Kahverengi Saça Karamel Işıltı

zamedya

Dünya’da en çok saç boyasında tercih edilen saç rengi olan kahverengi Türkiye kadınlarının’da %40 oranında doğal saç rengidir. Ayrıca yine ana tonu kahverengi olan Küllü kumral, küllü kahverengi saçlar’da bu gruba dahil edilebilir. Kahverengi saçlara cilt alt tonunuz ve ten renginiz uygun ise soğuk ve notr cilt alt tonuna sahip olanlar için uygundur, saç uçlarınıza ışıltı katmak çok güzel bir görünüm elde etmenizi sağlayabilir.

Uygulama Yöntemi

Konuda Yer Alan Başlıklar

Köpek Dünyası

ışıltıyı kendiniz evde Krepe Balyaj  tarağı ile duruma göre saçlarınızı açarak, duruma göre ise açmadan kendiniz yapabilirsiniz.

Saçlarınız uçları az bir miktarda daha açık tonlarda boyanır dip rengi genellikle doğal renktir ama boyalı da olabilir. Sizler için Kahverengi ( koyu ve açık tonlarda) saç rengi olan bayanların saç uçlarına ışıltı için krepe balyaj yöntemi ile Karamel renk tonlarındaki uygulamalarını derledim. Çok güzel renk geçişleri var. Sorularınız olursa yorum kısmında saç boya numarasını vs sorabilirsiniz.

Işıltı Kimlere yakışır

Saç rengini kahverengi ise saç uçlarınıza yapacağınız ışıltı özellikle notr cilt alt tonlu ten rengine sahip olan kadınlara daha çok yakışacaktır. Bununla birlikte dalgalı orta uzunlukta küllü, küllü kahve saç tonlarına sahip olan kadınlarda saçlarına Sombre şeklinde 1 ton açarak ışıltı katabilirler.

Gamze Topuz‘un saç rengi’ne ulaşmak için ilgili konuya göz atabilirsiniz.

Gamze Topuz

Nurgül Yeşilçay küllü kahverengi doğal saçlarının uçlarını kahve-karamel tonlarında 1 ton kadar açmış. Cilt alt tonu notr olan Nurgül büyük ihtimalle bu fotoğrafını saçlarına ışıltı uygulattıktan bir ay sonra çektirmiş oldukça sönük duran bir saç rengi ile karşımızda.

Sombre Uygulaması ile

Esin İris’in kahverengi doğal saçlarının uçlarına yine yarım ton uyguladığı karamel kahve Sombre saç uygulamalası ile elde ettiği ışıltılı renk de çok güzeldir.

İgora Royal saç boyası ile hazırlanmış yarım ton ışıltı ile parlaklık sağlanmış çok başarılı bir saç boyası uygulaması.

Saç Boyası Tercihi

Saçlarınıza ışıltı katmak gerçekten çok kolaydır ancak kuaföre gitmek isterseniz de bu uygulama için sizden 150 tl gibi bir para alacaklarını belirtmek isterim.

Boya tercihiniz loreal , İgora Royal, Garnier, Neva Color, Palette, Koleston olabilir. Hatta loreal’in omre setleri de bu iş için idealdir. Ancak saçlarınıza ışıltı katmak – ombre yapmaktan farklıdır bunu unutmayın.

Yapmanız gereken doğal saç renginizi bulup bu saç renginin 2 ton yukarısında saç boyası kullanmak olacaktır. Böylece saçlarınız yarım ton kadar açılabilir.

Örnek saç boyaları:

Loreal 603 Altın Karamel
Loreal 700 Parlak Kumral
Loreal 713 Buzlu Sütlü Kahve
Loreal 732 Krem Karamel
Loreal 7304 Bal Karamel

İgora Royal 7.65 – 6.65

caramel-4
caramel-41
caramel-95
caramel-96
caramel-98
caramel-101
caramel-113
caramel-116
caramel-202
caramel-203
caramel-393
caramel-527
caramel-575

Yazar Hakkında
Toplam 5635 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Şunlar da ilginizi çekebilir
Rehber: Bebek Kumralı Saç Rengi
Kumral’dan Doğal Sarıya Geçiş (Altın Işıltılı)
Bakır Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?
Çerçeve Ombre Modelleri- (sombre)

Yorumlar (4 yorum)
nurdan
nurdan Cevapla
- 20:09

5 numaralı resimdeki boyanın numarası nedir acaba 🙂

  admin
  admin Cevapla
  - 13:45

  Ana renk Koyu kahverengi. 4.0 uçları ise açılmış altın sarısı tonlarla açarsanız bir kaç boyamada bu şekilde karamel olur. Açıcı kullanarak da elde edebilirsiniz.

serpil
serpil Cevapla
- 21:50

merhaba , saçlarım koyukahve ve hiç boya yok.açık ten renkli gözlüyum ve bu kontrast hoşuma gidiyordu. ancak hafiften beyazlamalar başladı. ombre yaptırmak istiyorum. sarı tonlar hoşuma gidiyor ancak dipleride koyu kalsın istiyorum. yumuşak geçişler ve küllü tonlarda hangi renk ve numaraları tercih etmeliyim, teşekkürler

  admin
  admin Cevapla
  - 13:54

  Merhaba Serpil hanım, Küllü Ton derken ve sarı istiyor iken Koyu kahverengi üzerine Küllü sarı ombre mi yaptırmak istiyorsunuz acaba ?

  Aşağıda verdiğim linkte kumrak- kahevrengi saç üzerine küllü sarı geçişleri görebilirsiniz. BU uygulamar biraz daha profesyonellik ve deneyim gerektirir zira saçlarınızı önce açmalı sonra arzu ettiğiniz küllü sarı tonlar (6.1,7.1,8.1 hatta 10.1) e boyayarak geçiş elde edebilirsiniz.
  https://www.bakimlikadin.net/2015/09/10/kumral-ombre-renkleri/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara