Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Evde Balköpüğü Saç Rengi Nasıl Elde Edilir ?

Son yılların öne çıkan saç renklerinden biri olan balköpüğü saç rengini evde kendi yöntemleriyle elde etmek isteyen hanımlar için , boya renkleri ve uygulama yöntemlerini sizlerle paylaşmak istiyorum.

  Elbette ki bu rengi tutturmada saç renginizin ne olduğu ve hangi tondan balköpüğüne geçiş yapacak olduğunuz kullanacağınız saç boyasında da değişikliğe yol açacaktır.

Köpek Dünyası

Yaz ve kış aylarına çok güzel uyum sağlayabilen bu sıcak tonlu saç rengini eminiz ki çok beğeneceksiniz!!

Kuaförde yapılan balköpüğü rengi

Saçlarınız sarı tonlarında ya da kumraldan daha açık bir ton  ise

Bu saç rengine sahip hanımlar, balküpüğü rengini tutturmada şüphesiz en başarılı olacak kişilerdir. Açık renk saçlar boyayı çok kolay bir şekilde tutar. Bunun için kullanabileceğiniz boyalar şu şekildedir;

Loreal Casting 7.30 balköpüğü (yaklaşık %50’si ), Koleston bir tüp 9.3 altın sarısı(yaklaşık %50’i) ve 1 şişe %9 oksidan’ı karıştırarak bir boya elde etmelisiniz. İyice karıştırarak elde ettiğiniz bu saç boyasını saçlarınızın tamamına uygulayın. Verilen süreye göre bekletin ardından yıkayın.

Saçlarınız çok çok açık bir platin sarısı ise;

Tabi ki de sizler için boya renklerini tutturmak çok kolay olacaktır. Kısa sürede bu tona kavuşmanız mümkün bunun için aynı boya markasını ve numarasını kullanarak;

küllü balköpüğü rengi
küllü balköpüğü rengi

-Balköpüğü saç boyasını biraz daha artırıp 7.30 balköpüğü boyanın 4/3ünü,  altın sarısını da çeyrek tüp olarak ayarlamalısınız. Saçlarınıza boyayı iyice yedirin, yaklaşık 30 dakikada renk tutacaktır ardından yıkayın.

Eğer saç renginiz kumral ya da açık kahve tonlarında ise;

Birkaç boya uygulamasıyla rahatlıkla balköpüğü saç rengini elde edebilirsiniz. Bunun için;

Karamel balköpüğü rengi
Karamel balköpüğü rengi

-Koleston 9.3 altın sarısı saç boyası ve Palette 8.65 Kahve Köpüğü ve yine %9 oksidanı karıştırıp elde ettiğiniz saç boyasını önce uçlara 7-8 dk bekletip sonra diplere iyice yedirip tüm saçınıza uygulayın ve açılana kadar bekleyin(30-35 dk). Ardından yıkayın.

Saçlarınız siyah,kızıl veya koyu kahve tonlarında ise;

Kesinlikle kuaförde boyatmanızı öneriyorum. Çoğunlukla istenen sonuç elde edilemiyor ve saç renginin açılması için bir kaç boyama işlemi gerekiyor. Bu da saçları çok fazla yıpratıyor ve kurutuyor. Siyah saçlar aşama aşama açılması gerektiği için bu işlem tecrübesi olmayanlar için RİSKLİDİR!!!

NOT: Saç açma tecrübesi olanlar daha önceki yazılarımızdan olan “Küllü Açık Kumral Saç Nasıl Elde Edilir”  adlı konumuzdan destek alabilirler. 

Doğal Altın Dore balköpüğü saç rengi
Doğal Altın Dore balköpüğü saç rengi

Zara hediye çeki
Yazar Hakkında
Toplam 136 yazı
Güzellik Deniz'de
Güzellik Deniz'de
Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)
Şunlar da ilginizi çekebilir
Alev Ombre Nedir – Uygulama renkleri ve Saç Modelleri
Yeliz Kuvancı Saç Rengi ve Modelleri
Ece Çeşmioğlu Saç Rengi ve Modelleri
Saadet Işıl Aksoy Saç Rengi ve Modelleri

Yorumlar (148 yorum)
Püren
Püren Cevapla
- 16:08

Merhaba,
Benim saçlarım gold sarı kahve tonlarında boyalı. Bal köpüğü rengini elde etmek için ne renk ile boyamam gerekiyor.

Buşra
Buşra Cevapla
- 22:41

Mrh saçımda ombre var araları dipleri biraz kızılımsı gibi düz bal köpüğü istiyorum ne kullanmam gerekiyor kendim boyasam tutarmı

BEYZA
BEYZA Cevapla
- 13:34

SAÇIM KÜLLÜ SARI UÇLARI PLATİN, BAL KÖPÜĞÜ İLE BİRAZ KOYULAŞTIRMAK İSTİYORUM EVDE YAPACAGIM TARİF ETTİĞİNİZ GİBİ YAPTIĞIMDA BAL KÖPÜĞÜ RENGİNİ YAKALAYABİLİRMYİM EMİN MİSİNİZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara