Tüm Saç Renkleri

Altın Alyans Alırken Dikkat Edilecek 3 Kriter

3 kere aldığımız altın alyansı değiştiren bir çift olarak alyans alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bu konuda sırasıyla anlatmaya çalıştım. Ayrıca konu içeriğinde almamanız gereken alyanslar ile tavsiye edeceğim altın alyans modellerini de sizler için derleyip faydalı ve yararlı bir içerik oluşturmaya çalıştım.

Rahat Olması Her Şeyden Önemli

Bir çift olarak erkek ve kadının ortak beğenisi ile seçilen ve bir evlilik boyu ( umarım hayatınız boyunca sürer ) yüzük parmağında kalacak olan alyans alırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus parmağınızı rahatsız etmemesi, alışacak rahatlıkta ve genişlikte olması. Bunun için de bilmeniz gerekenler var..

  • Ne kadar ağır olursa o kadar rahatsız eder.
  • Büyük veya geniş olursa belirli bir süre sonra parmağınızda bir yük taşıyormuşsunuz gibi hissedersiniz.
  • Her zaman klasik modeller kurtarıcıdır. Taşlı alyanslar ( kadınlar için ) gösterişli olabilir ancak kullanılabilir değildir.
altın alyans alırken dikkat edilecek 3 kriter 4
@alyanssepeticom
5881_e0047 copy

Satın Alacağınız Yer Önemli

Eğer söz konusu olan nişan yüzükleri yani alyans ise ben internetten değil de bir çift olarak bulunduğunuz şehrin kuyumcular çarşısına gidip özellikle alyans konusunda hizmet veren esnafları ziyaret etmenizi öneririm.

Biz İstanbul’da kapalı çarşıya gidip orada sadece alyans satışı yapan bir abimizden satın almıştık. Piyasa’nın %10 daha düşük fiyatına.

5917_e0114 copy

Altın Alyans Modelleri

Taşlı Modeller

Klasik alyans modelinin ortası taşlar ile süslenmiş hali. Hem  klâsik hemde  taşlı modelleri seviyor iseniz bu alyans modelini tercih edebilirsiniz.

Tamtur Modeller

Yeni nesil alyans almak istiyor iseniz tamtur alyans tercih edebilirsiniz. Tektaş yüzük ile bir bütün sağlamaktadır. Tamtur alyanslar tektaş ile kullanıldığı için parmak üzerinde daha şık durmaktadır.

Düz Alyans Modeli

Klasik alyans grubuna giren bu tarz alyanslar genellik ile nişan yada sözlerde tercih edilir. Evlilik alyansı olarak pek tercih edilmemektedir.

6073_e0200 copy

Altın Alyanslar Kaç Ayardır?

Altın yüzükler genellikle 14 ayar – 18 ayar ve 22 ayar olmak üzere imal edilir. Ancak altın oranı arttığında ezilmelere karşın daha korumasız olacağından alyanslar da sürekli kullanacağından daha düşük ayarlı altın yüzükler tercih edilir. Ayarlar azaldıkça fiyatı düşer. Ayarlar ne kadar yükselirse o kadar değerli olur.

6074_e0201 copy
6083_e0213 copy

Altın Alyans Modelleri

Aşağıda Altınbaş, Atasay, Gülaylar gibi Türkiye’nin önde gelen altın takı üretici ve tasarımcılarının alyans modellerini sizlere sunmaya çalıştık.

6089_e0219 copy
6091_e0221 copy
6153_5865_a0079
1660219538efc9afa79589d56a6c410d
altin-alyans
5871_a0085 copy

Altın Yüzük Erkeklere Haram mı?

İslam dininde altın yüzüğün erkeklere haram olduğu rivayet edilir. Ancak bu tamamen fars geleneklerinden gelen bir rivayettir. Kuran’da bu şekilde bir yasaklayıcı ayet olmadığı gibi bu geleneğinde dayandırıldığı bir gerçeklik yoktur.

5 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Merhaba ben moda editörü Naz. Özellikle Style ve Saç Rengi değiştirme konularında bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarıyorum. Lütfen sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazınız;

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et