Tüm Saç Renkleri

Gelinlik Kullanıldıktan Sonra Nasıl Saklanır?

Hayatınız boyunca sizin için oldukça anlamlı bir günde giydiğiniz gelinliğinizi düğününüzden sonra da saklamak isteyebilirsiniz. Ona her baktığınızda düğününüzden bir parça hatırlayacak olmanın mutluluğu ile gelinliğinizi bir anı olarak evinizde uygun koşullar sağladığınız takdirde uzun dönemler boyunca hiçbir sorun olmadan saklayabilirsiniz. Düğün öncesinde büyük bir özveri ile Gelinlik kılıfı içinde saklamış olduğunuz gelinliğinizi düğün sonrasında da aynı şekilde korumak için dikkat etmeniz gereken ince detaylar bulunmaktadır.

gelinlik kullanıldıktan sonra nasıl saklanır? 1
Düğün Sonrası Gelinlik Nasıl Saklanır?

Sizin için önemli olan bir parçayı düğün öncesinde muhafaza etmeye ne kadar özen gösterdiyseniz düğün sonrasında da yeterince özenli davranarak uzun yıllar gelinliğinizi saklayabilirsiniz. Düğün sonrası gelinliğinizi ilk gün ki gibi saklamak için aşağıda yer alanları yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

Düğünden sonra gelinliğinizi saklamak için yapmanız gereken ilk şey gelinliğinizi temizletmek olmalıdır. Bunun için kuru temizlemeden yardım alabilirsiniz. Gelinliğinizin alt kısmında ki çamur, toprak, çimen gibi lekelerden başarılı bir şekilde kurtulmak için gelinliğinizi en kısa sürede kuru temizlemeye vermeniz gereklidir. Kuru temizleme firmasına dair risk almak istemiyorsanız, gelinliğinizi teslim ettiğiniz gibi geri almak istiyorsanız bu konuda detaylı araştırma yapabilir, firmanın kullandığı ürünleri sorabilir ya da referansı olan firmaları tercih edebilirsiniz.

gelinlik kullanıldıktan sonra nasıl saklanır? 2

Gelinlik Kılıfı Mutlaka Kullanılmalı

Gelinliğinizin temizliği tamamlandıktan sonra onları, eğer asmak için yerini var ise mutlaka Gelinli kılıfı kullanılmalıdır, asmak için yer yok ise özel olarak üretilmiş Gelinlik kutusu ya da Gelinlik çantası içinde saklamanız tavsiye edilmektedir. Gelinlik kılıfı ya da Gelinlik çantası bulamazsanız alternatif olarak abiye kılıfı da kullanılabilir.

gelinlik kullanıldıktan sonra nasıl saklanır? 3

Gelinliğinizin uzun süre saklanmasında kullanacağınız kutu veya kılıfların kaliteli malzeme kullanılarak hazırlanmış, hava alabilen özelliklere sahip nonwoven kumaştan üretilmiş olanlarını tercih etmeniz sizin için daha yararlı olacaktır. Fakat dönem dönem gelinlik kılıfı ya da kutu içinde yer alan gelinlikleri havalandırmanız gerekmektedir.

gelinlik kullanıldıktan sonra nasıl saklanır? 4


Gelinliklerinizi saklamış olduğunuz kutu veya kılıfın güneş almamasına dikkat etmeniz gereklidir. Aksi takdirde gelinliğinizin üzerinde sarı lekelenmeler ve güvelenme oluşabilir.

Eğer gelinliğiniz için kullanabileceğiniz bir kılıfınız ya da kutunuz yoksa gelinliğinizi yüksek bir yere asarak üzerine beyaz bir çarşaf örtebilirsiniz. Fakat sürekli asılı kalan gelinliklerin yaka ve omuz kısımlarında zamanla yıpranmalar meydana gelebiliyor. Bunun için gelinliğinizi elbise askısına takarak yatay bir şekilde evinizin müsait bir köşesinde muhafaza edebilirsiniz ya da kutunun içine serebilirsiniz.

gelinlik kullanıldıktan sonra nasıl saklanır? 5

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

1 Yorum

evsilem  -  7 Şubat 2019 / 12:50

merhabalar, iletişim bilgilerini alabilir miyim.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et