

Uyarı: Terkur ilacını açık yaralara, gözlere ve kıyafetlere temas ettirmeyiniz. Gebelerde “C” kategorisi olan ilaç hekim tarafından onay verildiği sürece kullanılabilir.

Muadil İlaçlar

Kursept

Yan Etkiler

Terkur kullanımına bağlı olarak uygulama bölgesinde kuruluk, geçici yanma, kaşıntı, batma, karıncalanma gibi yan etkiler görülebilir. Bunun yanı sıra çok seyrek olarak alerjik reaksiyonlar bildirilmiştir. Ciltte döküntü, kurdeşen, kaşıntı, dil ve dudaklarda şişme, nefes almada zorluk gibi belirtilerin ortaya çıkması durumunda ilacı kullanmayı bırakarak en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Fiyat 

Terkur %19 kremin 2020 güncel satış fiyatı 8.93 TL’dir.

Kullanıcı Yorumları

Pis kokuya dayanamıyorum:) Sadece deodorantla bu işe son veremeyeceğimizi de bence artık hepimiz biliyoruz;) #terkur eczaneden aldığım bir ürün. Duştan sonra temiz cilde sürüyorum. Sadece bunu sürmem yetiyor. Deodoranta gerek kalmıyor. Bittikçe aldığım kremlerden

@bakimlikadinlaar

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et