Tüm Saç Renkleri

Doğru Rimel/Maskara Seçimi Nasıl Yapılır

Kirpiklerine bakmayı, kıvırmayı, ilgi göstermeyi seven kadınlar için doğru maskara seçimi çok önemlidir. Gözü en belirgin hale getiren ve değiştiren makyaj ürünü elbette maskaralardır. Maskaralar( Diğer bir tabirle rimel ) göz makyajını tamamlayan, doğal makyajdaysa gözü ortaya çıkaran en önemli unsurdur. Hiç makyaj yapmasanız bile bir rimel sürmek tüm yüzü değiştirecek bir etkiye sahiptir. Durum böyle olunca maskara alırken de maskarayı tanımak ve buna göre seçim yapmak oldukça önemlidir.

Maskara Seçimi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

maskara seçimi
Maskara Seçimi

Her markanın onlarca maskara çeşidi bulunmaktadır. Bu yüzden bunlar arasında seçim yaparken kirpik tipinize ve bir maskaradan beklentinize göre tercih yapmalısınız. Bunun için de öncelikle kirpiğinizi tanımalısınız.

Makyaj uzmanlarından en iyi 14 Maskara ürünü yazımızda siz de kendiniz için en ideal maskara / Rimelinizi seçebilirsiniz.

Kirpiklere Göre Rimel Seçimi

doğru rimel/maskara seçimi nasıl yapılır 1

İnce ve yoğunluğu az kirpiklere sahip kadınların maskaradan istediği dolgun ve kalın göstermesidir. Bu amaçla bu kirpik türüne sahip kişiler kalın ve sık telli maskaralar kullanmalıdır. Bu sayede kirpikleri daha yoğun ve kıvrımlı gözükecektir.

Kısa ve düz inen kirpiklere sahipseniz tabii ki bu kirpiği kaldırmak ve daha uzun göstermek isteyeceksiniz. Bu durumda kıvrımlı yani eğimli fırçalar tercih edebilirsiniz. Bu şekilde hem kirpiğiniz uzun görünecek hem de kıvrımlara sahip olacaktır.

Yoğunluğu çok ve düz inen kirpikler için maskara seçerken asimetrik kılları olan bir fırça tercih etmek istekleri karşılayacaktır.

İç içe girmiş kirpikleriniz bulunuyorsa elbette bunları ayırarak daha güzel bir görüntü elde etmek isteyebilirsiniz. Bu durumda kısa ama yoğun kılları bulunan bir fırça tercih etmelisiniz.

Doğru maskara tercihleri ile daha bakımlı görünen kirpikler elde edebilirsiniz.

Siyah Renk Vazgeçilmeziniz olsun: Maskaranın tüm amacı gözlerimizi ön plana çıkarmaktır. Bu yüzden siyahı tercih edin. Renkler için eyeliner ya da dipliner kullanabilirsiniz. Siyah herkese çok yakışır ve rimelin var oluş amacını karşılayan tek renktir.

doğru rimel/maskara seçimi nasıl yapılır 2
Gür olan kirpiklerinizi netleştirmek için ilk fırçayı
Daha dolgun göstermek için ikinciyi
Dramatik bir etki için (takma kirpik de kullanıyorsanız) üçüncüyü
Sadece renk vermek için dördüncü fırçayı tercih edebilirsiniz.

Fırça tasarımı çok önemli: Kirpiklerinizin neye ihtiyacı olduğu konusunda net  olun. Maskaraların içeriği genelde değişmez. Fakat fırça çok şeyi değiştirir. Kirpiklerinizi uzatmak, gürleştirmek, ayırmak, birleştirmek, renklendirmek için farklı fırça tipleri kullanmalısınız.

doğru rimel/maskara seçimi nasıl yapılır 3

Maskara tercihleriniz için google alışveriş sayfasına göz atabilirsiniz.

Yazar

Merhaba ben moda editörü Naz. Özellikle Style ve Saç Rengi değiştirme konularında bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarıyorum. Lütfen sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazınız;

İlgili Yazılar

2 yorum

[…] Önemli: Doğru Rimel/Maskara Seçimi Nasıl Yapılır […]

Cevapla

[…] Önemli: Doğru Rimel/Maskara Seçimi Nasıl Yapılır […]

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et