implant
Tüm Saç Renkleri

Maskülen Tarzı Giyim

Maskülen Fransızca bir kelime olup kelime anlamı olarak erkeksi olamayı ifade eder. Moda terimi olarak daha çok kadınların erkeksi bir tarzda oluşan giyim tarzını ifade eder. 1900’lü yıllarda Coco Chanel’in öncülüğünde kadınların pantolon giymelerinin önü açılmış Audrey Hepburn’ın sıklıkla pantolon giymesi ile daha da yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanılmıştır.

Ne farkı var?

 Androjen giyim tarzını daha önce sizlere aktarmıştık. Tamamen erkek kıyafetleri içinde yer alan kadınların giyim tarzını yaratan bu stilden farklı olarak Maskülen Giyim tarzında kıyafetler yine erkek tarzı yansıtan kıyafetler olsa da tasarımcılar tarafından küçük dokunuşlar ile kadınsı bir çekicilik verilerek yeni bir tarz ince ve naif dokunuşlarla erkeksibir hava yaratılmaya çalışılır.

Ne tarz bir stil ile giyilir?

Maskülen giyim tarzı genellikle kısa saçlı kadınların tercihi olmakla birlikte günümüzde bu ayrımda ortadan kalkmış gibi görünmekte. Siyah ve lacivert gibi koyu renkler daha çok tercih edilir.

implant

Neler giyilir?

Blazer ceketler, bol pantolonlar, makosen ya da stiletto ayakkabılar da sıklıkla kombinlerde kullanılır. Aksesuar olarak kravat, papyon, saat, fötr şapka, fular ve pantolon askısı gibi aksesuarlar tercih edilir. koyu blazer ceket altına beyaz gömlek-papyon birlikteliğine sıklıkla rastlanır.

 

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz iletisim@bakimlikadin.net  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et