Tüm Saç Renkleri

Kusursuz Düğün Makyajı Nasıl Olmalı

Düğün zamanı belirlendikten sonra başta gelinlik modeli olmak üzere peşinden gelin makyajı ve saçı endişe ve merak edilen konulardan oluyor. Şehirdeki iyi ve güvenilir kuaförler listesi çıkartılarak gözden geçiriliyor. Peki ya unutulmaz gelin olmak için kusursuz düğün makyajı nasıl olmalıdır?

Düğünde Göz Makyajı Önerileri

kusursuz düğün makyajı nasıl olmalı 1

Makyajı en çok gösteren bölge olarak adlandırabiliriz göz çevresini. Göz kapakları, kirpikler derken makyajı öne çıkarıyor. Tercih edeceğiniz gelinlik modelinden, kendi tarzınıza, göz renginize kadar göz makyajı yapılırken dikkat edilmesi gerekiyor.

Göz pınarlarına açık renk tondan başlayarak uç kısmına doğru koyu renk tonlama yapabilirsiniz. Bunun dışında kirpik diplerinizden yoğun bir tonla başlayarak, yukarıya doğru çıktıkça açık renk tonlamaları tercih eden makyaj da yapabilirsiniz.

Kahverengi Makyaj Nasıl Yapılır?

Kirpikleriniz uzunsa takma kirpik kullanmanıza çok da gerek yok demektir. İyi bir maskara tercihi ile istediğiniz kıvama getirebilirsiniz. Eğer kirpikleriniz kısaysa muhakkak takma kirpikler ile desteklemenizi öneririz.

Beyaz Ten Rengine Sahip Gelinler İçin Düğün Makyajı

kusursuz düğün makyajı nasıl olmalı 2

Beyaz tenlilerin makyaj yaparken daha çok dikkat etmesi gereken noktalar vardır. Eğer çok açık cilt tonunuz var ise kimi zaman en açık renk fondöten bile cildinizde daha koyu durabilir.

Beyaz tenli ve kahverengi gözlü kadınlar için kahverengi tonlarında makyaj yapmalarını tavsiye ederiz.

Renkli gözlüyseniz koyu renkler ile göz renginizi ön plana çıkartabilirsiniz.

Buğday Ten Rengine Sahip Gelinler İçin Düğün Makyajı

Buğday ten rengine sahipseniz ve çok fazla abartıyı sevmiyorsanız daha çok şeftali tonlarını denemenizi tavsiye ederiz. Dudaklarınıza ise pembe bir ruj tercihi düşünebilirsiniz.

Esmer Ten Rengine Göre Düğün Makyajı

Esmer ten rengi makyajın en kolay uygulanabilen tonları diyebiliriz. Hemen hemen bütün renk tonlarını bu ten rengine uygulayabilirsiniz.

Özellikle altın ve gümüş renk far ve parlak highlighterlar bu özel günde tercihiniz olabilir. Çok açık tonlar sürmekten kaçınmalısınız. Tercih ettiğiniz renkler cilt tonunuzla uyum sağlaması gerekmektedir.

Özellikle altın ve gümüş tonlar tercih ediyorsanız mat kırmızı ruj ile güzel bir görünüm ortaya çıkartabilirsiniz.

Kusursuz düğün makyajı istiyorsanız muhakkak daha öncesinde bildiğiniz veya tavsiye edilen kuaföre gitmeniz gerekmektedir.

Kaynak: https://kadinev.com

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et