Tüm Saç Renkleri

Tonik Nedir? Ne İşe Yarar? Hangi Cilt Tipleri İçin Uygundur?

Tonik cilt temizliğinin en önemli adımlarından biridir. Her ne kadar sadece yağlı ciltler için kullanıldığı gibi bir düşünce varsa da bu oldukça yanlıştır.

Her cilt tipinde mutlaka kullanılması gereken cilt temizleme ürünleridir.

CORONA Virüsü Açıklaması: Sevgili okurlar tonik bazı medya organlarında ve sosyal medya’da anlatıldığı gibi Corona virüsünün parçalanmasında etkili değildir. Ayrıca sadece Hijyen amaçlı kullanılmasının da bir anlamı yoktur. Ancak Antiseptik olanları vardır. Bunlar kullanılabilir.

Birçok farklı amaç için kullanılırlar, cildin tazelenmesine yardımcı olmaktadır. Günde iki kez kullanılması önerilmektedir.

tonik nedir? ne i̇şe yarar? hangi cilt tipleri i̇çin uygundur? 1
SCINIC
Sparkling Pore Tonik
Watson’da satılan Sparkling fiyatı 55 tl gözenekleri kapatma konusunda oldukça başarılı.

Sabah uyandığınızda cildinizi temizledikten sonra tonikle silmek cildin sıkılaşmasına ve gözenek görüntüsünün azalmasına sebep olacaktır.

Piyasa da birçok tonik bulunmaktadır. Bu ürünlerr içerik olarak birbirinden farklıdır.

UYARI: Her cilt tipi için farklı çeşit ve içerikte üretilen ürünleri satın almadan önce üzerinde yazanları ve içerik listesini okumayı ihmal etmemeniz gerekmektedir.

Google Alışveriş sayfasından satın alabileceğiniz tonik ürünlerini görebilirsiniz.

loreal tonik
Loreal Değerli Çiçekler Normal ciltler için Watson mağazalarında bulabilirsiniz.

Tonikler Nedir? Nasıl Kullanılır?

Cilt temizleme sıvısı yağ dengeleme ürünü olarak bilinir.

Etkisi şudur; cildin yüzeyinde koruyucu bir tabaka oluşturarak bakterilerin oluşumunu engellemektedir. Cilt doğru bir şekilde temizlendikten hemen sonra uygulanması yağ üretimini kontrol altına almaya yardımcı olacaktır.

Ne işe yarar – Etkileri : Antiseptik olanlar mikropları öldürmek, sivilce, akne ve siyah nokta oluşumunu engellemek amacıyla kullanılmaktadır.

Uygulanması oldukça kolay olan ürünleri bir pamuğa dökerek dairesel hareketlerle uygulamanız gerekmektedir. Ürünü cildinize sert bir şekilde uygulamak cildinizin tahriş olmasına sebebiyet verebilir.

tonik nedir? ne i̇şe yarar? hangi cilt tipleri i̇çin uygundur? 2
En Çok kullanılan Yağlı ciltler için Toniği Nivea’nın Matlaştıcı Toniği 200 ml 15 tl
tonik nedir? ne i̇şe yarar? hangi cilt tipleri i̇çin uygundur? 3
La Roche Posay Effaclar Tonique- Yağlı Ciltler İçin 76 tl Fiyatı 200 ml

Yağlı Cilt İçin Tonik Seçimi;

Yağlı cilt tipine sahip kişiler istinasız kullanmalıdır. Yağlı cilt tipi akne ve siyah noktaya müsait cilt tipidir, bunun yanı sıra gözenek problemi de yaşanmaktadır. Bunlar düşünüldüğünde yağlı cilt için bir ihtiyaçtır. Makyajdan önce ve akşam makyajınızı temizledikten hemen sonra uygulamanız gereken tonikler yağlı cilt tipine sahip olan kişiler için free-oil yani yağsız bir şekilde üretilmektedir. Yağlı cilt için kullanılanların içerisin de genellikle alkol bulunmaktadır. Eğer hassas bir cilde sahipseniz içerisin de alkol barındırmayan ürünleri tercih edebilirsiniz. Alkolsüz olanlar normal ve karma cilt tiplerine sahip kişiler için de uygun olan ürünlerdir.

tonik nedir? ne i̇şe yarar? hangi cilt tipleri i̇çin uygundur? 4
Gernier’in en çok kullanılan ürünlerinden 200 ml fiyatı 20 tl

Kuru Cilt İçin

Kuru cilde sahip olan kişilerde oluşan yanlış bir algı vardır. Kuru cilde sahip olunduğu için kullanılmasının gerekmediği düşünülmektedir. Bu oldukça yanlıştır, kuru cildin de toniğe ihtiyacı vardır. Kuru cilt için uygun olanların üzerinde genellikle nemlendirici losyon yazmaktadır.

Özel bir solüsyon olan bu ürünler her cilt tipine göre farklı içerikler de üretilmektedir.

Kuru ciltte ki nem oranını korumaya yardımcı olanlar temiz cilde uygulanmalıdır. Kuru cilt tipine uygun olanların üzerinde ‘’kuru cilt tipi için uygundur’’ ifadesi yer almaktadır. Bu tonikler cildi germeden sıkılaştırarak nemlendirmektedir.

Tonikler Ne İşe Yarar

•Antiseptik özelliği sayesinde cilt yüzeyindeki bakterileri öldürerek tekrar oluşmalarını engeller.
•Cildi germeden sıkılaştırarak daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olur.
Cildi tazeler.
•Akne, siyah nokta ve sivilce oluşumunu en aza indirir.
•Cilt yüzeyinde koruma tabakası oluşturur.
•Cilde ki fazla yağı emerek nem dengesini korur.
•Gözeneklerin tıkanmasını engeller.
•Makyaj kalıntılarını derinlemesine temizler.

Diğer cilt bakım ürünleri inceleme yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

2 yorum

[…] Tonik nedir ? Ne işe yarar ile ilgili sorularınızı ilgili konumuzda ayrıntılı olarak cevapladık. Bu konumuza da […]

Cevapla

[…] ellerinizi antiseptik bir tonik ile temizledikten sonra yüzünüzü soğuk su ile ve doğal bir sabun ile iyice temizleyiniz. Bir […]

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et