Tüm Saç Renkleri

Bluz Kalıpları Örnekleri

   Bluzlar daha net anlaşılabilmesi amacıyla pek çok kalıp çeşitlerine ayrılmıştır. Bluz Kalıplarından bugün sadece üç tanesinden bahsedeceğiz. Bunlar: kruvaze yaka, straplez bluz ve v yaka bluz kalıbı.

Bluz Kalıpları Örnekleri

   Bir bluzun ilk aşaması olan dikilmesi aşamasında bazı kalıplar çıkartmak işimizi kolaylaştırmak hatta yapmak açısından gerekli olan bir şeydir. Bluz kalıbı çıkarmada çıkaracağımız bluzun modeli önem taşımaktadır. Eğer bir bluzun kalıbını çıkarırken kareli kağıt ya da kareli bir defter kullanırsanız birimleri kare bazında ifade edip işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Bir kare 5 cm gibi.

bluz kalıpları
Bluz Kalıpları @hulya_dikisdunyasi

Straplez Bluz

   Straplez bluz, askısı ya da yakası olmayan göğüslerin üzerinden düz gelerek vücudu kapatan bluz çeşididir. Yani askısı ve kolları olmayan bluza straplez bluz denir. Pantolonların, eteklerin, her şeyin üzerine rahatlıkla kombinleyebileceğiniz straplez bluzler yaz aylarında çok sık karşımıza çıkmaktadırlar.

Kruvaze Yaka Nedir?

   Kruvaze yaka, V şeklinde ya da ters V şeklinde bir açıklığı bulunan ve düğme yardımı ile kapanmasını sağlayan yaka çeşididir. Kruvaze yaka karşımıza en çok ceketlerde ve bluzlarda çıkar. Rahat bir model olduğu için günlü kullanıma çok uygundur. Yazlık eteklerde de karşımıza çıkabilmektedir. Üst kısmını düğme ve bağlama şeklinde tamamlayan modacılar etek tasarımlarında kruvazeden yararlanmaktadırlar.

V YAKA BLUZ KALIBI

   Adından da anlaşılacağı üzere V şeklinde yakası bulunan bluzlara V yakalı bluz denir. V yaka olabilmesi için derinliğinin çok önemi yoktur. V yaka bluzlar ile şıklığınıza şıklık katabilirsiniz.

bluz kalıpları örnekleri 2

Göz kararı yapılan dikişlerin hep bir yerlerinde bir kusurun olacağını söyleyen büyüklerimiz haklı olacak ki hala belli başlı kalıplardan örnekler alınarak yapılır dikişler. ben de sizlere fikir vermek açısından bir kaç kalıp paylaşmak istiyorum. Umarım faydalı olurum 🙂

Yazar

Merhaba !!
Ben bakımlıkadın.net'in moda editörü ve medya sorumlusu Şule BAŞER. Bana sormak istediğiniz soruları lütfen konularıma yorum yaparak sorunuz.
[email protected]

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et