Tüm Saç Renkleri

Neolit Taban Ayakkabı Nedir? Modelleri

Neolit taban; kauçuk ve sert plastiğin sıkıştırılmasıyla elde edilen bir tabandır en önemli özelliği sağlıklı ve dayanıklı olmasıdır.

Ayakkabı tercihi kadınlar, erkekler ve çocuklar için büyük öneme sahiptir. Ayakkabı tercihinde iki önemli kriter bizlere eşlik eder korunma ve görsellik.

Kimi insanlar ayakkabının görünüşünü ön planda tutarken kimi insanlar rahatlık ve kaliteyi ön planda tutmaktadırlar.

Görünüşten önce dikkat etmemiz gereken hususlar vardır. Vücut ağırlığımızı taşıyan organımız ayaklarımızdır. Ayakkabı kavramını, sadece görsellik ve kıyafetlerimize uygun kombinlemek algısı yerine ayağı koruyan ve gün içerisinde ki ayak hareketlerimize katkı sağlayan bir giysi olduğunu unutmamalı ve yanlış ayakkabı seçimiyle ayağımızı zor bir duruma sokmamalıyız.

neolit taban
Neolit Taban Kaynak: @butik.she

Önemli: Bu hususta ayakkabı tabanı ne kadar sağlamsa ayak sağlığı ve kullanım durumu sizi o kadar memnun edecektir.

Neolit Taban Özellikleri

Halk tabiriyle suni kösele olarak bilinen ve kauçuk ve sert plastik birleşimiyle ısıtılarak levha haline getirilen bir türdür. Sıcaklık farklarından etkilenmemesi tercih edilmesindeki nedenlerden biri olarak görülmektedir.

Temel malzeme yukarıda belirttiğimiz gibi kauçuktur.  Bu malzeme esnek ve kırılmama özelliğine sahip olan aynı zamanda çok da sağlam yapısıyla bilinmektedir. Ayak kokusu ayakkabı seçiminde dikkat edilmesi gereken sorunlardan biridir.

ÖNEMLİ: Neolit taban, nemi içine hapsetmesinden dolayı ayakta istenmeyen kokulara sebep olabilmektedir.

neolit taban topuklu ayakkabı
Neolit Taban topuklu ayakkabı

Bu nedenle yaz aylarında tercih edilmemesi gerektiğini savunanlarla beraber, aşınma dayanıklılığı çok yüksek olduğu için ve dolayısıyla bu malzemenin kayma direnci  düşük olduğundan yazlık ayakkabı kullanımına uygun olduğunu savunanlarda vardır.

Toparlayacak olursak neolit taban ayakkabıgünlük kullanıma pek uygun değildir. Daha çok özel günlerde tercih edilmesi gereken bu ayakkabı türü, saatlerce kullanıldığında ağırlığı nedeniyle ağrılara sebep olabilmektedir.

neolit taban ayakkabı nedir? modelleri 1

Diğer tüm ayakkabı modellerimiz için ayakkabı kategorisine bakabilirsiniz.

12 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et