Tüm Saç Renkleri

Ameliyatsız Yüz Germe İşlemleri Hakkında Merak Edilenler

ameliyatsız yüz germe i̇şlemleri hakkında merak edilenler 1Günümüzde pek çok kadının problemlerinin başında yaşlanmak gelmektedir. Kadınlar yaşlandıkça hem vücutlarında hemde yüzlerinde belirginleşen yaşlanma belirtileri görülmektedir. Bu yaşlanma belirtilerinin önüne geçmek adına ise kadınlar estetik işlemlerden yararlanmaktadırlar. Bu estetik işlemler eskiden direkt olarak genel anestezi altında gerçekleşen ve pek çok komplikasyonu barındıran ameliyatlar olmaktaydı. Fakat artık günümüzde bu tarz ameliyatlı yöntemler yerine hem doktorların hemde estetik yaptırmayı düşünen kişilerin tercihi olan ameliyatsız yüz germe mersin işlemleri gelmektedir. Bu yöntemler hem ameliyattan korkan kişiler için oldukça güzel bir yöntem olmak ile beraber aynı zamanda kişilerin günlük hayatına biran önce dönmelerini sağladıkları için oldukça tercih edilmektedir.

Ulthera -Ultherapy Yöntemi

Bu yöntem adından da anlaşılacağı üzere ultrason ile terapi işlemlerinin birleşmesinden doğan bir ameliyatsız yüz germe Mersin işlemidir. Yöntemin işleyişi ise; cilt tabakasının üstüne bakılmaksızın direkt olarak cildin alt yüzeyi ile ilgilenilerek gerçekleşmektedir. Alanında uzman doktorlar tarafından cildin alt tabakasına ses dalgaları gönderilir. Ardından ise cilt tabakasına gönderilen bu ses dalgaları sayesinde cilt yüzeyinde belirli hasarlar meydana gelmektedir. Bu hasarlar sonucunda ise cilt otomatik olarak kendini yenileme yöntemine girmektedir. Bu yöntem oldukça etkili olmak ile beraber kişinin cilt problemine bağlı olarak tekrarlanması çok nadirde olsa gerekebilmektedir. Yapılan bu işlemin etki süresi ise ortalama olarak 2 yıldır.

Thermage Yöntemi

Ameliyat olmaktan korkan kişilerin sıklıkla tercih ettiği yöntemlerden bir diğeri de thermage yöntemidir. Thermage yöntemi anti-aging adı verilen tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Bu tedavi yöntemleri hemen hemen 10 yıllık bir süreden beri uygulandığı için ise thermage yöntemi de yine hem doktorlar hemde hastalar tarafından son yıllarda sıklıkla kullanılan bir ameliyatsız yüz germe Mersin işlemidir. Bu yöntemin işleyişi ise; derinin alt tabakalarına radyo frekansları verilerek derinin sıkılaşmasının sağlanması olarak gelişmektedir. Bu yöntem genellikle tek kullanıma uygun olmakla beraber bu işlemin etkisi ortalama olarak 2-3 sene arasında değişmektedir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta ise, işlemin anında etki etmemesidir. Yani bu işlem yaklaşık olarak 1-2 hafta içerisinde tam olarak tamamlanacak ve etkisini göstermeye başlayacaktır.

Vshape Yöntemi

Diğer yöntemlere nazaran hastalar tarafından da oldukça tercih edilen bu yöntem şu an için ameliyatsız yüz germe Mersin uygulaması en çok uygulanan yöntemler arasında yer almaktadır. Bunun sebeplerinden biri; uygulamanın sadece 20 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanmasından kaynaklıdır. 20 dakikada tamamlanan bu işlem için ise en etkili ve kesin sonucu alabilmek için ise mutlaka işlemin 4 ayrı seansta tamamlanması gerekmektedir. Bu yöntemin uygulanışı ise; cilt altında bulunan kolajen dokusunun ısıtılarak bu sayede cildin gerginleşmesi sağlanmaktadır. Bu uygulama ile hem cildin gerginleşmesi sağlanır hemde bu gerginleşme ile kişinin cildi daha canlı, genç ve sağlıklı gözükür.

Scarlet S İğneli Radyofrekans Destekli Yüz Germe Yöntemidir

Bu yüz germe yöntemi de yine radyofrekanslar baz alınarak gerçekleşen bir yöntemdir. Radyofrekans işlemi ile gerçekleşen bu yöntem temel olarak cilt alt tabakasına gönderilen radyofrekanslar sayesinde cildin gerginliğinin artırılması ile sağlanmaktadır. Bununla beraber Scarlet S iğnesi olarak adlandırılan bu yöntemi diğer yöntemlerden ayıran en temel özellik ise; burada bulunan iğnelerin altın içerikli mikro iğneler olması ve bu iğnelerin aynı anda radyofrekanslar ile cilt altına gönderilmesidir. Bu işlem uygulanmadan önce ve işlem uygulaması sırasında, kişinin işlemden en az ağrı ve acı ile çıkması adına ise lokal anestezi içeren tıbbi kremler uygulanmaktadır.

3 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et