Tüm Saç Renkleri

Beyaz saçlar için bitkisel çözüm

Birçok insan saç tellerinde oluşan beyazlıklardan rahatsız olmaktadır. Dünya pazarında ise bu beyazlıkları geçirmek için birçok kimyasal yapıya sahip ürün bulunmaktadır. Doğal yollar olmakla birlikte saç boyaları gibi kimyasal geçici çözümlerde bulunmaktadır. Şimdi ise bu yollardan bazılarına bakalım.

beyaz saçlar için bitkisel çözüm


Saç beyazlarını giderecek doğal yollarından ilkiyle başlayalım. Bu ürünümüz soğan. Soğan özellikle iştah açıcı olarak bilinir ama saç tellerinde bulunan beyazlıkları gidermede de çok önemli rol oynamaktadır. Tarifimize geçecek olursak soğanımızı güzelce soyup iyice püre haline getiriyoruz. Yaptığımız bu püre halindeki soğanlarımızı saç diplerine iyice yediriyoruz. Yaklaşık yarım saat kaldıktan sonra bol şampuan ile güzelce saçımızı yıkıyoruz. Böylelikle zaman içinde saç tellerinizin eskiye döneceğine şahit olacaksınız.


İkinci bir yöntemimiz ise biberiye kullanmak. Oldukça basit bir tarif bulunmakta. Bize lazım olan sadece yarım litre su ve biberiye. Şimdi bu tarifi açıklayalım. Yarım litre kadar suyumuza yaklaşık olarak 4 yemek kaşığı biberiyeyi iyice harmanlıyoruz. Bu karışımı yaptıktan sonra soğan tarifimizde söylediğimiz gibi iyice saçlarımıza yedirip sonrasında güzelce yıkıyoruz.


Üçüncü yöntem ise her gün kahvaltılarımızda eksik olmayan siyah çay. Tarife geçecek olursak bir bardak suyu demliğimize koyduktan sonra üzerine 2 tatlı kaşığı kadar çay koyup demliyoruz. Özel bir not iletmek istiyorum, çayımızın üzerine çok az miktarda tuz ekliyoruz. Demlediğimiz bu çayı saçımıza yediriyoruz ve yarım saat geçtikten sonra güzelce yıkıyoruz.

İlgili Yazılar

1 Yorum

Baş belası olan beyaz saçlarımdan kurtulmanın en iyi yolu burada belirttiğiniz siyah çayı demledikten sonra saçıma uygulamak olmuştu. Saçlarımı boyamaktan bıkmıştım. Ama siyah çay yöntemi sayesinde saçlarımın eski rengine yeniden kavuştuğunu gördüm. Beyazlarından kurtulmak isteyen her kadın için gerçekten de mucize bir doğal çözüm olmuş. Herkese tavsiye ederim siyah saç yöntemini.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et