Tüm Saç Renkleri

Balenciaga Ayakkabı Almak için 5 Neden

Özellikle son bir kaç yıldır dünyanın en popüler ve aynı zamanda pahalı spor ayakkabı markası olarak tanınan Balenciaga Ayakkabı hakkında bilmeniz gereken 5 özelliği bu konuda sizler için paylaşacağım. Balenciaga dünyanın en önemli moda markalarından birisi olmasını kuşkusuz yine yakın geçmişte çıkardığı classic city bag çantaları ve şimdilerde gençlerin satın almak için adeta para biriktirdiği triple s veya speed spor ayakkabılarına borçlu. Öyle ki normalde pahalı olarak düşündüğümüz Adidas spor ayakkabının ortalama fiyatı 500 tl iken Balenciaga Ayakkabı fiyatları 2.500 tl’den başlayan fiyatlarla satılmakta.

balenciaga ayakkabı almak için 5 neden 1
Triple S lace-up sneakers 820 Euro Fiyatı var yani 6.500 tl fiyatı bulunmakta.
balenciaga ayakkabı almak için 5 neden 2
Balenciaga Ayakkabı

Konfor ve şıklığı bir arada sunan Balenciaga markasının son zamanlarda dikkat çeken, sıra dışı tasarımları ile ön plana çıkan spor ayakkabı tarzını sunuyor.

Balenciaga ismi nereden gelmekte?

İsmini 1985 doğumlu Fransız bir modacıdan alan Balenciaga markasının isim babası Cristobal Balenciaga’dır. Balenciaga ismi ilk olarak Fransa’da bir moda evinin adıydı. Zamanın ötesinde tasarımları ile dikkat çeken modacı bu yeteneğini 12 yaşından itibaren çalışmaya başladığı tekstil atölyelerinde geliştiriyor. Sonrasında açtığı ve kendi adını taşıyan moda eviyle bu yeteneğini sergilemeye devam ediyor. Bir çok defile ile adını duyuran ve bu alandaki yeteneği ile saygı kazanan Balenciaga 1950’li yıllarda zirve yaparak hemen hemen her kesim tarafından tartışmasız en iyi modacılardan biri haline geliyor. 

Cristobal Balenciaga’nın ölümünden sonra moda evi biraz gerileme evresine girse de daha sonrasında kendisini toparlayarak günümüzde en çok tercih edilen markalar listesinde kendisine sağlam bir yer edinmeyi başarmış durumda.

Balenciaga markasını ön plana çıkaran özellikleri

Balenciaga marka ayakkabıların diğer ayakkabı markalarına göre ön plana çıktığı en önemli noktalar rahat ve dayanıklı olmalarıdır. Bu iki özelliği nedeniyle sık tercih edilen Balenciaga’nın dikkat çeken bir diğer tarafı ise tasarımlarında kullanılan canlı renkleridir. Estetik tarafından daha ziyade rahat ve kullanışlı olması, uzun süre dayanıklı kalması göz önüne alınarak üretilmişlerdir.

Balenciaga marka ayakkabıların fiyatı nedir? Neden bu kadar pahalı?

Balenciaga marka ayakkabıların fiyatları ortalama ayakkabı fiyatlarının çok üstünde yer almaktadır. Bu kadar pahalı olmasının sebebi köklü ve güçlü bir geçmişe sahip olmasının yanı sıra lüks markalar kategorisinde yer almasıdır.

En Ucuz Fiyatlı Ürünü

İlla bu markadan bir ürün almak istediğinizde gözden çıkarmanız gereken minimum miktar 275 euro’dur. ( 2.098 tl ) ki o da bir terlik olacaktır.

balenciaga ayakkabı almak için 5 neden 3

En Yüksek Fiyatlı Spor Ayakkabısı

balenciaga ayakkabı
Tyrex sneakers 933 euro – 7.200 tl

Üretiminde kullanılan özel kumaşlar sebebiyle diğer ayakkabı markalarıyla fiyat farkını ortaya koyuyor. Özellikle zengin kesime hitap eden ve bir çok ürünü sınırlı sayıda üretmesi sebebiyle de fiyatları yüksektir. Piyasada çakma diye tabir edilen orijinal olmayan Balenciaga marka ayakkabılar da mevcuttur. Bunlar sizi yanıltmamalıdır.

İndirimli Ürünler Nerede Satılır?

Türkiye’de uygun fiyata ve orijinal bir Balenciaga ayakkabıya sahip olmak isterseniz Maslak Outlet’e göz atmanızı öneririm. Ortalama fiyatları 5 binler civarında olan Balenciaga marka ayakkabıları %60 a varan indirimler ile almak mümkündür.

Balenciaga  marka ayakkabı giyen ünlüler

Sıra dışı ve kendine has tasarımı, rahat ve kullanışlı olması, dayanıklılık gibi birçok yönden ön plana çıkan Balenciaga markası ünlülerin de dikkatinden kaçmamış gibi görünüyor. Birçok ünlü isim bu markayı tercih ediyor. Ayakkabı üretiminin yanı sıra çanta piyasasında da iddialı olan Balenciaga ünlü kadın kullanıcıları tarafından çanta markasının tamamlayıcı bir unsuru olarak tercih ediliyor.

Özellikle spor ayakkabı kategorisinde diğer markalarla arasına fiyat olarak büyük bir fark koyan Balenciaga bu yönüyle de sporculara ve sporsever ünlü dünyasına göz kırpıyor. Spor ayakkabı ürünlerinde Balenciaga’nın sneaker tasarımı en ön planda olanı ve tercih edileni. Zamanında yurt dışından sınırlı sayıda getirilen ve bir çok ünlü ismin bu ayakkabıya sahip olmak için uğraş vermesi gündemi sıkça meşgul etmişti.

İşte Balenciaga marka ayakkabıya sahip olmak için uğraş vermiş ünlülerden bazıları: Şeyma Subaşı Ilıca, Sinan Engin, Eda Taşpınar, Açelya Samyeli Danoğlu, Merve Boluğur….

Balenciaga Ayakkabı Almak için 5 Neden

Neden bu kadar yüksek ücret vererek Balenciaga marka bir ayakkabı almaya gerek duyuluyor diyorsanız işte size bunun 5 nedeni:

  • Rahat ve dayanıklı olması
  • Estetik açıdan sıra dışı olması
  • Tasarımındaki canlı renkler
  • Diğer markalara göre daha kullanışlı olması
  • Marka değeri taşıması

9 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et