Tüm Saç Renkleri

Sürekli Siyah Renge Boyanan Saçı Açma

Sürekli saçlarınızı siyah ya da mavi siyah gibi saç rengine boyadığınız da saçlarınızı açmanız ya da saç renginizi daha açık bir renk tonuna getirmeniz oldukça zordur.

Eğer saçlarınızı sürekli siyah saça boyuyor iseniz ve artık açık tonlarda saçlarınızı boyamak istiyor iseniz bunu saçlarınızı yıpratmadan zamana yayarak yapmanız gerekmektedir.

Köpek Dünyası

Zira Boyalı siyah ve özellikle mavi siyah saçların açılması en zor olan işlemlerdendir.

sac_acma

Siyah Boyalı Saç Hangi Renge Açılır

Siyah saçlara boyanmış saçlar tek bir seferde sadece belli tonlara kadar açılabilir ve saçlarınızı en fazla koyu çikolata, kızıl, bakır kahve, kahve, kestane tonlarına döndürebilirsiniz.

Oryal ile 40 vl Oksidan kullanarak saçlarınızı açma işlemi yapabilirsiniz.

Oryal ile saç açma işlemi için Renk – Toz Açıcı Oryal İle Saç Açma Nasıl Yapılır? adlı konuyu inceleyebilirsiniz.

Karışımın nasıl kullanacağını (oryal ile saç açma işleminde adım adım anlattım)

Saç Boyama İşlemi

Karışım sürüldükten sonra saçlarınızı kalın dişli saç tarağı ile tarayınız ve karışımın tüm saça aynı şekilde ve miktarda yedirildiğine emin olunuz.

Burada çok önemli bir nokta var, Siyah boyalı saça karışım uygulanırken saçı komple yapıştırmamak gerekir. Saçlar tutam tutam ayrı ayrı tutularak sürülür.

Saç Diplerini Açmak

Eğer saç dipleri de siyaha boyandı ise ilk işlem yapıldıktan 20 dk sonra diplere de açıcı sürülür. Eğer diplerde boya yok ise 35 dakika sonra açıcıyı sürmeniz yeterlidir.

Dipler ile saç uçları aynı renk olduğu zaman şampuan ile saçlarınızı yıkayınız.

Saçlarınız Zor Açılıyorsa

NOT: Eğer saçlarınız zor açılıyor ise ilk açma işleminden 15 dakika sonra tekrar karışım sürebilirsiniz. Ancak diplere açıcının değmemesi çok önemli. yaklaşık toplamda 45 dk bekledikten sonra işlemi sonlandırınız.

Bu arada saçlarınızı kontrol edebilirsiniz. İstediğiniz tonlar oluştu ise ki bu işlemde saçlarınız kendi saçınıza bağlı olarak, çikolata kahve yada kestane tonlarına doğru açılır işlemi sonlandırabilirsiniz.

Ardından saçlarınızı küllü tonlara boyarsanız içindeki kızıl renkler var ise kızıllıkları da kapatır. 6.1 kahve yada 7.1 kumral gibi.

Sorularınız var ise yorum kısmında sorabilirsiniz.

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri
Yazar Hakkında
Toplam 5675 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Şunlar da ilginizi çekebilir
Buğday Tenlilere ve Esmerlere Hangi Saç Renkleri Yakışır
Ballı Karamel Saç Rengi/ Modelleri ve Uygulama Yöntemi
Siyah Saç Rengi Nasıl Açılır? Evde Uygulama Yöntemi
Kestane Saç Rengi Boyaları ve Evde Uygulama Yöntemi

Yorumlar (12 yorum)
merve
merve Cevapla
- 14:07

kendi sacımın rengi siyah cıt cıt kullanıyorum aldıgımda karameldi siyaha boyadım simdi ise cıt cıtlarıma bal kahve ombre yapmak istiyorum nasıl elde ederim

  admin
  admin Cevapla
  - 20:18

  Önce saçı açmalısınız https://www.bakimlikadin.net/2015/02/05/oryal-ile-sac-acma/ ombre yapmak biraz tecrübe ister ama bakyaj yapmalısınız.

yesim
yesim Cevapla
- 15:26

saçımı siyaha boyadım https://www.bakimlikadin.net/wp-content/uploads/2013/01/fahriye-evcen-sac-rengi-ve-modelleri.jpg bu renkj yapmak istiyorum ne yapmam gerek

  admin
  admin Cevapla
  - 15:32

  2 ton kadar saçlarınzı açtıktan sonra L’Oreal İnoa 5.60 saç boyasına boyarsanız istediğiniz saç rengini elde edersiniz. Tabii saçınız açıldığında kahverengi olmalı.

  Neslihan
  Neslihan Cevapla
  - 19:35

  Saçlarım da siyah boya var 3 aydır boyamıyorum dip rengim koyu kestane uçlarım siyah nasıl açabilirim karamel kahve istitorum

   admin
   admin Cevapla
   - 10:18

   Selamlar Neslihan hanım; Karamel istiyorsanız sorun değil çünkü zaten saçlarınızı açmayı başardığınızda turuncu olacak. Direk karamel kahveye düzgün bir şekilde çıkarsınız.

ozgurkiz
ozgurkiz Cevapla
- 23:16

mrb benim saclarimda siyahti ve palettenin 7 tona kadar acan bir urunu vardi saclarim suan kizil sogankabugu gibi bir renk oldu sonrasinda kullu kumrala boyadim kizilligini biraz olsun aldi fakat istedigim renk bu degil sacimi biraz daha acmam icin hangi renkte devam etmeliyim sizce tesekkuer

  admin
  admin Cevapla
  - 12:16

  Merhabalar, Saçların siyah olduğu için o ürün etkili olmamı, kahverengi olsaydı turuncuya kadar gelirdi. saçın kızıl olduğu için oksidan ve oryal kullamaktan başka çaren yok ancak saçının çok yıprandığını ve yıpranacağını düşündüğüm için bu ürünü kullanmalısınız.
  https://www.bakimlikadin.net/2019/01/24/olaplex-sac-acici-nedir-fiyati-ve-nasil-kullanilir/

Edanur
Edanur Cevapla
- 02:14

Merhaba saçımı defalarca mavi siyaha boyadım ve yaklaşık 4 aydır boyamiyorum saçımı açıp kırmızı tonlar yapmak istiyorum ne yapmam konusunda fikir verirseniz çok sevinirim 🤗

  admin
  admin Cevapla
  - 09:57

  Selamlar Edanur, Mavi Siyah geçmesi açılması en zor olan saç rengidir. Kuaföre gitmeni öneririm zira açacağım derken saçlarını yakabilirsin.

Neslihan
Neslihan Cevapla
- 19:51

Benim saçlarımda siyah boya var evde kendim açıp kuaförde ombre yaptırmak istiyorum boyama gerekiyo mu açma işleminden sonra

  admin
  admin Cevapla
  - 09:58

  Saçları açtıktan sonra tabii ki boyaman gerekiyor. Ancak saçları hem siyahtan açman zor olacak hem de ombre yaptırmak istiyorsan bunu kuaförün yada evde boyayacaksan senin belirlemen gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara