implant
Tüm Saç Renkleri

Özel tasarım Pırlantalar

Pırlanta nedir ile başlayalım : Elmasın en popüler işleme tarzı olarak bilinen pırlanta 8 ustte ve 8 altta kesim olarak biçimlendirilir. Fransızların tasarımlarından ortaya çıktığı için vit-vit” (8/8) adını almıştır. Çok küçük taşlarda kullanılmakta olan pırlanta tasarımların bir başka yaygın kesimi de “sez-sez” (16/16) biçiminde olanıdır ancak günümüzde neredeyse hiç kullanılmaz.

Pırlanta’nın yapı madeni olan Elmas dünyanın en değerli ve en nadir madenlerinden bir tanesidir. En büyük özelliği ise bilinen en sert mineral olmasıdır.

Günümüzde pırlanta kesiminde bilinen ve en çok kullanılan kesim 57 kesim yüzlü ( yani faset) melee’dir.  Elmas konik bir biçimde kesildiği zaman ve üzeri ışığı daha güzel bir biçimde yansıtması için traşlanıp takılar için kullanılır duruma getirilir.

implant

Tüm dünyada değerli mücevherler arasında en popüler olanı, en çok satın alınan ve özellikle kadınlar için en değerli olanı hiç kuşku yoktur ki pırlantadır. Pırlantalar kusursuz biçimleri, çok nadir bulunmaları oluşumları için milyonlarca hatta milyarlarca yıl geçmesi gibi nedenler ile birlikte çok sert ve dayanıklı bir maden olmasının da etkisi ile değerini arttırmıştır. Elmasın kusursuz şekli, parlaklığı ve ışıkta yaydığı parlaklık ve enerji onu büyüleyici yapan etkenlerin başında gelmektedir.

Evlilik Teklifinde Özel Tasarım Tek Taş Pırlantalar

Belki de erkeklerin pırlanta yüzük ile tanışacakları ilk an evlilik teklifi edecekleri o kusursuz anda gerçekleşecektir. Piyasada çok fazla tek taş yüzük bulunmakla birlikte genellikle bu tek taş pırlanta yüzükler belirli bir standart ve tasarımda sunulurlar. Dünyaca tanınmış mücevher tasarımcılarından olan  Mercanziyagoral.com  bu alanda Türkiye’de kişiye özel Tek taş pırlantalar ile tasarımlarını özel olarak sunmaktadır.

Kişiye özel tasarımlar

Mücevher üst segment bir aksesuardır ve pahalı, eşsiz madenlerin şekil ve biçimlendirilmesi ile birlikte sunulur. Türkiye’de kişiye özel mücevher tasarımı Mercan Ziya Göral’ın eşsiz tasarımlarının dünya çapında örneklerini sizler için konumuzda derlemeye çalıştık. Bu çalışmalarda mücevher tasarımcıları özellikle müşterilerinin kendi istedikleri tarzlarda oluşturdukları değerli taşları yüzük, kolye, tek taş pırlantalar, bileklik, broş, bilezik, küpe gibi farklı ürünlere dönüştürmektedirler.

Sizler için bu özel tasarım değerli mücevherlerden derlediğim takı ve aksesuarları sunmak istedim.

Kişiye özel Kolyeler

 

 

 

Özel Tasarım Pırlanta Küpeler

 

Özel Tasarım Pırlanta Bilezikler

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz iletisim@bakimlikadin.net  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et